Komunikaty PR

Tikkurila na rzecz ochrony pszczół

2022-08-18  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Tikkurila zaangażowała się we współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i zwiększanie populacji owadów zapylających. Jej efektem jest ekologiczna pasieka Tikkurila założona na Warmii - w jednym z najczystszych zakątków Polski. Organizacje planują także wspólne działania edukacyjne na rzecz promocji ekologicznych zachowań i ochrony bioróżnorodności.

Pasiekę Tikkurila tworzy pięć niezwykłych uli. Wykonano je tradycyjną metodą z miejscowego drewna - wyłożono lipą, zaś zewnętrzne pokrycie stanowi sosna. Wszystkie ule pomalowane zostały bezpieczną dla zdrowia i środowiska, wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua, która od lat cieszy się zaufaniem pszczelarzy jako produkt bezpieczny dla pszczół.

Pasieka Tikkurila została zasiedlona przez młode rodziny, pobrane z innych uli Fundacji (tzw. odkłady pszczele) i przez cały rok znajduje się pod opieką doświadczonych pszczelarzy. Jej głównym celem jest dalsze powiększanie populacji pszczół, nie zaś sama produkcja miodu, która ma miejsce niejako przy okazji. W rezultacie ule Tikkurila w przyszłości także będą służyć do pozyskiwania nowych pszczół i zakładania kolejnych uli. Będą one także wykorzystywane przez Fundację do realizowania projektów edukacyjnych, mających na celu uświadamianie ważnej roli, którą zapylacze odrywają w środowisku. Ich efektem ma być kształtowanie postaw w społeczeństwie, dzięki którym te niezwykle pożyteczne i znane ze swej pracowitości stworzenia będą mogły żyć bezpiecznie.

Współpraca Tikkurila z Fundacją ma także szerszy wymiar edukacyjny.  Prowadzone aktywności będą obejmować również popularyzację zachowań pro-ekologicznych w różnym wymiarze – od działań, które każdy może realizować na co dzień w swoim domu po propagowanie bioróżnorodności oraz budowania świadomości ekologicznej w społeczeństwie zgodnie z zasadą szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju. W kolejnych etapach współpracy planowane jest także zakładanie łąk miododajnych, stawianie domków dla owadów oraz propagowanie tej idei w społeczeństwie.  

- Idea troski o środowisko i zdrowie ludzi oraz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA naszej działalności. Nasze najnowsze farby Tikkurila Optiva Nature dowodzą, że nie trzeba szukać kompromisów, lecz można cieszyć się najwyższą jakością, jednocześnie dbając o nasz wspólny dom, Ziemię – mówi Marta Chowańczak, Kierownik Marki – Wiemy też, że dla poszanowania środowiska naturalnego kluczowa jest edukacja ekologiczna, w tym obejmująca wiedzę o znaczeniu i wadze tych niepozornych stworzeń, jakimi są owady zapylające.

Marka farb Tikkurila od lat jest prekursorem w tworzeniu innowacji branżowych, które pozwalają tworzyć piękne wnętrza i dbać o otoczenie wokół domu z poszanowaniem zasobów Ziemi i zdrowia ludzi, co potwierdzają liczne certyfikaty ekologiczne przyznawane rozwiązaniom Tikkurila.  Przejawem aktywnego zaangażowania marki w działania na rzecz natury jest także wspieranie inicjatyw przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego.

 

Więcej informacji na temat współpracy Tikkurila z Fundacją Pszczoła Musi Być znajduje się na stronie

https://tikkurila.pl/inspiracje/tikkurila-wspiera-fundacje-pszczola-musi-byc

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO Biuro prasowe
2024-08-22 | 11:20

MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.