Zabytkowy park dolnośląski w Pietrzykowicach otrzymał nowe drzewa
Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.
Zabytkowy park gminny w Pietrzykowicach został oddany do użytku mieszkańcom w kwietniu 2020 roku po gruntownej rewitalizacji. W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w przestrzeni parkowej pojawiły się m.in. alejki z ławkami i oświetleniem, a także punkt widokowy. Jednak wichury i burze, które przetoczyły się przez region dolnośląski na początku 2022 roku doprowadziły do zniszczenia wielu drzew w parku.
Inicjatywy ponownego zadrzewienia gminnego ogrodu spacerowego podjęły się fundacja Aeris Futuro przy wsparciu finansowym i wolontariackim firmy technologicznej Kyndryl. Fundacja już od 14 lat zajmuje się sadzeniem drzew i edukacją proekologiczną społeczeństwa. W ramach różnych akcji na przestrzeni lat organizacja posadziła prawie 1,7 mln drzew przyczyniając się tym do znacznego zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.
Sporo o działaniach proekologicznych wie również Kyndryl. Firma działa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy, m.in. dążąc do redukcji wytwarzanego śladu węglowego w swoich biurach w ponad 60 krajach.
Dokładnie rok temu zainicjowaliśmy program sadzenia drzew wspólnie z międzynarodową organizacją One Tree Planted. W ramach tej inicjatywy posadziliśmy już łącznie ponad 90 tys. drzew na całym świecie – po jednym drzewku za każdego z naszych pracowników. Cieszymy się, że możemy ten projekt realizować także w wymiarze mikro lokalnym i dzięki temu do naszej rodziny roślin drzewnych w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto teraz dołączyły drzewa posadzone w parku w Pietrzykowicach – mówi Alicja Zalewska-Choma, CSR CEE & EM Leader w Kyndryl.
Udział roślinności drzewiastej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom klimatu jest nie do przecenienia. Z badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą w lesie sosnowym w środkowej Finlandii wynika, że jedno drzewo pochłania rocznie ok. siedmiu kilogramów dwutlenku węgla.
Więcej informacji o inicjatywach Kyndryl z zakresu sustainability można przeczytać tutaj: https://www.kyndryl.com/nz/en/about-us/corporate-responsibility.
Polska branża paletowa wyprzedza PPWR
Recykling i odzysk odpadów receptami na nadprodukcję śmieci. Sprawdź, jak możesz
Instytut Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego inicjuje Partne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.