Sektor MŚP zyskuje głos: Envirly rusza z raportem Green Review
W ostatnich latach kryteria ESG zyskują coraz większe znaczenie w oczach partnerów biznesowych, klientów, a nawet inwestorów. Ten trend nie dotyczy to jedynie dużych biznesów, ale i małych oraz średnich przedsiębiorstw. Monitorowanie śladu węglowego firm staje się nie tylko obowiązkiem prawnym, ale również warunkiem zachowania przewagi konkurencyjnej – duże firmy obarczone nowymi regulacjami będą wybierały kontrahentów podejmujących działania prośrodowiskowe. Start-up Envirly rusza z raportem Green Review, który ma podsumować proekologiczne inicjatywy małych i średnich przedsiębiorstw.
O raporcie Green Review
Raport to przegląd praktyk związanych z wdrażaniem i transformacją procesów biznesowych w kontekście strategii prośrodowiskowej. Jego celem jest pokazanie, że nie tylko największe firmy, ale i MŚP (sektor małych i średnich przedsiębiorstw) mogą być liderami zielonej transformacji. Pomimo tego, że sektor ten odpowiada za niemal 75% PKB, często bywa pomijany w dyskusjach na temat zrównoważonego rozwoju.
Do udziału zaproszone są małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą pokazać swoje proekologiczne działania. Dzięki rygorystycznej weryfikacji oraz analizie śladu węglowego, w raporcie pozycjonowane będą jedynie firmy wdrażające realną zmianę w swoje lokalne środowisko. Firmy biorące udział w Green Review zyskają dostęp do platformy Envirly służącej do monitorowania śladu węglowego produktu, usługi a nawet całej organizacji.
Greenwashing
Wiele współcześnie działających firm mierzy się z oskarżeniami o tzw. “greenwashing”, czyli prowadzenie prośrodowiskowej komunikacji marki bez podejmowania rzeczywistych działań w kierunku zrównoważonego rozwoju. Monitorowanie emisji CO2 pozwoli na weryfikację skutków podejmowanych inicjatyw.
Nowe możliwość dla sektora MŚP
Celem raportu jest jednak nie tylko walka z greenwashingiem, ale przede wszystkim stworzenie możliwości małym i średnim przedsiębiorcom na pozyskanie nowych klientów, sponsorów i partnerów oraz inspirowanie innych firm do odpowiedzialnego wprowadzania proekologicznych rozwiązań. Przedsiębiorstwa z sektoru MŚP, które wezmą udział w raporcie, nie tylko wypromują się jako odpowiedzialne i prośrodowiskowe marki, ale również zabezpieczą się przed wypadnięciem z łańcucha dostaw, jako że analizie poddawany jest również ślad węglowy generowany przez kontrahentów.
O wydawcy i partnerze
Polski start-up Envirly dostarcza firmom innowacyjną platformę do zautomatyzowanego monitoringu i analityki emisji śladu węglowego zgodnej z międzynarodowymi standardami (Protokół Gazów Cieplarnianych - Greenhouse Gas Protocol, GHG Protocol). Platforma skutecznie pomaga polskim firmom mierzyć ślad węglowy i obniżać go zgodnie z międzynarodowymi standardami. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą spełnić wymagania regulacyjne, zabezpieczyć się przed wypadnięciem z łańcucha dostaw oraz postawić pierwszy krok w kierunku ekorozwoju, który na Zachodzie staje się już normą – bez potrzeby zatrudniania konsultantów.
Więcej informacji o raporcie można znaleźć na stronie https://www.greenreview.pl/

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.