STILL uzyskał certyfikat EcoVadis na poziomie gold
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL przeszła audyt zrównoważonego rozwoju realizowany przez agencję EcoVadis. Uzyskała certyfikat na poziomie gold, plasujący ją pośród 5% przedsiębiorstw najlepszych pod względem branych pod uwagę kryteriów sustainability.
Niezależna agencja ratingowa EcoVadis stawia sobie za cel wspieranie dobrych praktyk biznesowych w zakresie troski o środowisko i otoczenie społeczne przedsiębiorstw – zgodnie z 10 zasadami United Nations Global Compact. Ten ONZ-owski dokument ma w założeniu zachęcać firmy do przyjmowania zrównoważonych i odpowiedzialnych społecznie polityk oraz do składania sprawozdań z ich wdrażania. Na jego podstawie została stworzona metodologia EcoVadis, uwzględniająca ponad 150 kryteriów zakupowych i 21 kryteriów CSR. Zgodnie z nią poddanych ocenie zostało już ponad 20 tys. przedsiębiorstw z 95 krajów. Firma STILL poprosiła o przeprowadzenie audytu swoich działań już po raz 10. Po raz pierwszy udało się jej uzyskać certyfikat na poziomie gold, równoznaczny z pozycją pośród najlepszych 5 proc. przedsiębiorstw. – Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego rozwoju na poziomie gold jest wspaniałym potwierdzeniem naszych przekonań i naszych długofalowych wysiłków – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management / Sales & Service Steering STILL EMEA. – Szczególnie w perspektywie obecnej sytuacji klimatycznej nie ma alternatywy dla działań biznesowych uwzględniających długofalową ochronę i zachowanie zasobów naszej planety – dodaje. I rzeczywiście, w zakresie ochrony środowiska firma uplasowała się wśród 1 proc. przedsiębiorstw najbardziej dbających o ekologię.
Firma STILL przewiduje, że w związku ze wzrostem znaczenia zrównoważonego rozwoju certyfikaty takie jak EcoVadis staną się w przyszłości istotnym elementem procesu doboru kontrahentów. W kontekście rosnących oczekiwań względem brania przez przedsiębiorstwa odpowiedzialności za ich oddziaływanie na środowisko, postępowanie w duchu sustainability ma szansę zaistnieć jako czynnik przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku.
Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Klątwa jednorazowego plastiku
Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.