Opera przechodzi na zdalny tryb pracy
Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w kraju wiele firm technologicznych wprowadza rotacyjny bądź zdalny tryb pracy. Także Opera, firma tworząca znaną przeglądarkę, pozwala wszystkim pracownikom swoich biur z Wrocławia oraz Warszawy pracować z domu.
Mało kto wie, że Opera, znana na całym świecie przeglądarka internetowa na komputery powstaje w Polsce. To właśnie we Wrocławiu i w Warszawie tworzona jest przeglądarka Opera na komputery. Nad Wisłą i Odrą zespoły programistów i inżynierów pracują nad znaną aplikacją.
We Wrocławiu firma zajmuje piękną kamienicę na przeciwko Opery Wrocławskiej. Opera ogłosiła w środę, że wszyscy pracownicy firmy w Polsce mogą od 12 marca pracować z domu.
– Staramy się reagować na obecną sytuację tak, żeby nasi pracownicy byli bezpieczni. Postanowiliśmy więc pozwolić wszystkim, którzy sobie tego życzą pracować z domu. Jednocześnie będziemy stale monitorować sytuację. – powiedziała Paulina Kolondra, dyrektor HR biura Opery we Wrocławiu.
Opera wprowadziła już też m.in. specjalne procedury weryfikacji gości odwiedzających firmowe budynki, poprosiła pracowników o nie zamawianie prywatnych przesyłek kurierskich do biura oraz wprowadziła możliwość dezynfekcji rąk w kuchniach, łazienkach i innych przestrzeniach biur. Przeprogramowano również zmywarki na pracę w najwyższej dozwolonej przez producenta temperaturze.
Jak na razie wśród pracowników Opery na świecie nie wystąpiły zakażenia wirusem COVID-19.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.