Komunikaty PR

Sufity zgodne z circular economy

2021-10-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Firma Knauf Ceiling Solution uzyskała zaawansowany ekologiczny certyfikat Cradle to Cradle (C2C) dla kolejnych linii sufitów podwieszanych. Międzynarodowa certyfikacja potwierdza, iż materiały wykończeniowe wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego i ideę budownictwa zgodnego z circular economy. To jedyne sufity w Polsce z certyfikatem C2C.

 

Cradle to Cradle (C2C) to obecnie najbardziej zaawansowany ogólnoświatowy proces oznakowania wskazujący na to, iż materiał lub produkt wykonany został w modelu obiegu zamkniętego.
W tłumaczeniu idea C2C to nic innego jak zamknięty cykl życia - „od kołyski do kołyski”. Oznacza, że produkty tworzone są użyciem elementów, które pozyskano w wyniku recyklingu, a nowy produkt także będzie nadawał się do ponownego wykorzystania. W dobie ekologicznego budownictwa
i przestawiania się branży nieruchomości na działanie w ramach gospodarki obiegu zamkniętego architekci i inwestorzy coraz chętniej sięgają po materiały wykończeniowe certyfikowane w C2C. To także wzmocnienie w procesie starania się przez budynki użyteczności publicznej czy poszczególne biura o ekologiczny certyfikat BREEAM, LEED oraz Well Building Standard.

Coraz więcej modeli sufitów z oznakowaniem C2C w Polsce

Knauf Ceiling Solutions jako jedyny producent w Polsce od dawna wprowadza na rynek kolejne linie sufitów podwieszanych z certyfikacją C2C. – Pierwsze akustyczne panele do wnętrz oferowaliśmy już kilka lat temu. Ale początkowo nie budziły dużego zainteresowania. Głównie dlatego, że jeszcze kilka lat temu niewiele mówiło się o gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ) – wyjaśnia Maciej Sobolewski, kierownik Knauf Ceiling Solutions Polska.

Dziś architekci i inwestorzy stawiają nie tylko na ekologię, ale też długie funkcjonowanie budynków czy wnętrz, z możliwością nadania im drugiego życia, by minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Knauf Ceiling Solution powiększa więc bazę akustycznych sufitów podwieszanych oznakowanych znaczkiem Cradle to Cradle. Producent właśnie uzyskał certyfikacje dla nowych modeli płyt sufitowych zarówno mineralnych jak i metalowych. Brązowy poziom certyfikacji posiadają panele z wełny mineralnej z linii: Thermatex Acousic Alpha, czy Antaris; a także Armstrong Perla oraz Ultima+. Z kolei C2C Silver otrzymały metalowe panele oraz z siatki cięto ciągnionej Mesh marki Armstrong. 

Producent jako jedyna firma w Polsce może pochwalić się też omawianą certyfikacją dla rusztowań nośnych, na których instalowane są sufity podwieszane. Ruszty także posiadają w składzie materiał z recyklingu i mogą być oddane do ponownego przetworzenia.

Budynki w których w naszym kraju już zamontowano ekologiczne sufity Knauf Ceiling Solutions z międzynarodowym znakiem Cradle to Cradle to m.in. biura warszawskiej siedziby PwC zaaranżowane dzięki architektom z Massive Design, siedziba firmy Domel w Łomży, Mennica Legacy Tower, warszawski hotel Moxy, port lotniczy we Wrocławiu czy biurowiec Equator projektu APA Wojciechowski zrealizowany przez Karimpol.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Polska branża paletowa wyprzedza PPWR Biuro prasowe
2024-11-28 | 16:00

Polska branża paletowa wyprzedza PPWR

Warszawa, 27 listopada 2024r - Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). Zanim nowe prawo wejdzie w życie w całej Unii
Ochrona środowiska Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
2024-11-28 | 14:45

Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz

Odzysk odpadów obejmuje wszelkie procesy, które umożliwiają ponowne ich wykorzystanie, a także pozyskanie z nich substancji, materiałów i energii. Jego kluczowym założeniem jest
Ochrona środowiska Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
2024-11-28 | 13:20

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne

Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego w Warszawie zainicjował przełomowy projekt – Partnerstwo na rzecz Zrównoważonej Odzieży Służbowej.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.