We Sustain Beauty – Davines z nowym produktem wspiera rolnictwo regeneratywne
Co wspólnego mają kosmetyki, bioróżnorodność i rolnictwo regeneratywne? Davines udowadnia, że dzięki codziennym wyborom możemy przywrócić równowagę ekologiczną między człowiekiem a przyrodą. W najnowszej kampanii We Sustain Beauty promuje działania na rzecz klimatu, wprowadzając do salonów fryzjerskich limitowany produkt-manifest We Stand/for regeneration.
Włoska marka kosmetyków fryzjerskich inicjuje kampanię społeczno-środowiskową We Sustain Beauty, która kładzie nacisk na potrzebę regeneracji natury. To wezwanie do podjęcia działań na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia bioróżnorodności i regeneratywnego rolnictwa organicznego na skalę globalną. W ramach We Sustain Beauty Davines chce ofiarować przyrodzie zdolność do regeneracji, zwracając uwagę na rolę gleby w zakresie zapobiegania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inicjatywa stanowi kulminację wartości marki oraz jej wysiłków na rzecz ochrony środowiska, opartych na głęboko zakorzenionej idei zrównoważonego rozwoju.
We Stand/for regeneration – produkt z misją
Od lipca w salonach współpracujących z Davines dostępny jest nowy produkt z limitowanej edycji: We Stand/for regeneration – płyn do mycia włosów i ciała. Etykieta produktu wyjaśnia zaangażowanie Davines w ochronę klimatu i podkreśla niezwykłe znaczenie składnika aktywnego pozyskiwanego dzięki współpracy z Instytutem Rodale – pestek winogron Barbera. To symboliczny gest wysiłku Davines, aby wywołać dobre zmiany w branży kosmetycznej i nie tylko.
Realne wsparcie proekologiczne
Firma, wyróżniona certyfikatem B Corp, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w inicjatywy społeczno-środowiskowe, przekaże łącznie 50 000 Euro dwóm organizacjom ekologicznym. Pierwszy beneficjent to Instytut Rodale, który od ponad 70 lat promuje idee rolnictwa regeneratywnego poprzez prowadzenie badań, edukację rolników i szeroką działalność uświadamiającą konsumentów. Instytut razem z Davines rok temu powołał do życia w Parmie Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, gdzie stosuje holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale magazynowania dwutlenku węgla. Wsparcie otrzyma również Fundacja Slow Food na rzecz Bioróżnorodności. Owoc zawiązanej w 2014 roku współpracy pomiędzy Davines a fundacją stanowi linia Essential Haircare. Formuły kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów bazują na składnikach aktywnych z śródziemnomorskich upraw Slow Food. Projekt pozwala chronić gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, wspierając tym samym włoskich rolników i lokalną społeczność.
Davines We Stand/for regeneration
Płyn do mycia włosów i ciała
- Delikatnie myje włosy i skórę, zapewniając nawilżenie i miękkość
- Z ekstraktem z pestek winogron Barbera i zielonych ziaren anyżu
- Przyjazny fanom eko-pielęgnacji (bez silikonów, akrylanów, PEG-ów, o wegańskiej formule, która jest w 94% biodegradowalna)
Pojemność, cena, dostępność: 250 ml, 80 zł, salony fryzjerskie Davines
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.