Komunikaty PR

OKAM wybrał Generalnego Wykonawcę do realizacji etapu I CITYFLOW

2022-11-30  |  11:00
Biuro prasowe

OKAM Capital podpisał umowę z firmą UNIBEP, która została Generalnym Wykonawcą etapu I CITYFLOW. Przy ul. Redutowej 9 w Warszawie w ramach tej fazy powstaną 2 budynki  z 333 mieszkaniami. Projekt charakteryzować będą powierzchnie zielone i strefy aktywności dla mieszkańców, w tym ogród warzywny, klub mieszkańca, amfiteatr, przestrzenie do relaksu, a także dla czworonogów. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2022 r., a zakończą w IV kw. 2024 r.

CITYFLOW to będzie nasza kolejna wyjątkowa inwestycja, pozwalająca przyszłym mieszkańcom na czerpanie codziennej radości - aktywne spędzanie czasu wolnego, ale i życie w rytmie slow, odpoczynek i samorozwój w duchu eko. Inwestycja da szansę “płynięcia” w pięknym otoczeniu, na pograniczu centrum miasta i jego spokojnego ubocza. Niezwykle cieszymy się, że już wkrótce ruszymy z pracami w ramach etapu I – zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

Dwa budynki z 333 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi w ramach etapu I powstaną na działce liczącej 38.650 mkw. Obiekty będą liczyć max. 9 kondygnacji naziemnych (w zabudowie kaskadowej od 6 do 9 kondygnacji) i 2 podziemne. Projekt zakłada 400 miejsc parkingowych, z podłączeniem pod ładowanie pojazdów elektrycznych. Mieszkania oferować będą zróżnicowaną powierzchnię - od 29 do 193 mkw. Łącznie CITYFLOW to będą 4 budynki z 749 lokalami o wysokości do 2,8 m. Do niektórych mieszkań na ostatnich piętrach przynależeć będą tarasy, dla pozostałych lokali zaplanowano przestronne balkony lub ogródki. 

Kluczowy atut projektu stanowić będą tereny zielone z bogatą roślinnością dające mieszkańcom codzienny kontakt z naturą. Łącznie ok. 40 proc. (ok. 1,5 ha) całej działki stanowi powierzchnia biologicznie czynna. Inwestycja otoczona będzie dodatkowo przez sąsiadujące z nią zewnętrzne parki. Jej centralne miejsce zajmie plac z fontanną, otoczony specjalną strefą aktywności, relaksu i spotkań, w której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Do wspólnego użytkowania będzie m.in. ogródek warzywny, zaciszna enklawa z leżakami i hamakami, amfiteatr do organizacji wydarzeń, plac zabaw, teren rekreacyjny dla zwierząt oraz część przeznaczona dla miłośników street workoutu. Cały teren zyska ogrodzenie, a także system monitoringu z ochroną. 

To fantastycznie, że znów pracujemy z OKAM Capital, z którym zrealizowaliśmy Osiedle BOHEMA – Stara Praga, VISTA Mokotów, czy INCITY. Dobrze nam się współpracowało przy wcześniejszych projektach, jesteśmy pewni, że teraz będzie podobnie – mówi Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu Unibep SA. – Chcę podkreślić, że przed nami bardzo wymagający, ale – także  z powodu zaproponowanych rozwiązań – bardzo proekologiczny projekt, co wpisuje się w ogólnoświatowe trendy budownictwa mieszkaniowego. Jednocześnie bardzo liczymy na to, że razem zrealizujemy wszystkie etapy inwestycji CITYFLOW.   

Projekt CITYFLOW charakteryzować będą także liczne eko-rozwiązania, wspierające ochronę środowiska i polepszające jakość życia mieszkańców. Wśród udogodnień znajdą się m.in.: oczyszczacze powietrza i podzlewowe filtry do wody w każdym mieszkaniu, bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg, stacja do serwisu jednośladów, system automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową, a także klub mieszkańca z przeznaczeniem pod wspólne aktywności mieszkańców. Istotną wartością dodaną jest lokalizacja inwestycji, z dogodną infrastrukturą transportową, usługową i publiczną.  

Autorem koncepcji architektonicznej CITYFLOW jest pracownia Dedeco. 

W etapie I sprzedanych zostało już ponad 25% mieszkań. Prace budowlane ruszą w IV kwartale 2022 r., a ich zakończenie przewidziane jest na IV kwartał 2024 r.   

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.