ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ. FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ
ODRODZENIE ZIEMI OBIECANEJ.
FLORA ŚRÓDMIEŚCIE Z POZWOLENIEM NA BUDOWĘ
To będzie nowoczesna wielkomiejska kamienica, nieszablonowo łącząca tradycję z odważną wizją zielonej enklawy w sercu miasta. Już niedługo apartamentowiec FLORA Śródmieście efektownie domknie pierzeję w Nowym Centrum Łodzi przy skrzyżowaniu ulic Nawrot i Kilińskiego. Inwestor – King Cross otrzymał właśnie pozwolenie na budowę i wybrał generalnego wykonawcę. Jest nim Budimex SA, który rozpocznie prace w ciągu kilku tygodni.
Powstająca w samym sercu Łodzi FLORA Śródmieście to liczący osiem kondygnacji apartamentowiec usytuowany przy zbiegu ulic Kilińskiego i Nawrot. Jego projekt silnie nawiązuje do architektury Łodzi i jej XIX-wiecznych wielkomiejskich kamienic.
– Zależało nam na tym, by jak najpełniej oddać charakter tej prestiżowej części miasta. Odnosimy się z pełnym szacunkiem do dziedzictwa miasta i bezpośredniego sąsiedztwa naszej inwestycji, tak by dopełnić przestrzeń zmieniającego się Nowego Centrum Łodzi – podkreśla inwestor – Marcin Trybus, Prezes, Dyrektor Zarządzający King Cross. Jak dodaje, łódzkich inspiracji znajdzie się tu więcej, bo na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną cytaty z najbardziej łódzkiej powieści – „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta.
– To jest ogromny sukces Łodzi, że dzięki inwestorom, którzy widzą jej potencjał udaje się domykać wyrwy w tkance miasta. Przez lata estetyka centrum była piętą Achillesową miasta. Teraz efektowna inwestycja mieszkaniowa domknie kolejną pierzeję, uzupełniając brakującą część w Nowym Centrum Łodzi, a gwarantem powodzenia przedsięwzięcia jest dojrzały kapitałowo, doświadczony inwestor, który zrealizował wiele wymagających projektów na terenie całego kraju – podkreśla pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.
Projekt inwestycji przewiduje 162 apartamenty o powierzchni od 25 do 164 m2, a także 116 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i naziemnym, do których wjazd będzie usytuowany od strony ulicy Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami, pozwalającymi cieszyć się widokiem na historyczną część miasta. Klasyczna elewacja z naturalnego piaskowca, będzie w pełni komponować się z pozostałą zabudową.
W nowoczesnym myśleniu o miejskiej ekologii nie może zabraknąć przestrzeni zielonych. Dlatego na uwagę zasługuje koncepcja, która w harmonijny sposób zespoli przestrzeń miejską ze zrewitalizowanym Parkiem Sienkiewicza, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego budynku. Ogrody na dachu i zielone atrium stworzą naturalny łącznik z parkiem, do którego będzie można dostać się bezpośrednio z Flory. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne pomieszczenie na rowery, siłownie oraz bawialnie dla dzieci.
– Wymarzyliśmy sobie, mówiąc trochę obrazowo, że powietrze z parku będzie docierało do wnętrza dziedzińca. Aby było to możliwe potrzebne było zaprojektowanie rozcięć bryły. Zaproponowaliśmy, żeby wewnętrzna oficyna i część budynku sąsiadująca z kamienicą przy ul. Nawrot 107 zostały podcięte na wysokość 2 kondygnacji. Dzięki temu możliwe jest przejście z parku do wnętrza kwartału – mówi Krzysztof Kaczmarek z odpowiedzialnej za projekt Flory Śródmieście pracowni Demiurg Project, znanej chociażby z projektów Polskiej Stacji Antarktycznej PAN czy Galerii Arsenał w Poznaniu.
Na parterze zlokalizowane zostaną lokale usługowe, których łączna powierzchnia wyniesie 830 m2. Szczegółowe informacje znaleźć można na www.floralodz.pl.
Flora Śródmieście jest pierwszym w Łodzi deweloperskim projektem tego inwestora. King Cross to grupa z włoskim kapitałem, która od blisko 30 lat realizuje projekty inwestycyjne w branży obiektów komercyjnych. Jest jednym ze znaczących deweloperów w Polsce inwestujących w nieruchomości, dawniej głównie centra handlowe, obecnie mieszkania oraz hotele. W zakresie zainteresowania firmy leżą przede wszystkim projekty umożliwiające działalność hotelowo-rekreacyjną oraz deweloperską, takie jak Port Sztynort, czy Apartamenty Termalne w Uniejowie będące jedną z największych inwestycji mieszkaniowych tego typu w Polsce.
Flora Śródmieście w liczbach:
Liczba apartamentów: 162
Powierzchnia mieszkań: od 25m2 do 164m2
Miejsca parkingowe: 116
Status obiektu: w budowie
Termin zakończenia budowy: IV kwartał 2025

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.