Komunikaty PR

Wymieniamy elektroodpady na sadzonki – Dzień Ziemi w centrach Ingka Centres

2023-04-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Wrzosek
Questia

ul. Piękna 43/5
00-672 Warszawa
jwrzosek|questiapr.pl| |jwrzosek|questiapr.pl
+48 22 623 07 00
questiapr.pl

23 tony elektrośmieci oraz prawie 10 tysięcy rozdanych sadzonek kwiatów to wynik zbiórki z okazji Dnia Ziemi zorganizowanej przez centra handlowe należące do Ingka Centres Polska: SKENDE w Lublinie, Wola Park w Warszawie, Porcie Łódź oraz Alei Bielany we Wrocławiu. Każdy, kto oddał niepotrzebne urządzenia elektroniczne, otrzymał sadzonki kwiatów. Ale to nie wszystko. Na dzieci czekały bezpłatne warsztaty oraz mini wystawa surowców. To wspólna akcja, która miała na celu promocję zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie lokalnych społeczności w działania na rzecz planety.

Projekt „Wymień elektroodpady na sadzonki” to cykliczne wydarzenie, które organizowane jest w  SKENDE już po raz piąty. W tym roku, aby wzmocnić efekt i świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi, centra handlowe połączyły siły i przeprowadziły akcję razem. 21 i 22 kwietnia każda osoba, która przyniosła niechciany lub niesprawny sprzęt AGD lub RTV do mobilnych punktów odbioru, które powstały na terenie centrów handlowych w Lublinie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, otrzymała kupon, który można było wymienić na sadzonki roślin. Osoby, które oddały drobne elektrośmieci, np. zużyte baterie, także zostały nagrodzone − otrzymały nasiona kwiatów.

Kampania miała wymiar edukacyjny. Wszystko po to, aby pokazać, że każdy może w łatwy sposób zadbać o planetę, a także aby uświadomić, że niepotrzebny sprzęt da się wykorzystać ponownie. W tym celu we wszystkich czterech centrach handlowych zorganizowano mini wystawy surowców odzyskanych z elektrośmieci. Ale to nie wszystko! Odbyły się także bezpłatne warsztaty dla dzieci. W Ogrodzie Codziennym przy Wola Park uczestnicy mogli nauczyć się, jak planować ogrody użytkowe i ozdobne. Mieli też okazję, aby samodzielnie posadzić truskawki i ziemniaki. Z kolei w SKENDE, Porcie Łódź i Alei Bielany odwiedzający mogli wykonać oraz ozdobić własnoręcznie doniczki do kwiatów.

Elektrośmieci to grupa odpadów, która obejmuje urządzenia AGD i RTV, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, urządzenia oświetleniowe, narzędzia elektryczne i elektroniczne, a także zabawki oraz sprzęt relaksacyjny i sportowy. Mogą one zawierać w składzie materiały oddziałujące na zdrowie i życie ludzi oraz zwierząt, a także na środowisko naturalne. Z tego powodu nie powinny być wyrzucane do zwykłych kontenerów na śmieci. Poprzez swoją akcję Ingka Centres pokazało, że warto oddać je w odpowiednie, przystosowane do tego miejsca, gdzie mogą zostać poddane recyklingowi. Dzięki współpracy z Polską Korporacją Recyklingu, zajmującą się od ponad 10 lat przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgromadzone elektroodpady zostaną przetworzone, w tym poddane procesowi odzysku i recyklingu. Dodatkowo akcję wsparli partnerzy w poszczególnych miastach: IKEA w Lublinie, Castorama w Warszawie, Leroy Merlin w Łodzi oraz Fundacja Kolorowe Skarpetki we Wrocławiu angażując w działania osoby z zespołem Downa.

Strategia zrównoważonego rozwoju Ingka Centres wyznacza kierunek działań organizacji na rzecz klimatu zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Obiekty Inkga Centres wykorzystują energię odnawialną w celu zapewnienia efektywności energetycznej. Przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi inicjatywy centrów handlowych to tylko jeden przykład spośród wielu projektów, które są organizowane przez Ingka Centres Polska, aby inspirować do bardziej zrównoważonego życia. Promowanie ekologii, aktywności fizycznej oraz idei zero waste i cyrkularności to tematy, które na co dzień są obecne w działalności centrów handlowych Ingka Centres m.in. dzięki temu realizują one misję miejsc spotkań i chcą wywierać pozytywny wpływ na ludzi, lokalne społeczności i całą planetę. Każdy może wpływać pozytywnie na środowisko.

 

Ingka Centres

Spółka Ingka Centres należy do Grupy Ingka (obejmującej również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ingka Centres ma ponad 50 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Aktualnie współpracuje z 3000 markami, obecnymi w 47 obiektach handlowych firmy na 14 światowych rynkach, które rocznie odwiedza 370 milionów osób. Ingka Centres tworzy miejsca spotkań we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, dbając o zachowanie emocjonalnego charakteru miejsc, który wnosi wartość i buduje więzi między ludźmi.

 

Więcej na temat Ingka Centres: www.ingkacentres.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Questia
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu Go Green with Taiwan Biuro prasowe
2024-12-19 | 15:00

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Trzy zespoły z Wielkiej Brytanii, Węgier i Filipin zdobyły główne nagrody o wartości 20 000 dolarów za swoje innowacyjne i zrównoważone projekty. W konkursie wzięło
Ochrona środowiska Klątwa jednorazowego plastiku
2024-12-19 | 10:00

Klątwa jednorazowego plastiku

Mimo, że przepisy dyrektywy SUP funkcjonują w Polsce już ponad półtora roku, większość Polaków nie dostrzegła żadnej istotnej zmiany w kwestii opakowań, redukcji plastiku
Ochrona środowiska Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu
2024-12-18 | 01:00

Polacy coraz mniej zainteresowani zmianą klimatu

Zaledwie 29% Polaków deklaruje wysoką świadomość ekologiczną, co oznacza spadek o 15 p.p. w porównaniu do 2021 r. Jednocześnie 49% respondentów wskazuje, że produkcja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.