Komunikaty PR

TETRA PAK PROMUJE WODĘ W ODNAWIALNYM OPAKOWANIU

2022-11-03  |  11:00
Biuro prasowe

Tetra Pak promuje wodę w opakowaniu wykonanym w większości z surowców odnawialnych

Tetra Pak, jeden ze światowych liderów w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, promuje kolejną kategorię produktową na polskim rynku. Właśnie rozpoczęła się wielokanałowa kampania promująca wodę w opakowaniach tego producenta, wszystko we współpracy ze strategicznymi partnerami.

Prawie 200 000 konsumentów będzie mogło spróbować wody w opakowaniach Tetra Pak wyprodukowanej w ramach współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie, PLL LOT, Grupą MTP i Wydawcą Food Forum. O roli tych partnerstw mówi Mauricio Contreras, Dyrektor Marketingu Tetra Pak na Europę Wschodnią:

W kampanii zależy nam przede wszystkim na pokazaniu, jak woda w opakowaniu kartonowym może być realnie wykorzystywana w komunikacji i kontakcie z odbiorcami marki. To nie tylko wysokiej jakości produkt, to także nośnik informacji marketingowej w zrównoważonym środowiskowo opakowaniu. Ta unikatowa dla polskiego rynku kampania po raz kolejny podkreśla, jak ważna w naszych działaniach jest rola współprac. Wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy łącznie dziewięć unikatowych designów. Oprócz wykorzystania zadruków 360° i przekazania najważniejszych komunikatów, zaprojektowaliśmy na opakowaniach kody QR umożliwiające przekierowanie odbiorców do stron partnerów.”

 

Promowane rozwiązanie jest kompleksowe – firmy chcące z niego skorzystać, nie muszą być producentami wody. Tetra Pak wspólnie z partnerami realizuje zamówienia od projektu graficznego, przez produkcję, aż po dostawę.

Opakowania na wodę Tetra Pak powstają w przynajmniej 70% z surowców roślinnych, wliczając w to także nakrętkę z polimerów z trzciny cukrowej. Konstrukcja opakowania i materiały wykorzystane do jego produkcji pozwalają na zastosowanie trzech ważnych certyfikatów: Bonsucro® i FSC®, potwierdzających, że surowce pochodzą ze źródeł zarządzanych w sposób odpowiedzialny, oraz Carbon Trust®, poświadczającego obniżony ślad węglowy.

To zrównoważone środowiskowo rozwiązanie. Obok materiałów pochodzenia roślinnego, wyróżnia je niewielka waga oraz ergonomiczny kształt. Dzięki temu opakowanie jest lekkie i zajmuje mniej miejsca w transporcie. W Polsce istnieje także pełna infrastruktura pozwalająca na recykling kartonu. W całym kraju zgniecione i zakręcone opakowania powinny być zawsze wyrzucane do żółtego kosza na odpady. Z sortowni trafiają one do jednej z dwóch papierni – w Świeciu lub Wadowicach, gdzie oddziela się celulozę od PolyAlu. To tu opakowanie kartonowe otrzymuje drugie życie. Można z niego wyprodukować na przykład papier pakowy lub wytłoczki do jajek, PolyAl zaś służy do produkcji mebli czy ogrodzeń. Tetra Pak nieustannie pracuje nad zwiększeniem poziomu recyklingu opakowań do żywności płynnej. Obok szerokich działań edukacyjnych prowadzi również liczne inwestycje. Jedną z nich jest wielkoskalowa linia w fabryce Stora Enso w Ostrołęce, która zostanie otwarta już w 2023 roku. Pozwoli ona na zwiększenie potencjału recyklingu z 25 tys. do 75 tys. ton, czyli całego wolumenu tej kategorii opakowań.

 
Woda stanowi drugi pod względem wielkości segment napojów bezalkoholowych w Polsce – w zeszłym roku jego wartość przekroczyła magiczną barierę 5 miliardów złotych. Skala wymaga od branży szukania rozwiązań bardziej zrównoważonych pod względem środowiskowym – opakowania w większości składające się z surowców pochodzenia roślinnego to odpowiedź na prośrodowiskową politykę wielu firm.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.