Oktawave uruchamia usługę VMware Cloud on AWS

Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Na partnerstwie trzech dostawców rozwiązań chmurowych skorzystają firmy działające w Polsce, które chcą korzystać ze zintegrowanego systemu przetwarzania danych w środowisku chmury hybrydowej VMware Cloud on AWS. Rozwiązanie to oferuje kompleksowe centrum danych w modelu Software-Defined Data Cente, uruchamiane jako usługę. Teraz firmy mogą w tym zakresie uzyskać wsparcie Oktawave – wyspecjalizowanego, krajowego dostawcy usług chmurowych, który pomoże im skutecznie zarządzić zintegrowaną infrastrukturą chmury publicznej AWS oraz zwirtualizowanym środowiskiem VMware.
– Oktawave ma wieloletnie doświadczenie w korzystaniu z rozwiązań technologicznych VMware na własnej infrastrukturze chmurowej. Obecnie, jako certyfikowany VMware Managed Service Provider i AWS Consulting Partner mamy potwierdzone kompetencje, aby wspierać firmy w uruchamianiu usługi VMware Cloud on AWS – mówi Maciej Kuźniar, COO Oktawave.
Oktawave pomaga rozszerzać obecne zasoby IT firm, korzystających z VMware on-premises. Wspiera budowę hybrydowych środowisk typu Disaster Recovery Center, stanowiących wentyl bezpieczeństwa dla tradycyjnych serwerowni. Może również zmigrować każde zwirtualizowane środowisko VMware do usługi VMware Cloud on AWS. Udziela też wsparcia w zintegrowaniu środowiska on-premises danej firmy z VMware Cloud on AWS i rozszerzeniu jego funkcjonalności poprzez wykorzystanie natywnych usług AWS.
– Chmura VMware na platformie AWS zapewnia unikalny stos wirtualizacyjny, obejmujący warstwy obliczeniowe, magazynowe i sieciowe, w dedykowanej, elastycznej i wysoko dostępnej infrastrukturze AWS. Co ważne, te same kompetencje, które administratorzy firm zdobywali przez lata korzystając z usług VMware, można teraz wykorzystywać w chmurze. VMware zadba o aktualizacje oprogramowania, a Oktawave pomoże klientom w zaprojektowaniu ich zintegrowanej infrastruktury i zarządzaniu nią – komentuje Arkadiusz Sikora, Dyrektor Generalny VMware Polska.
Usługa VMware Cloud on AWS, wdrażana przez Oktawave, odpowiada na podstawowe potrzeby biznesowe firm w zakresie geograficznego oddzielenia aplikacji lub serwisów internetowych, które uruchamiane są z jednego centrum danych, w ramach własnej infrastruktury serwerowej. Skorzystają na tym również firmy, które chciałyby zwiększyć swoją moc obliczeniową, bez konieczności inwestowania w zakup kolejnych serwerów. Podobnie jak te, które mają ograniczoną liczbę licencji VMware.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.