OKAM z prawomocnym pozwoleniem na rewitalizację Warzelni
OKAM otrzymał prawomocne pozwolenie na rewitalizację Warzelni w BOHEMIE – Strefa Praga, co daje zielone światło dla kontynuacji rewitalizacji pofabrycznych terenów na warszawskiej Pradze Północ. W ramach etapu B inwestycji, na działce o powierzchni ponad 3000 mkw powstanie prawie 70 loftów w oryginalnym historycznym, ponad 120-letnim budynku, co jest ewenementem na rodzimym rynku. Apartamenty będą charakteryzować się ponadprzeciętną wysokością, osiągającą prawie 3,5 metra. Zakończenie prac rewitalizacyjnych i oddanie Warzelni do użytkowania planowane jest na II kwartał 2025 roku.
Warzelnia, będąca częścią całego kompleksu BOHEMA w centralnej jej części, w sąsiedztwie komina, będzie oferować przyszłym mieszkańcom 67 apartamentów typu loft o podwyższonym standardzie i ponadprzeciętnej wysokości w budynku liczącym ponad 120 lat. Do apartamentów przynależeć będą antresole, loggie, tarasy, ogródki zewnętrzne i ogrody zimowe. Obiekt składać będzie się z jednego czterokondygnacyjnego budynku wraz z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem. Zaplanowano również miejsca parkingowe. Od strony ul. Szwedzkiej do dyspozycji mieszkańców będzie ponadto 5 lokali usługowo-handlowych. Rozpoczęcie prac planowane jest na II kwartał 2023 roku.
- OKAM od początku swojej obecności na polskim rynku kojarzony jest z ambitnymi projektami o charakterze rewitalizacyjnym. Nadajemy nowe życie poprzemysłowym obiektom, z poszanowaniem dla ich historii, uwzględniając przy tym aktualne trendy. Warzelnia i cała BOHEMA – Strefa Praga jest tego doskonałym przykładem, w którym zachowujemy oryginalną architekturę i ducha przeszłości. Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć apartamenty premium w tak starym budynku Warzelni, kryjącym w sobie piękną kartę historii. - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Poza unikalnym wyróżnikiem - niestandardową wysokością apartamentów, wizytówką budynku będzie także reprezentacyjne lobby wejściowe. Utrzymanie zabytkowego charakteru Warzelni to również zasługa aluminiowych okien ze szprosami. Drzwi w loftach będą mieć pełną wysokość pomieszczeń, co dodatkowo wpłynie na odbiór wyjątkowo dużej kubatury. Ozdobny element stanowić będą fornirowane portale i drzwi wejściowe do apartamentów. Z kolei surowego, naturalnego charakteru nadadzą wnętrzom betonowe, prefabrykowane parapety. Mieszkania na parterze, od strony ogródków zostaną natomiast zabezpieczone zewnętrznymi automatycznymi roletami antywłamaniowymi. Każdy apartament będzie wyposażony w wideodomofon premium i system inteligentnego zarządzania. Uwagę przykuwać ma również sama elewacja budynku - wykonana z cegły i materiału nawiązującego wyglądem do miedzianej stali - korten. Połączenie tych materiałów o odmiennych fakturach stworzy oryginalny i ciekawy efekt.
Mieszkania w Warzelni cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, zarezerwowanych zostało już ok. 30% lokali. To tylko część inwestycji BOHEMA – Strefa Praga. Aktualnie OKAM przygotowuje się do odbiorów 280 mieszkań w etapie C, w czterech budynkach zlokalizowanych najbliżej metra Szwedzka, a w trakcie są prace budowlano-rewitalizacyjne w ramach etapów D i E.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
Członkostwo w UE cieszy się wśród Europejczyków rekordowo wysokim poparciem – wynika z tegorocznego Eurobarometru. Korzyści dla swojego kraju dostrzega 74 proc. obywateli Unii – to odsetek najlepszy od początku badań w 1983 roku. A w Polsce jest on jeszcze wyższy. Doceniamy przede wszystkim wkład UE w bezpieczeństwo, nowe możliwości zawodowe i rozwój gospodarczy kraju. Po 21 latach naszej obecności w UE wciąż jednak potrzebna jest europejska edukacja.
Polityka
Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.