Komunikaty PR

Tikkurila na rzecz ochrony pszczół

2022-08-18  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Tikkurila zaangażowała się we współpracę z fundacją Pszczoła Musi Być, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i zwiększanie populacji owadów zapylających. Jej efektem jest ekologiczna pasieka Tikkurila założona na Warmii - w jednym z najczystszych zakątków Polski. Organizacje planują także wspólne działania edukacyjne na rzecz promocji ekologicznych zachowań i ochrony bioróżnorodności.

Pasiekę Tikkurila tworzy pięć niezwykłych uli. Wykonano je tradycyjną metodą z miejscowego drewna - wyłożono lipą, zaś zewnętrzne pokrycie stanowi sosna. Wszystkie ule pomalowane zostały bezpieczną dla zdrowia i środowiska, wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua, która od lat cieszy się zaufaniem pszczelarzy jako produkt bezpieczny dla pszczół.

Pasieka Tikkurila została zasiedlona przez młode rodziny, pobrane z innych uli Fundacji (tzw. odkłady pszczele) i przez cały rok znajduje się pod opieką doświadczonych pszczelarzy. Jej głównym celem jest dalsze powiększanie populacji pszczół, nie zaś sama produkcja miodu, która ma miejsce niejako przy okazji. W rezultacie ule Tikkurila w przyszłości także będą służyć do pozyskiwania nowych pszczół i zakładania kolejnych uli. Będą one także wykorzystywane przez Fundację do realizowania projektów edukacyjnych, mających na celu uświadamianie ważnej roli, którą zapylacze odrywają w środowisku. Ich efektem ma być kształtowanie postaw w społeczeństwie, dzięki którym te niezwykle pożyteczne i znane ze swej pracowitości stworzenia będą mogły żyć bezpiecznie.

Współpraca Tikkurila z Fundacją ma także szerszy wymiar edukacyjny.  Prowadzone aktywności będą obejmować również popularyzację zachowań pro-ekologicznych w różnym wymiarze – od działań, które każdy może realizować na co dzień w swoim domu po propagowanie bioróżnorodności oraz budowania świadomości ekologicznej w społeczeństwie zgodnie z zasadą szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju. W kolejnych etapach współpracy planowane jest także zakładanie łąk miododajnych, stawianie domków dla owadów oraz propagowanie tej idei w społeczeństwie.  

- Idea troski o środowisko i zdrowie ludzi oraz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju jest wpisana w DNA naszej działalności. Nasze najnowsze farby Tikkurila Optiva Nature dowodzą, że nie trzeba szukać kompromisów, lecz można cieszyć się najwyższą jakością, jednocześnie dbając o nasz wspólny dom, Ziemię – mówi Marta Chowańczak, Kierownik Marki – Wiemy też, że dla poszanowania środowiska naturalnego kluczowa jest edukacja ekologiczna, w tym obejmująca wiedzę o znaczeniu i wadze tych niepozornych stworzeń, jakimi są owady zapylające.

Marka farb Tikkurila od lat jest prekursorem w tworzeniu innowacji branżowych, które pozwalają tworzyć piękne wnętrza i dbać o otoczenie wokół domu z poszanowaniem zasobów Ziemi i zdrowia ludzi, co potwierdzają liczne certyfikaty ekologiczne przyznawane rozwiązaniom Tikkurila.  Przejawem aktywnego zaangażowania marki w działania na rzecz natury jest także wspieranie inicjatyw przyczyniających się do ochrony środowiska naturalnego.

 

Więcej informacji na temat współpracy Tikkurila z Fundacją Pszczoła Musi Być znajduje się na stronie

https://tikkurila.pl/inspiracje/tikkurila-wspiera-fundacje-pszczola-musi-byc

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Gerber, czy robicie coś dla klimatu? Biuro prasowe
2022-09-14 | 14:00

Gerber, czy robicie coś dla klimatu?

Działania nastawione na ograniczanie zmian klimatycznych są niezbędne, by pozostawić kolejnym pokoleniom piękną planetę. Dlatego marka Gerber podejmuje działania związane m.in. z
Ochrona środowiska Blisko 2 tony śmieci w 2 dni - zakończyła się akcja WARTA warta posprzątania
2022-09-12 | 10:00

Blisko 2 tony śmieci w 2 dni - zakończyła się akcja WARTA warta posprzątania

Zakończyła się akcja „WARTA warta posprzątania” Fundacji Nasza Ziemia oraz Lidl Polska. Inicjatywa, będąca częścią 29. Akcji Sprzątania świata, zgromadziła w Poznaniu 800
Ochrona środowiska Bee.pl z okazji 4. urodzin ponownie podejmuje działania na rzecz pszczół
2022-08-30 | 13:30

Bee.pl z okazji 4. urodzin ponownie podejmuje działania na rzecz pszczół

Bee.pl, białostocki sklep internetowy ze zdrową żywnością, eko asortymentem oraz szeroką ofertą produktów FMCG, w sierpniu obchodzi 4. rocznicę działalności. Należący do

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Polskie firmy ograniczają zakupy. 85 proc. spodziewa się też dalszego wzrostu kosztów działalności

Przeciętny wzrost cen produktów i usług niezbędnych polskim firmom do prowadzenia działalności wyniósł w sierpniu aż 37,4 proc., czyli znacznie powyżej GUS-owskiego odczytu inflacji, który w ubiegłym miesiącu był na poziomie 16,1 proc. – wynika z badania przeprowadzonego przez Narodowy Fundusz Gwarancyjny. Wyższe koszty spowodowały, że polskie przedsiębiorstwa częściej szukały okazji cenowych albo w ogóle rezygnowały z firmowych zakupów. – To jest najbardziej niepokojące, bo jeżeli firma nie kupuje, to nie realizuje kolejnych zleceń, czyli gospodarka spowalnia – mówi Emanuel Nowak, ekspert NFG. Za tym idzie też wzrost zadłużenia przedsiębiorstw. Jak wskazuje, na rynku istnieje jednak szeroki wachlarz narzędzi finansowych, które mogą wesprzeć MŚP w utrzymaniu płynności finansowej.

Konsument

Konsumenci wyznaczają kierunki działania dla biznesu. Pod ich wpływem prawie 60 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych

Temat zrównoważonego rozwoju staje się kluczowy dla konsumentów i biznesu. – Prawie 90 proc. Polaków uważa, że ich wybory i jednostkowe działania mogą mieć pozytywny wpływ na rozwiązywanie globalnych problemów społecznych i środowiskowych, 57 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych – mówi Małgorzata Jarczyk-Zuber, odpowiedzialna za ESG i innowacje w ING Banku Śląskim. Rzeczywiście duże korporacje mają coraz bardziej ambitne cele ESG, ale takie inicjatywy powinny docierać szerzej, także do średniego i małego biznesu oraz samorządów. Do tego potrzebne są wymiana doświadczeń, współpraca i uczciwe podejście – podkreślali eksperci Okrągłych Stołów Klimatycznych zorganizowanych podczas Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa. Co istotne, nie tylko wymogi konsumentów, ale też globalny kryzys może się stać wyzwalaczem pozytywnej zmiany w zakresie odpowiedzialnego biznesu. 

Handel

Polska gotowa na odcięcie od rosyjskiej ropy. Unijne embargo zacznie obowiązywać za niecałe trzy miesiące

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert. Do rozwiązania jest szereg kwestii związanych z transportem surowca i logistyką.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.