PANASONIC PREZENTUJE NIEZAWODNE ROZWIĄZANIA TOUGHBOOK NA SAHA EXPO 2024
Public Management
ul. Radzymińska 12/1
03-752 Warszawa
dleszczynska|publicmanagement.pl| |dleszczynska|publicmanagement.pl
668 908 387
https://www.linkedin.com/company/public-management/
Na tegorocznych targach SAHA EXPO 2024, które stanowią kluczowe wydarzenie dla sektora obronnego i lotniczego, Panasonic wraz z ponad tysiącem innych firm i 26 uniwersytetami miał okazję zaprezentować swoje niezawodne i wytrzymałe urządzenia TOUGHBOOK, przyciągając uwagę licznych uczestników. Wydarzenie, zorganizowane przy wsparciu cywilnych oraz wojskowych instytucji publicznych, stworzyło przestrzeń do prezentacji najnowszych technologii w dziedzinach obronności, lotnictwa i przemysłu kosmicznego. Panasonic wykorzystał tę okazję, aby przedstawić swoje wszechstronnie konfigurowalne notebooki i tablety, które od lat wspierają wymagające operacje militarne na całym świecie.
TOUGHBOOK 40 Tactical – kluczowa innowacja na SAHA EXPO
W centrum zainteresowania znalazł się model TOUGHBOOK 40 Tactical, zaprojektowany jako niezawodny partner do operacji terenowych, w pełni dostosowany do różnych zadań operacyjnych. Urządzenie wyposażone jest w całkowicie wzmocnioną obudowę, specjalny moduł integracji okrągłych złączy wojskowych oraz odporne na wstrząsy mocowanie, co czyni je idealnym narzędziem do zadań wykonywanych w pojazdach wojskowych zarówno kołowych, jak i gąsienicowych. Cztery obszary rozszerzeń zapewniają elastyczność zgodną z rygorystycznymi wymaganiami wojskowymi, a 14-calowy ekran dotykowy LCD z możliwością obsługi w deszczu i przy użyciu rękawic pozwala na pracę w dowolnych warunkach terenowych.
Dzięki współpracy Panasonic z firmą roda computers, specjalizującą się w wytrzymałych rozwiązaniach IT, TOUGHBOOK 40 Tactical oferuje szeroki wachlarz funkcji przydatnych w sektorze obronnym. Urządzenie jest zasilane przez procesor Intel® Core™ Ultra 5 135H (z technologią Intel vPro®) lub opcjonalnie Intel® Core™ Ultra 7 165H, działa na systemie Windows 11 Pro 64-bit i zapewnia czas pracy na baterii do 12 godzin. Dzięki temu TOUGHBOOK 40 Tactical jest ekonomicznym i konfigurowalnym narzędziem do obsługi wymagających aplikacji w kluczowych sytuacjach.
Nowoczesne narzędzia C4I, sterowanie dronami i integracja z pojazdami wojskowymi
Uczestnicy targów SAHA EXPO 2024 byli również podekscytowani możliwościami portfolio TOUGHBOOK w zakresie zaawansowanych systemów C4I, sterowania dronami oraz integracji z pojazdami wojskowymi. Systemy dowodzenia i kontroli C4I (Command, Control, Communications, Computer, Intelligence) są kluczowe dla organizacji i zarządzania siłami zbrojnymi. Wytrzymałe, bezpieczne i niezawodne urządzenia TOUGHBOOK, zintegrowane z wiodącymi rozwiązaniami obronnymi, wprowadzają nowe, mobilne technologie umożliwiające ciągłą łączność i sprawne działania operacyjne. Niezależnie od tego, czy mowa o jednostkach naziemnych, pojazdach czy dronach bezzałogowych, konstrukcja TOUGHBOOK umożliwia operatorom bezpieczne zbieranie i przetwarzanie informacji potrzebnych do powodzenia misji, niezależnie od miejsca operacji.
Komentarze przedstawicieli Panasonic i Pancom
Onur Cansu, kierownik ds. sprzedaży Panasonic Corporate Mobile Solutions w Turcji, podkreślił: Zaufanie użytkownika do technologii jest kluczowe dla nowoczesnego sektora obronnego. Dzięki bliskim relacjom z naszymi klientami doskonale rozumiemy potrzebę dostarczania niezawodnych i elastycznych rozwiązań. Moduł interfejsu wojskowego opracowany przez firmę roda computer pozwala na łatwą integrację tabletów i notebooków TOUGHBOOK z pojazdami wojskowymi, co umożliwia ich sprawne działanie w każdej misji. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w takich wydarzeniach jak SAHA EXPO, prezentując nasze innowacje branży obronnej, i jesteśmy niezwykle zadowoleni z pozytywnego odbioru naszych rozwiązań. Aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów, uruchomiliśmy trzy centra serwisowe Panasonic w Stambule, Ankarze i Izmirze, gdzie 24 ekspertów świadczy usługi serwisowe.
Sarp Yazıcı, dyrektor generalny Pancom, dodał: Pancom, działający od 1991 roku, zrealizował wiele udanych projektów, szczególnie w sektorze obronnym we współpracy z Panasonic. Kontynuujemy współpracę z Dowództwami Sił Zbrojnych oraz firmami Fundacji w strategicznych projektach, w których kluczowe znaczenie mają trwałość i niezawodność.

Grupa Metinvest działa mimo wojny i aktywnie wspiera wojsko oraz cywilów

W KIELCACH DYSKUTOWANO O NOWOCZESNYCH MUNDURACH

PRZEŁOMOWE TECHNOLOGIE W UMUNDUROWANIU. DEBATA PODCZAS TARGÓW MSPO 2024
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.