Łódzcy terytorialsi wspierają Wojewodę od pierwszych chwil konfliktu na Ukrainie
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej
Jusiztek 2
05-131 Zegrze
rzecznik.wot|mon.gov.pl| |rzecznik.wot|mon.gov.pl
+48261883029
https://media.terytorialsi.wp.mil.pl/
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie pomagają służbom i instytucjom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.
Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców zaangażowana jest w cały proces przyjęcia Ukraińców – począwszy od przygotowania logistycznego punktów relokacyjnych poprzez przyjmowanie uchodźców na Dworcu Fabrycznym w Łodzi i pracę w punktach recepcyjnych.
Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego wspierają pracę punktów, gdzie uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby i noclegu. Działania żołnierzy odbywają się na wniosek Wojewody Łódzkiego i w koordynacji z jego służbami.
9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także organizację logistyczną, udostępniając kontenery i namioty wojskowe jako powierzchnie magazynowe do przechowywania darów i żywności. Wojsko wspierając Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmuje się również przewożeniem większych ilości artykułów spożywczych od darczyńców do magazynów i punktów relokacyjnych w województwie łódzkim.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.