Komunikaty PR

Olivia Business Centre z największym na Pomorzu kontraktem na najem powierzchni

2020-11-23  |  13:49
Biuro prasowe

Zdjęcia: https://we.tl/t-06BjK3VNGF

15 000 m2 – tyle powierzchni najmu obejmuje nowy kontrakt zawarty przez Olivię Business Centre. To zarazem druga największa umowa zawarta w 10-letniej historii tego projektu biurowego w Oliwie.

Ten rok był szczególnie bogaty w przedłużenia umów, we wszystkich siedmiu budynkach Olivii, a, co warte podkreślenia, było to często połączone z dobieraniem nowej powierzchni przez dotychczasowych Rezydentów naszego centrum biznesowego - mówi Maciej Kotarski, Leasing Director w Olivia Business Centre. Taką właśnie naturę miała największa transakcja tego roku w całym naszym regionie i oczywiście w samej Olivii - przedłużenie umowy i jej roszerzenie przez jednego z rezydentów Olivii, o łączną powierzchnię ponad 15 tysięcy m2. Operacja została przeprowadzona łącznie z Adamem Schroederem i Katarzyną Ciszewską z firmy doradczej Cushman&Wakefield. Nazwa rezydenta pozostaje poufna, ale możemy powiedzieć, że jest to druga największa umowa najmu w historii Olivii, a tej największej ustępuje zaledwie o kilkaset metrów kwadratowych. To ważna umowa, która potwierdza trend utrzymywany w Olivii rok po roku przez 10 lat rozwoju projektu - dodaje Maciej Kotarski.

Przy tej transakcji po stronie OBC pracował zespół ok. 15 osób, składający się z pracowników wielu działów, a jego szefem był Michał Klepczyński, Deputy Director w Olivia Business Centre. Jesteśmy dumni, że to właśnie nam udało się przeprowadzić największą transakcję roku w regionie. Kosztowało nas to wiele pracy, ale tak znaczący sukces dowodzi, że było warto, a zespół Olivii to całkowicie oddani swojej pracy profesjonaliści. Dzięki temu powstanie kolejnych kilkaset miejsc pracy dla specjalistów – mówi Michał Klepczyński.

Centrum biznesowe systematycznie rozwija się o nowe budynki, co niesie ze sobą znaczące korzyści dla najemców, którzy zdecydowali się na rozwój na jej terenie. Rezydenci Olivii mają możliwość ekspansji w ramach jednej, sprawdzonej lokalizacji, bez konieczności przenosin w nowe miejsce. Oczywiście pomaga nam lokalizacja. W opinii wielu firm doradczych i niezależnych ekspertów, Oliwa jako destynacja biurowa rozwija się najszybciej ze wszystkich biurowych lokalizacji w Trójmieście - mówi Maciej Kotarski. – Wg prognoz, Trójmiasto do końca przyszłego roku przekroczy milion m2 biur, tymczasem w dzielnicy Oliwa już teraz jest ponad 350 tys. m2, czyli ponad 35% zasobu całej aglomeracji.

Na sukces Olivii składa się szereg dodatkowych, a zarazem kluczowych udogodnień wpływających na wysoką jej ocenę przez Rezydentów. Jest doskonale skomunikowana, a jej położenie daje znaczącą przewagę konkurencyjną. Nie chodzi tu wyłącznie o położenie przy głównej arterii Trójmiasta, ale przede wszystkim szereg połączeń komunikacji miejskiej. Olivia znana jest z bezkompromisowego podejścia do jakości przygotowywanych budynków oraz troski o bezpieczeństwo, co szczególnie w obecnym okresie, pełni kluczową rolę we współpracy z blisko 200 firmami mającymi tu swoje siedziby. Bliskość kampusu uniwersyteckiego i ścisła współpraca z pomorskimi uczelniami, aktywna praca na rzecz rozwoju społeczności Rezydentów, a także szereg lokali usługowych, gastronomicznych i rozrywkowych tworzy z Olivii prężnie rozwijający się projekt miejski. To z kolei przekłada się na wieloletnie związanie i satysfakcję najemców z ulokowania swoich biznesów w Olivii Business Centre.

Olivia Business Centre w Gdańsku to największe i najnowocześniejsze centrum biurowo-biznesowe w aglomeracji trójmiejskiej. Jego docelowa wielkość znacznie przekroczy 200 000 mkw., a już obecnie wynosi 175 000 m kw., co uczyniło Olivię Business Centre największym projektem biurowym w Polsce. Najwięksi rezydenci Olivii to Airhelp, Amazon, Arrow, Bayer, Deloitte, Energa, EPAM, Fujifilm, Nordea, PwC, Ricoh, Sii, Staples, ThyssenKrupp.

Olivia Business Centre to równocześnie znacznie więcej niż budynki. W ciągu roku odbywa się tutaj kilkaset wydarzeń biznesowych, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Na terenie centrum biurowego wykreowane zostało unikalne połączenie usług i udogodnień dla najemców i gości, które tworzy osiem restauracji, 4 kawiarnie, profesjonalne dwupiętrowe centrum fitness, żłobek i przedszkole dla 100 dzieci, szkołę podstawową, liceum, akademię IT, centrum medyczne, gabinet dentystyczny, aptekę, 5 punktów obsługi klienta banków i 5 centrów konferencyjnych, O4 – jeden z największych coworkingów w Polsce, ale równocześnie rozległe patio wypełnione roślinnością, fontannami i miejscami wypoczynku. Kolejne budynki OBC uzyskują wysokie noty certyfikacji ekologicznej BREEAM od poziomu excellent po very good.

 

W lipcu 2019 roku na 32, 33 i 34 piętrze Olivii Star, najwyższego budynku Polski północnej uruchomiony został projekt, stanowiący unikalną, dodatkową ofertę przyciągającą do Olivii Business Centre gości z całego świata. Na 32 piętrze otwarta została ogólnodostępna kondygnacja widokowa, umożliwiająca widok 360 st. na całe Trójmiasto. Oferuje nie tylko zachwycającą panoramę na Zatokę Gdańską, Trójmiejski Park Krajobrazowy i gdańskie wybrzeże klifowe, ale także oryginalnie zaprojektowane wnętrza, punkty gastronomiczne i rekreacyjne. Na 33 piętrze budynku znajdują się dwie prestiżowe restauracje: Arco i Treinta y Tres, prowadzone przez Paco Péreza, jednego z najbardziej utytułowanych szefów kuchni na świecie. Natomiast na 34 kondygnacji, na wysokości blisko 160 metrów nad ziemią, utworzono położone najwyżej w Polsce multifunkcjonalne centrum konferencyjne. Olivia oferuje ponad 1600 miejsc parkingowych, szereg punktów do ładowania samochodów elektrycznych, punkty do przechowywania i ładowania hulajnóg elektrycznych, kilkaset stojaków rowerowych oraz duże szatnie z prysznicami dla rowerzystów w każdym z 7 budynków.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.