Komunikaty PR

TOKAI COBEX POLSKA SADZI DRZEWA W RACIBORZU

2021-10-26  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Dzięki połączeniu sił firmy Tokai COBEX Polska oraz Miasta Racibórz teren znajdujący się nad Odrą zagospodarowany zostanie na zielony użytek ekologiczny. Tym samym przedsiębiorstwo realizuje swoje działania społecznej odpowiedzialności biznesu oraz proekologiczną ideę Going Greener.

Z końcem października przedstawiciele Tokai COBEX  Polska i Miasta Racibórz dokonali symbolicznego wkopania pierwszej spośród kilkudziesięciu sadzonek drzew, które już niedługo porosną tereny Raciborza i zamienią w przyszłości łąkę w teren parkowy. 

W wydarzeniu udział wzięli: Beata Rembierz, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Maciej Pakuła, Kontroler Finansowy Tokai COBEX Polska, Dawid Wacławczyk, wiceprezydent Raciborza oraz Piotr Glapa, naczelnik wydziału komunalnego Urzędu Miasta Racibórz.

Cenna współpraca z samorządem

- Bardzo cieszy mnie wysokie zaangażowanie Tokai COBEX Polska w kwestie raciborskiej ekologii. Instalacje wykonywane na najwyższym poziomie bezpieczeństwa ekologicznego, wsparcie mieszkańców w wymianie starych źródeł ciepła, wspólne sadzenie drzew, które będą służyły nam wszystkim oraz planowane zaangażowanie w akcje edukacji ekologicznej prowadzone w naszych szkołach to działania, które świadczą o wysokiej świadomości spółki w kwestiach zrównoważonego rozwoju i dbałości o swoje otoczenie społeczne, a także wpisują się w oczekiwania mieszkańców, jakie poznaliśmy przy pracach nad strategią rozwoju miasta. Chciałbym za to bardzo podziękować – powiedział wiceprezydent Raciborza, Dawid Wacławczyk.

Inicjatywa sadzenia drzew wpisuje się w działania Tokai COBEX  Polska pn. Going Greener, które obejmują całych wachlarz aktywności - Wierzymy, że inicjatywa sadzenia drzew na terenie Raciborza zaowocuje dalszą współpracą z Miastem. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli realizować kolejne kampanie proekologiczne, które są wpisane w działalność Tokai COBEX  Polska na rzecz ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi obecna na wydarzeniu, Dyrektor Personalny Tokai COBEX Polska, Beata Rembierz. 

Zaangażowanie całego zakładu w ekologię

Nowe sadzonki drzew pojawią się nie tylko w Raciborzu lecz także w Nowym Sączu. W obu miastach znajdują się bowiem zakłady firmy, których historia liczy sobie ponad 125 lat. Właśnie z tej okazji przedsiębiorstwo posadzi w obu lokalizacjach 125 drzew, które upiększą przestrzeń publiczną oraz będą stanowiły element budowy proekologicznych postaw wśród mieszkańców oraz przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. 

To nie jedyne działania przedsiębiorstwa na rzecz ekologii. Oprócz najnowocześniejszych instalacji i technologii ochrony środowiska firma podjęła już szereg innych działań z tym związanych m.in.: zakup energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na lata 2021-2023, wymiana lamp na energooszczędne czy odzysk energii cieplnej z procesów produkcyjnych. 

W ostatnim okresie wdrożono projekt redukcji plastiku w firmie wymieniając wodę w plastikowych butelkach na dystrybutory służące do filtracji i gazowania wody a pracownikom wręczono butelki termiczne mające zastąpić opakowania jednorazowego użytku i butelki plastikowe. Niedawno w obu lokalizacjach firmy postawiono także metalowe serca na nakrętki. - Stale staramy się redukować ilość zużytego w firmie plastiku, natomiast jeśli wśród generowanych przez nas odpadów zdarza się, że pojawiają się plastikowe nakrętki, zachęcamy do tego, aby  wrzucać je właśnie do "serc". Po zapełnieniu i zebraniu odpowiedniej ilości, nakrętki będą oddane do odpowiedniego skupu, a pozyskane środki przekażemy na wybrany cel charytatywny - dodaje Beata Rembierz. 

 

***

Tekst: Adventure Media

Zdjęcia: Urząd Miasta Racibórz

 

***

Tokai COBEX

Tokai COBEX jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji oraz serwisie wysokiej jakości produktów węglowych, takich jak bloki katodowe do termoelektrolizy aluminium oraz wykładziny do wielkich pieców hutniczych. Ponadto produkuje elektrody węglowe oraz masy Soederberga wykorzystywane w procesach wytopu krzemu metalicznego i żelazostopów. Jako producent materiałów węglowych i grafitowych, firma dostarcza produkty wielu zróżnicowanym gałęziom biznesu. Główna siedziba firmy Tokai COBEX znajduje się w Wiesbaden w Niemczech. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Raciborzu i Nowym Sączu oraz biuro sprzedaży w Pekinie w Chinach.

 

Kontakt:

www.tokaicobex.com

Magdalena Matusik

magdalena.matusik@adventure.media.pl

Adventure Media s.c.

Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. kom. 690 449 064

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w
Ochrona środowiska Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3
2024-06-21 | 10:20

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.