Komunikaty PR

Tikkurila na rzecz ochrony pszczół

2022-08-18  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Tikkurila zaangażowała się we współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i zwiększanie populacji owadów zapylających. Jej efektem jest ekologiczna pasieka Tikkurila założona na Warmii - w jednym z najczystszych zakątków Polski. Organizacje planują także wspólne działania edukacyjne na rzecz promocji ekologicznych zachowań i ochrony bioróżnorodności.

Pasiekę Tikkurila tworzy pięć niezwykłych uli. Wykonano je tradycyjną metodą z miejscowego drewna - wyłożono lipą, zaś zewnętrzne pokrycie stanowi sosna. Wszystkie ule pomalowane zostały bezpieczną dla zdrowia i środowiska, wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua, która od lat cieszy się zaufaniem pszczelarzy jako produkt bezpieczny dla pszczół.

Pasieka Tikkurila została zasiedlona przez młode rodziny, pobrane z innych uli Fundacji (tzw. odkłady pszczele) i przez cały rok znajduje się pod opieką doświadczonych pszczelarzy. Jej głównym celem jest dalsze powiększanie populacji pszczół, nie zaś sama produkcja miodu, która ma miejsce niejako przy okazji. W rezultacie ule Tikkurila w przyszłości także będą służyć do pozyskiwania nowych pszczół i zakładania kolejnych uli. Będą one także wykorzystywane przez Fundację do realizowania projektów edukacyjnych, mających na celu uświadamianie ważnej roli, którą zapylacze odrywają w środowisku. Ich efektem ma być kształtowanie postaw w społeczeństwie, dzięki którym te niezwykle pożyteczne i znane ze swej pracowitości stworzenia będą mogły żyć bezpiecznie.

Współpraca Tikkurila z Fundacją ma także szerszy wymiar edukacyjny.  Prowadzone aktywności będą obejmować również popularyzację zachowań pro-ekologicznych w różnym wymiarze – od działań, które każdy może realizować na co dzień w swoim domu po propagowanie bioróżnorodności oraz budowania świadomości ekologicznej w społeczeństwie zgodnie z zasadą szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju. W kolejnych etapach współpracy planowane jest także zakładanie łąk miododajnych, stawianie domków dla owadów oraz propagowanie tej idei w społeczeństwie.  

- Idea troski o środowisko i zdrowie ludzi oraz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA naszej działalności. Nasze najnowsze farby Tikkurila Optiva Nature dowodzą, że nie trzeba szukać kompromisów, lecz można cieszyć się najwyższą jakością, jednocześnie dbając o nasz wspólny dom, Ziemię – mówi Marta Chowańczak, Kierownik Marki – Wiemy też, że dla poszanowania środowiska naturalnego kluczowa jest edukacja ekologiczna, w tym obejmująca wiedzę o znaczeniu i wadze tych niepozornych stworzeń, jakimi są owady zapylające.

Marka farb Tikkurila od lat jest prekursorem w tworzeniu innowacji branżowych, które pozwalają tworzyć piękne wnętrza i dbać o otoczenie wokół domu z poszanowaniem zasobów Ziemi i zdrowia ludzi, co potwierdzają liczne certyfikaty ekologiczne przyznawane rozwiązaniom Tikkurila.  Przejawem aktywnego zaangażowania marki w działania na rzecz natury jest także wspieranie inicjatyw przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego.

 

Więcej informacji na temat współpracy Tikkurila z Fundacją Pszczoła Musi Być znajduje się na stronie

https://tikkurila.pl/inspiracje/tikkurila-wspiera-fundacje-pszczola-musi-byc

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.