Komunikaty PR

We Sustain Beauty – Davines z nowym produktem wspiera rolnictwo regeneratywne

2022-07-06  |  11:00
Biuro prasowe

Co wspólnego mają kosmetyki, bioróżnorodność i rolnictwo regeneratywne? Davines udowadnia, że dzięki codziennym wyborom możemy przywrócić równowagę ekologiczną między człowiekiem a przyrodą. W najnowszej kampanii We Sustain Beauty promuje działania na rzecz klimatu, wprowadzając do salonów fryzjerskich limitowany produkt-manifest We Stand/for regeneration.

Włoska marka kosmetyków fryzjerskich inicjuje kampanię społeczno-środowiskową We Sustain Beauty, która kładzie nacisk na potrzebę regeneracji natury. To wezwanie do podjęcia działań na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia bioróżnorodności i regeneratywnego rolnictwa organicznego na skalę globalną. W ramach We Sustain Beauty Davines chce ofiarować przyrodzie zdolność do regeneracji, zwracając uwagę na rolę gleby w zakresie zapobiegania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inicjatywa stanowi kulminację wartości marki oraz jej wysiłków na rzecz ochrony środowiska, opartych na głęboko zakorzenionej idei zrównoważonego rozwoju.

We Stand/for regeneration – produkt z misją

Od lipca w salonach współpracujących z Davines dostępny jest nowy produkt z limitowanej edycji: We Stand/for regeneration – płyn do mycia włosów i ciała. Etykieta produktu wyjaśnia zaangażowanie Davines w ochronę klimatu i podkreśla niezwykłe znaczenie składnika aktywnego pozyskiwanego dzięki współpracy z Instytutem Rodale – pestek winogron Barbera. To symboliczny gest wysiłku Davines, aby wywołać dobre zmiany w branży kosmetycznej i nie tylko.

Realne wsparcie proekologiczne

Firma, wyróżniona certyfikatem B Corp, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w inicjatywy społeczno-środowiskowe, przekaże łącznie 50 000 Euro dwóm organizacjom ekologicznym. Pierwszy beneficjent to Instytut Rodale, który od ponad 70 lat promuje idee rolnictwa regeneratywnego poprzez prowadzenie badań, edukację rolników i szeroką działalność uświadamiającą konsumentów. Instytut razem z Davines rok temu powołał do życia w Parmie Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, gdzie stosuje holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale magazynowania dwutlenku węgla. Wsparcie otrzyma również Fundacja Slow Food na rzecz Bioróżnorodności. Owoc zawiązanej w 2014 roku współpracy pomiędzy Davines a fundacją stanowi linia Essential Haircare. Formuły kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów bazują na składnikach aktywnych z śródziemnomorskich upraw Slow Food. Projekt pozwala chronić gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, wspierając tym samym włoskich rolników i lokalną społeczność.

Davines We Stand/for regeneration

Płyn do mycia włosów i ciała

 

  • Delikatnie myje włosy i skórę, zapewniając nawilżenie i miękkość
  • Z ekstraktem z pestek winogron Barbera i zielonych ziaren anyżu
  • Przyjazny fanom eko-pielęgnacji (bez silikonów, akrylanów, PEG-ów, o wegańskiej formule, która jest w 94% biodegradowalna)

 

Pojemność, cena, dostępność: 250 ml, 80 zł, salony fryzjerskie Davines

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO Biuro prasowe
2024-08-22 | 11:20

MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.