Ogrody Wojszyce – nowe domy na wrocławskich Krzykach od Develii
Ogrody Wojszyce to nowa propozycja Develii we Wrocławiu, powstająca na granicy dwóch osiedli – Jagodna i Wojszyc, zaledwie 6 km od centrum miasta. W ramach projektu zrealizowanych zostanie 77 kameralnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2024 r.
- Ogrody Wojszyce to inwestycja, która może być ciekawą alternatywą dla mieszkań w dzielnicach śródmiejskich. Dzięki położeniu w spokojnej i zielonej części Wrocławia, na południu dawnej dzielnicy Krzyki, przyszli mieszkańcy odnajdą prawdziwy azyl, do którego zawsze będą chcieli wracać. Sprzedaż rozpoczęliśmy pod koniec czerwca i mamy już pierwsze rezerwacje – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Osiedle Ogrody Wojszyce utworzy 77 lokali mieszkalnych w zabudowie szeregowej, o powierzchniach ok. 150 metrów kwadratowych. Każdy z nich będzie posiadał własny garaż oraz przestronny ogród, zapewniając mieszkańcom poczucie komfortu oraz możliwość codziennego wypoczynku w otoczeniu zieleni, z dala od zgiełku miasta.
Lokalizację, w której realizowana jest inwestycja, wyróżnia bogata oferta rekreacyjna. Rodziny z dziećmi i miłośnicy aktywnego trybu życia docenią m.in. sąsiedztwo Parku Brochowskiego z popularnym, rozbudowanym placem zabaw czy słynnym labiryntem grabowym. Niedaleko znajdują się także Park Wojszyce oraz Tor Wyścigów Konnych, gdzie odbywa się wiele imprez plenerowych oraz prowadzone są lekcje jazdy konnej. Dodatkowo, wokół osiedla przebiegają liczne ścieżki rowerowe, które pozwalają na aktywne spędzanie wolnego czasu. W sąsiedztwie powstaje także nowoczesna placówka szkolno-przedszkolna.
Osiedle oddalone będzie zaledwie 6 km od centrum miasta, a dogodny dojazd zapewni dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna. Nieopodal przebiegają ważne arterie drogowe, takie jak ul. Buforowa i Obwodnica Śródmiejska Wrocławia czy Wschodnia Obwodnica Wrocławia i autostrada A4. Dobrą alternatywą dla samochodu może być komunikacja miejska – w odległości 700 m od inwestycji, przy ul. Buforowej mieszkańcy znajdą przystanek autobusowy, który ułatwi dotarcie do innych dzielnic Wrocławia.
Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię Zah Marhall. Ceny zaczynają się już od 7599 zł za metr kwadratowy.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.