Komunikaty PR

We Sustain Beauty – Davines z nowym produktem wspiera rolnictwo regeneratywne

2022-07-06  |  11:00
Biuro prasowe

Co wspólnego mają kosmetyki, bioróżnorodność i rolnictwo regeneratywne? Davines udowadnia, że dzięki codziennym wyborom możemy przywrócić równowagę ekologiczną między człowiekiem a przyrodą. W najnowszej kampanii We Sustain Beauty promuje działania na rzecz klimatu, wprowadzając do salonów fryzjerskich limitowany produkt-manifest We Stand/for regeneration.

Włoska marka kosmetyków fryzjerskich inicjuje kampanię społeczno-środowiskową We Sustain Beauty, która kładzie nacisk na potrzebę regeneracji natury. To wezwanie do podjęcia działań na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia bioróżnorodności i regeneratywnego rolnictwa organicznego na skalę globalną. W ramach We Sustain Beauty Davines chce ofiarować przyrodzie zdolność do regeneracji, zwracając uwagę na rolę gleby w zakresie zapobiegania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inicjatywa stanowi kulminację wartości marki oraz jej wysiłków na rzecz ochrony środowiska, opartych na głęboko zakorzenionej idei zrównoważonego rozwoju.

We Stand/for regeneration – produkt z misją

Od lipca w salonach współpracujących z Davines dostępny jest nowy produkt z limitowanej edycji: We Stand/for regeneration – płyn do mycia włosów i ciała. Etykieta produktu wyjaśnia zaangażowanie Davines w ochronę klimatu i podkreśla niezwykłe znaczenie składnika aktywnego pozyskiwanego dzięki współpracy z Instytutem Rodale – pestek winogron Barbera. To symboliczny gest wysiłku Davines, aby wywołać dobre zmiany w branży kosmetycznej i nie tylko.

Realne wsparcie proekologiczne

Firma, wyróżniona certyfikatem B Corp, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w inicjatywy społeczno-środowiskowe, przekaże łącznie 50 000 Euro dwóm organizacjom ekologicznym. Pierwszy beneficjent to Instytut Rodale, który od ponad 70 lat promuje idee rolnictwa regeneratywnego poprzez prowadzenie badań, edukację rolników i szeroką działalność uświadamiającą konsumentów. Instytut razem z Davines rok temu powołał do życia w Parmie Europejskie Centrum Regeneratywno-Organiczne, gdzie stosuje holistyczne metody uprawy o wysokim potencjale magazynowania dwutlenku węgla. Wsparcie otrzyma również Fundacja Slow Food na rzecz Bioróżnorodności. Owoc zawiązanej w 2014 roku współpracy pomiędzy Davines a fundacją stanowi linia Essential Haircare. Formuły kosmetyków do codziennej pielęgnacji włosów bazują na składnikach aktywnych z śródziemnomorskich upraw Slow Food. Projekt pozwala chronić gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, wspierając tym samym włoskich rolników i lokalną społeczność.

Davines We Stand/for regeneration

Płyn do mycia włosów i ciała

 

  • Delikatnie myje włosy i skórę, zapewniając nawilżenie i miękkość
  • Z ekstraktem z pestek winogron Barbera i zielonych ziaren anyżu
  • Przyjazny fanom eko-pielęgnacji (bez silikonów, akrylanów, PEG-ów, o wegańskiej formule, która jest w 94% biodegradowalna)

 

Pojemność, cena, dostępność: 250 ml, 80 zł, salony fryzjerskie Davines

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.