Oprogramowanie Bitdefender z tytułem TOP PRODUCT firmy AV-TEST
Obecnie użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego, ale który z nich jest najlepszy, podkreślają eksperci AV-TEST. Jaki jest zatem najlepszy pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Windows 10? Wybór nie jest zwykle trudny. Laboratorium ocenia rozwiązania w trzech kategoriach: ochrona, efektywność i użyteczność, przyznając w każdej z nich maksimum 6 punktów. System Bitdefender Internet Security uzyskał 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.
Laboratorium AV-TEST przebadało 22 systemy antywirusowe w lipcu i sierpniu 2020 roku. Jak zwykle, eksperci skupili się na ochronie, efektywności i użyteczności, co w praktyce oznacza wykrywanie fałszywych alarmów. Wyniki tego testu są niesłychanie interesujące, ponieważ tytuł TOP PRODUCT jest przyznawany wyłącznie wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).
14 tysięcy ataków na produkt
Testując możliwości ochrony każdego produktu, laboratorium zawsze stosuje najnowsze i najbardziej niebezpieczne typy malware'u. Aby uzyskać bardziej miarodajny wynik, każdy test jest powtarzany po miesiącu. W tak zwanym teście rzeczywistym (real-world) laboratorium stosuje 0-day malware, który jest pobierany na bieżąco ze stron internetowych oraz e-maili. Większy zestaw referencyjny obejmuje szczególnie niebezpieczne zagrożenia, które – można powiedzieć – wywołują zamieszanie w Sieci w okresie do dwóch tygodni. Łącznie oznacza to prawie 14 tysięcy scenariuszy przypadających na każdy pakiet bezpieczeństwa. Firma Bitdefender jest więc dumna, że jej rozwiązanie może się pochwalić 100-procentową ochroną.
W przeszłości trudny sposób ładowania niektórych rozwiązań bezpieczeństwa bywał powodem irytacji, przyznają testujący. Laboratorium prowadzi wiele standardowych operacji na referencyjnych urządzeniach: ładowanie stron internetowych, ściąganie rozmaitych narzędzi, instalowanie oprogramowania, nie mówiąc o kopiowaniu danych. Czas wymagany do przeprowadzenia tych operacji jest określany jako punkt odniesienia dla systemów z zainstalowanymi produktami. Każde opóźnienie jest rejestrowane, co prowadzi do obniżenia punktacji. Ale jest przy tym dobra wiadomość: w najnowszych badaniach testujący zauważyli znaczną poprawę. Nowe rozwiązania niemalże nie spowalniają operacji. W rezultacie otrzymały one w kategorii efektywność 6 punktów na 6 możliwych. Tak było również w przypadku systemu Bitdefender Internet Security.
W czasie testu każdy pakiet bezpieczeństwa musi przeskanować ponad milion plików wolnych od malware'u. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami, nie notuje się żadnych alarmów. System Bitdefender otrzymał w tym teście 5,5 punktu na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium przyznało programowi Bitdefender Internet Security tytuł TOP PRODUCT.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ślepe pozwy pomogą walczyć z hejtem w internecie. Spodziewana lawina wniosków może sparaliżować sądy
Wprowadzenie instytucji tzw. ślepego pozwu pozwoli skuteczniej ścigać za naruszenie dóbr osobistych popełnione przez anonimowych internautów. Przepisy pozwolą na złożenie pozwu w sytuacji, gdy poszkodowany nie zna danych identyfikujących hejtera. Krajowa Rada Sądownictwa i Sąd Najwyższy ostrzegają, że nowelizacja może doprowadzić do znacznego przeciążenia sądów, a krótkie terminy na identyfikację sprawcy mogą skutkować wzrostem odszkodowań za przewlekłość postępowania.
Ochrona środowiska
Nowy obowiązek segregowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Firmy mogą go jednak scedować na wyspecjalizowane przedsiębiorstwa
1 stycznia weszła w życie ustawa zmieniająca przepisy o odpadach, która nakłada na wytwórców odpadów budowlanych i rozbiórkowych obowiązek ich segregacji i zapewnienia dalszego ich zagospodarowania. To efekt implementacji unijnej dyrektywy. Ostateczną treść przepisów branża poznała w ostatnich tygodniach 2024 roku. Nie jest wciąż jasne, czy w przypadku budów dopuszczona będzie frakcja odpadów zmieszanych, których nie da się posegregować. Następnym krokiem będą prawdopodobnie poziomy recyklingu odpadów budowlanych, jakie przedsiębiorcy będą musieli zapewnić. Nowe obowiązki nie dotyczą osób fizycznych.
Handel
T. Bocheński: Współpraca z Donaldem Trumpem może być bardzo trudna. Interes amerykański będzie stawiany na pierwszym miejscu
– Współpraca na linii Unia Europejska – USA w ciągu czterech najbliższych lat rządów Donalda Trumpa może być trudna – ocenia europoseł Tobiasz Bocheński. Polski Instytut Spraw Międzynarodowych ostrzega, że potencjalne zmiany w polityce USA, w tym zwiększenie ceł, mogą dotknąć wszystkich partnerów Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą jest również kwestia wsparcia dla Ukrainy i ewentualnego zakończenia wojny. Polityka nowego prezydenta może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa całej Europy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.