OKAM z prawomocnym pozwoleniem na rewitalizację Warzelni
OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa Praga, co daje zielone światło dla kontynuacji rewitalizacji pofabrycznych terenów na warszawskiej Pradze Północ. W ramach etapu B inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 mkw powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku, co jest ewenementem na rodzimym rynku. Apartamenty będą charakteryzować się ponadprzeciętną wysokością, osiągającą prawie 3,5 metra. Zakończenie prac rewitalizacyjnych i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 roku.
Warzelnia, będąca częścią całego kompleksu BOHEMA w centralnej jej części, w sąsiedztwie komina, będzie oferować przyszłym mieszkańcom 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości w budynku liczącym ponad 120 lat. Do apartamentów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowano również miejsca parkingowe. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców będzie ponadto 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.
- OKAM od początku swojej obecności na polskim rynku kojarzony jest z ambitnymi projektami o charakterze rewitalizacyjnym. Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała BOHEMA – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Poza unikalnym wyróżnikiem - niestandardową wysokością apartamentów, wizytówką budynku będzie także reprezentacyjne lobby wejściowe. Utrzymanie zabytkowego charakteru Warzelni to również zasługa aluminiowych okien ze szprosami. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, co dodatkowo wpłynie na odbiór wyjątkowo dużej kubatury. Ozdobny element stanowić będą fornirowane portale i drzwi wejściowe do apartamentów. Z kolei surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe, prefabrykowane parapety. Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną natomiast zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami antywłamaniowymi. Każdy apartament będzie wyposażony w wideodomofon premium i system inteligentnego zarządzania. Uwagę przykuwać ma również sama elewacja budynku - wykonana z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali - korten. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt.
Mieszkania w Warzelni cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarezerwowanych zostało już ok. 30% lokali. To tylko część inwestycji BOHEMA – Strefa Praga. Aktualnie OKAM przygotowuje się do odbiorów 280 mieszkań w etapie C, w czterech budynkach zlokalizowanych najbliżej metra Szwedzka, a w trakcie są prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów D i E.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.