Oprogramowanie Bitdefender z tytułem TOP PRODUCT firmy AV-TEST
Obecnie użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego, ale który z nich jest najlepszy, podkreślają eksperci AV-TEST. Jaki jest zatem najlepszy pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Windows 10? Wybór nie jest zwykle trudny. Laboratorium ocenia rozwiązania w trzech kategoriach: ochrona, efektywność i użyteczność, przyznając w każdej z nich maksimum 6 punktów. System Bitdefender Internet Security uzyskał 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.
Laboratorium AV-TEST przebadało 22 systemy antywirusowe w lipcu i sierpniu 2020 roku. Jak zwykle, eksperci skupili się na ochronie, efektywności i użyteczności, co w praktyce oznacza wykrywanie fałszywych alarmów. Wyniki tego testu są niesłychanie interesujące, ponieważ tytuł TOP PRODUCT jest przyznawany wyłącznie wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).
14 tysięcy ataków na produkt
Testując możliwości ochrony każdego produktu, laboratorium zawsze stosuje najnowsze i najbardziej niebezpieczne typy malware'u. Aby uzyskać bardziej miarodajny wynik, każdy test jest powtarzany po miesiącu. W tak zwanym teście rzeczywistym (real-world) laboratorium stosuje 0-day malware, który jest pobierany na bieżąco ze stron internetowych oraz e-maili. Większy zestaw referencyjny obejmuje szczególnie niebezpieczne zagrożenia, które – można powiedzieć – wywołują zamieszanie w Sieci w okresie do dwóch tygodni. Łącznie oznacza to prawie 14 tysięcy scenariuszy przypadających na każdy pakiet bezpieczeństwa. Firma Bitdefender jest więc dumna, że jej rozwiązanie może się pochwalić 100-procentową ochroną.
W przeszłości trudny sposób ładowania niektórych rozwiązań bezpieczeństwa bywał powodem irytacji, przyznają testujący. Laboratorium prowadzi wiele standardowych operacji na referencyjnych urządzeniach: ładowanie stron internetowych, ściąganie rozmaitych narzędzi, instalowanie oprogramowania, nie mówiąc o kopiowaniu danych. Czas wymagany do przeprowadzenia tych operacji jest określany jako punkt odniesienia dla systemów z zainstalowanymi produktami. Każde opóźnienie jest rejestrowane, co prowadzi do obniżenia punktacji. Ale jest przy tym dobra wiadomość: w najnowszych badaniach testujący zauważyli znaczną poprawę. Nowe rozwiązania niemalże nie spowalniają operacji. W rezultacie otrzymały one w kategorii efektywność 6 punktów na 6 możliwych. Tak było również w przypadku systemu Bitdefender Internet Security.
W czasie testu każdy pakiet bezpieczeństwa musi przeskanować ponad milion plików wolnych od malware'u. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z oczekiwaniami, nie notuje się żadnych alarmów. System Bitdefender otrzymał w tym teście 5,5 punktu na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium przyznało programowi Bitdefender Internet Security tytuł TOP PRODUCT.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.