Zabytkowy park dolnośląski w Pietrzykowicach otrzymał nowe drzewa

Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.
Zabytkowy park gminny w Pietrzykowicach został oddany do użytku mieszkańcom w kwietniu 2020 roku po gruntownej rewitalizacji. W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w przestrzeni parkowej pojawiły się m.in. alejki z ławkami i oświetleniem, a także punkt widokowy. Jednak wichury i burze, które przetoczyły się przez region dolnośląski na początku 2022 roku doprowadziły do zniszczenia wielu drzew w parku.
Inicjatywy ponownego zadrzewienia gminnego ogrodu spacerowego podjęły się fundacja Aeris Futuro przy wsparciu finansowym i wolontariackim firmy technologicznej Kyndryl. Fundacja już od 14 lat zajmuje się sadzeniem drzew i edukacją proekologiczną społeczeństwa. W ramach różnych akcji na przestrzeni lat organizacja posadziła prawie 1,7 mln drzew przyczyniając się tym do znacznego zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.
Sporo o działaniach proekologicznych wie również Kyndryl. Firma działa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy, m.in. dążąc do redukcji wytwarzanego śladu węglowego w swoich biurach w ponad 60 krajach.
Dokładnie rok temu zainicjowaliśmy program sadzenia drzew wspólnie z międzynarodową organizacją One Tree Planted. W ramach tej inicjatywy posadziliśmy już łącznie ponad 90 tys. drzew na całym świecie – po jednym drzewku za każdego z naszych pracowników. Cieszymy się, że możemy ten projekt realizować także w wymiarze mikro lokalnym i dzięki temu do naszej rodziny roślin drzewnych w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto teraz dołączyły drzewa posadzone w parku w Pietrzykowicach – mówi Alicja Zalewska-Choma, CSR CEE & EM Leader w Kyndryl.
Udział roślinności drzewiastej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom klimatu jest nie do przecenienia. Z badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą w lesie sosnowym w środkowej Finlandii wynika, że jedno drzewo pochłania rocznie ok. siedmiu kilogramów dwutlenku węgla.
Więcej informacji o inicjatywach Kyndryl z zakresu sustainability można przeczytać tutaj: https://www.kyndryl.com/nz/en/about-us/corporate-responsibility.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"

Klątwa jednorazowego plastiku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.