Komunikaty PR

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu wdrożyło pompy Qdos 30

2022-12-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jan Stożek
Solski Communications

p. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
jstozek|solskipr.pl| |jstozek|solskipr.pl
+48602151589
www.solskipr.pl

Firma Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS), światowy lider wśród producentów specjalistycznych pomp perystaltycznych i technologii przepływu płynów, informuje o wdrożeniu perystaltycznych pomp dozujących Qdos 30 w procesie uzdatniania wody w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu. Rozwiązanie pozwoliło znacząco obniżyć czasochłonność i koszty obsługi urządzeń.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu dostarcza wodę mieszkańcom miasta już od ponad 65 lat. Oświęcimskie wodociągi zasilają 60 tys. odbiorców za pomocą blisko 500 kilometrów sieci wodociągowej wraz z przyłączami, natomiast ścieki odprowadzane są przez 180-kilometrową sieć sanitarną. Najwyższą jakość wody zapewnia własne laboratorium oraz nowoczesny system bio-monitoringu.

Jednym z kluczowych etapów uzdatniania wody pitnej jest jej dezynfekowanie przy pomocy roztworu dwutlenku chloru – substancji odkażającej o silnie utleniającym działaniu. Jednak zarówno pompy, jak i inne elementy instalacji muszą być przystosowane do pracy w silnie korozyjnym środowisku. Dlatego do dozowania dwutlenku chloru Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wdrożyło dwie pompy Qdos 30 firmy Watson-Marlow Fluid Technology Solutions, o wydajności do 500 ml/min, z głowicami ReNu pracującymi pod ciśnieniem 2 bar.

– Wykorzystywane przez nas wcześniej pompy wymagały częstej, czasochłonnej konserwacji – powiedział Bartłomiej Krawczyk, Starszy Mistrz ds. Remontów Wydziału Produkcji Wody, PWiK Oświęcim – dlatego zdecydowaliśmy się wdrożyć kompaktowe, niewymagające częstej obsługi i łatwe do serwisowania pompy Qdos.

Decyzja o wdrożeniu została podjęta po przeprowadzeniu miesięcznego testu pomp w środowisku produkcyjnym.
– Testy przebiegły pomyślnie. Od samego początku pompy spełniały wszystkie nasze wymagania. Mimo korozyjnego środowiska działały bezawaryjnie, niezwykle precyzyjnie dozowały roztwór dwutlenku chloru – co jest niezwykle ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i spełnianie norm dotyczących wody pitnej – i działały praktycznie bezobsługowo – powiedział Bartłomiej Krawczyk.

Roztwór dwutlenku chloru jest zamknięty wewnątrz elastycznego i odpornego chemicznie przewodu, nie ma więc kontaktu ani z mechanizmem pompy, ani z otoczeniem zewnętrznym. Dzięki prostej konstrukcji, obejmującej minimalną liczbę części ruchomych, pompa jest trwała, niezawodna i cicha, nie potrzebuje też dodatkowych akcesoriów. Wymiana opatentowanej głowicy pompującej ReNu – jedynej części podlegającej zużyciu – może zostać przeprowadzona w ciągu zaledwie jednej minuty, bez stosowania specjalistycznych narzędzi.

– Pompy Qdos są coraz chętniej wykorzystywane przez polskie przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne zarówno w procesach uzdatniania wody, jak i oczyszczania ścieków. Wysoko ceniona jest zarówno ich wysoka jakość, odporność chemiczna i niezawodność, jak i łatwość serwisowania, bezobsługowa praca czy stabilność i powtarzalność dozowania. Dzięki temu firmy oszczędzają czas i pieniądze, są też bardziej przyjazne dla środowiska – powiedział Chrystian Zemła, inżynier sprzedaży Watson Marlow Sp. z o.o.

 

O firmie Watson-Marlow Fluid Technology Solutions

Watson-Marlow Fluid Technology Solutions jest wielokrotnie nagradzanym, światowym liderem w dziedzinie technologii zarządzania płynami i od ponad 60 lat projektuje komponenty i systemy dla klientów z branży przetwórstwa i przeładunku żywności, farmaceutycznej i przemysłowej. Firma jest częścią Spirax-Sarco Engineering PLC, spółki należącej do FTSE 100. Dowiedz się więcej na www.wmfts.com lub @WMFTS_news.

 

O firmie PWiK Oświęcim

Misją Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu jest zagwarantowanie niezawodnego działania systemu zaopatrzenia w wodę oraz systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków w trosce o spełnienie wymagań naszych klientów oraz w trosce o bezpieczeństwo i ochronę środowiska naturalnego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Solski Communications
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.