Komunikaty PR

Wymieniamy elektroodpady na sadzonki – Dzień Ziemi w centrach Ingka Centres

2023-04-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Justyna Wrzosek
Questia

ul. Piękna 43/5
00-672 Warszawa
jwrzosek|questiapr.pl| |jwrzosek|questiapr.pl
+48 22 623 07 00
questiapr.pl

23 tony elektrośmieci oraz prawie 10 tysięcy rozdanych sadzonek kwiatów to wynik zbiórki z okazji Dnia Ziemi zorganizowanej przez centra handlowe należące do Ingka Centres Polska: SKENDE w Lublinie, Wola Park w Warszawie, Porcie Łódź oraz Alei Bielany we Wrocławiu. Każdy, kto oddał niepotrzebne urządzenia elektroniczne, otrzymał sadzonki kwiatów. Ale to nie wszystko. Na dzieci czekały bezpłatne warsztaty oraz mini wystawa surowców. To wspólna akcja, która miała na celu promocję zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie lokalnych społeczności w działania na rzecz planety.

Projekt „Wymień elektroodpady na sadzonki” to cykliczne wydarzenie, które organizowane jest w  SKENDE już po raz piąty. W tym roku, aby wzmocnić efekt i świętować Międzynarodowy Dzień Ziemi, centra handlowe połączyły siły i przeprowadziły akcję razem. 21 i 22 kwietnia każda osoba, która przyniosła niechciany lub niesprawny sprzęt AGD lub RTV do mobilnych punktów odbioru, które powstały na terenie centrów handlowych w Lublinie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, otrzymała kupon, który można było wymienić na sadzonki roślin. Osoby, które oddały drobne elektrośmieci, np. zużyte baterie, także zostały nagrodzone − otrzymały nasiona kwiatów.

Kampania miała wymiar edukacyjny. Wszystko po to, aby pokazać, że każdy może w łatwy sposób zadbać o planetę, a także aby uświadomić, że niepotrzebny sprzęt da się wykorzystać ponownie. W tym celu we wszystkich czterech centrach handlowych zorganizowano mini wystawy surowców odzyskanych z elektrośmieci. Ale to nie wszystko! Odbyły się także bezpłatne warsztaty dla dzieci. W Ogrodzie Codziennym przy Wola Park uczestnicy mogli nauczyć się, jak planować ogrody użytkowe i ozdobne. Mieli też okazję, aby samodzielnie posadzić truskawki i ziemniaki. Z kolei w SKENDE, Porcie Łódź i Alei Bielany odwiedzający mogli wykonać oraz ozdobić własnoręcznie doniczki do kwiatów.

Elektrośmieci to grupa odpadów, która obejmuje urządzenia AGD i RTV, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, urządzenia oświetleniowe, narzędzia elektryczne i elektroniczne, a także zabawki oraz sprzęt relaksacyjny i sportowy. Mogą one zawierać w składzie materiały oddziałujące na zdrowie i życie ludzi oraz zwierząt, a także na środowisko naturalne. Z tego powodu nie powinny być wyrzucane do zwykłych kontenerów na śmieci. Poprzez swoją akcję Ingka Centres pokazało, że warto oddać je w odpowiednie, przystosowane do tego miejsca, gdzie mogą zostać poddane recyklingowi. Dzięki współpracy z Polską Korporacją Recyklingu, zajmującą się od ponad 10 lat przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgromadzone elektroodpady zostaną przetworzone, w tym poddane procesowi odzysku i recyklingu. Dodatkowo akcję wsparli partnerzy w poszczególnych miastach: IKEA w Lublinie, Castorama w Warszawie, Leroy Merlin w Łodzi oraz Fundacja Kolorowe Skarpetki we Wrocławiu angażując w działania osoby z zespołem Downa.

Strategia zrównoważonego rozwoju Ingka Centres wyznacza kierunek działań organizacji na rzecz klimatu zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Obiekty Inkga Centres wykorzystują energię odnawialną w celu zapewnienia efektywności energetycznej. Przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi inicjatywy centrów handlowych to tylko jeden przykład spośród wielu projektów, które są organizowane przez Ingka Centres Polska, aby inspirować do bardziej zrównoważonego życia. Promowanie ekologii, aktywności fizycznej oraz idei zero waste i cyrkularności to tematy, które na co dzień są obecne w działalności centrów handlowych Ingka Centres m.in. dzięki temu realizują one misję miejsc spotkań i chcą wywierać pozytywny wpływ na ludzi, lokalne społeczności i całą planetę. Każdy może wpływać pozytywnie na środowisko.

 

Ingka Centres

Spółka Ingka Centres należy do Grupy Ingka (obejmującej również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ingka Centres ma ponad 50 lat doświadczenia w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Aktualnie współpracuje z 3000 markami, obecnymi w 47 obiektach handlowych firmy na 14 światowych rynkach, które rocznie odwiedza 370 milionów osób. Ingka Centres tworzy miejsca spotkań we współpracy z lokalnymi społecznościami, a także w porozumieniu z najemcami i partnerami, dbając o zachowanie emocjonalnego charakteru miejsc, który wnosi wartość i buduje więzi między ludźmi.

 

Więcej na temat Ingka Centres: www.ingkacentres.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Questia
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO Biuro prasowe
2024-08-22 | 11:20

MAXX Plus od Ecolab, czyli ta sama skuteczność czyszczenia a mniej plastiku i CO

Ecolab wprowadził na polski rynek nową linię zrównoważonych środków do czyszczenia powierzchni, podłóg i pomieszczeń sanitarnych. Skoncentrowane formuły
Ochrona środowiska Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną
2024-07-11 | 14:00

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon, globalny lider w dziedzinie technologii i handlu elektronicznego, już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność – w tym centra danych, budynki
Ochrona środowiska Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.