Odpoczywaj, ale z pełną ochroną!
Wybierając się na wakacje oprócz kremu do opalania i kapelusza warto zabrać również polisę ubezpieczeniową. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne CUK Ubezpieczenia przygotował Ubezpieczeniowy poradnik turystyczny, w którym ekspert wyjaśnia, dlaczego warto wykupić polisę i w jakich sytuacjach może okazać się ona przydatna.
1.OC w życiu prywatnym
OC w życiu prywatnym pokryje koszty związane ze szkodą wyrządzoną przez osobę ubezpieczoną lub jej dzieci. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym uwzględnia również szkody wyrządzone przez zwierzęta. Ochrona zadziała w sytuacji, gdy w czasie przejażdżki potrącimy kogoś rowerem lub zniszczymy pożyczony aparat. Co bardzo ważne, przedmiotem ubezpieczenia jest również mienie w miejscu zakwaterowania i wypożyczony sprzęt sportowy.
2.NNW ochrona w razie wypadku
Ubezpieczenie NNW to rodzaj ubezpieczenia osobowego, którego przedmiotem ochrony jest życie i zdrowie. Towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, jeżeli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony poważnie ucierpi, czyli dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. TU zapewni również środki na leczenie i rehabilitację. Część ubezpieczycieli przewiduje możliwość rozszerzenia polisy o ochronę w trakcie uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Jeśli planujemy taką aktywność, przy zawieraniu polisy warto zapytać, czy jest taka możliwość.
3.Koszty leczenia i assistance
Assistance to kompleksowa pomoc w kryzysowych sytuacjach. W przypadku problemów zdrowotnych osoba objęta ubezpieczeniem otrzyma informacje o dostępnych rozwiązaniach medycznych w okolicy. W przypadku konieczności dłuższego leczenia, TU zagwarantuje zakwaterowanie na dany czas, zwrot kosztów przyjazdu bliskiej osoby i opiekę nad dziećmi, jeśli będzie taka konieczność. Ubezpieczyciel pokryje również koszty związane z transportem do Polski, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ramach assistance ubezpieczonemu przysługuje również pomoc prawna i wsparcie tłumacza.
4.Ratownictwo
Osoby, które spędzić wakacje na górskich szlakach lub na jeziorze w ramach ubezpieczenia mogą liczyć na pokrycie kosztów lub organizację ratownictwa. Pomoc śmigłowca czy łodzi ratunkowej jest bardzo kosztowna, jednak mając ubezpieczenie nie musimy martwić się dodatkowymi, wysokimi opłatami.
Wykupienie ubezpieczenia na czas wyjazdu nie jest znacznym obciążeniem budżetu, nie warto więc ryzykować. Kompleksowa ochrona na wakacjach to gwarancja spokojnego wypoczynku.

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.