Komunikaty PR

Oprogramowanie Bitdefender uhonorowane tytułem AV-Comparatives ADVANCED+ ***

2020-11-11  |  01:00
Biuro prasowe

Niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives  przyznało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** oprogramowaniu Bitdefender Internet Security 25.0 za ochronę przed malware'em. Tym razem rozwiązanie zanotowało wynik idealny. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.

 

W czasie przeprowadzonego we wrześniu tego roku badania (Malware Protection Test) eksperci AV-Comparatives skupili się na ochronie przed malware'em. Oceniono zdolność programów bezpieczeństwa do ochrony systemu przed zakażeniem szkodliwymi plikami. Wszystkie sprawdzane pliki były skanowane przez programy bezpieczeństwa – zarówno offline, jak i online. Jeżeli program nie wykrywał wszystkich zmian wywołanych przez malware w określonym czasie, taki test jest uznawany za chybiony.

 

 

Wykrywanie a ochrona

 

W przeszłości laboratorium AV-Comparatives prowadziło badania File Detection Test, które – jak sama nazwa wskazuje – były tylko testami wykrywania zagrożeń, przypominają eksperci. Sprawdzano zatem wyłącznie możliwości wykrywania przez programy bezpieczeństwa szkodliwych plików. Ta zdolność jest oczywiście ważną cechą programów antywirusowych. Jest istotna dla każdego, kto chce na przykład sprawdzić, czy plik jest bezpieczny przed wysłaniem go do innych użytkowników.

 

Obecny Malware Protection Test sprawdza nie tylko możliwości wykrywania, ale również ochrony. Na przykład zdolności zapobiegania, by szkodliwy plik nie wywoływał zmian w systemie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać malware'u, gdy nie jest on aktywny, natomiast wykryć go, gdy działa. Ponadto, niektóre produkty antywirusowe stosują wykrywanie behawioralne, by wyszukiwać i blokować próby wykonywania zmian w systemie. Malware Protection Test mierzy ogólną zdolność produktów bezpieczeństwa ochrony systemu przed szkodliwymi programami.

 

Według ekspertów AV-Comparatives istotny jest między innymi jeden z mechanizmów wykrywania w chmurze. Autorzy programów malware stale poszukują bowiem nowych metod obchodzenia mechanizmów wykrywania. Stosowanie wykrywania w chmurze umożliwia dostawcom oprogramowania wykrywanie i klasyfikowanie podejrzanych plików w czasie rzeczywistym, co pozwala chronić użytkowników przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami. Przechowywanie niektórych elementów technologii w chmurze uniemożliwia natomiast autorom programów malware szybkie adaptowanie się do nowych zasad wykrywania.

 

Zestaw używany w tym teście składał się z 10 102 plików. Zostały one połączone w klastry, by były bardziej reprezentatywne. Proces ten prowadzono do końca sierpnia tego roku.

 

 

 

 

Wskaźniki wykrywania offline i online

 

Wiele testowanych produktów korzysta z technologii chmurowych, które są oczywiście dostępne tylko wtedy, gdy jest aktywne połączenie internetowe. Test pokazuje więc, jak bardzo zależny od chmury jest produkt, a w rezultacie – jak dobrze chroni system, gdy nie jest dostępne połączenie internetowe. Zdaniem ekspertów AV-Comparatives dostawcy produktów bardzo zależnych od chmury powinni ostrzegać o tym użytkowników, ponieważ może to w znacznym stopniu wpływać na poziom ochrony.

 

Program Bitdefender Internet Security 25.0 miał w czasie testu następujące wyniki:

  • wskaźnik wykrywania offline – 95,9 %
  • wskaźnik wykrywania online – 95,9 %
  • wskaźnik ochrony online – 99,99 %
  • liczba fałszywych alarmów – 6

 

W rezultacie oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 (za ochronę przed malware'em) zanotowało wynik idealny i otrzymało najwyższy tytuł AV-Comparatives ADVANCED+ *** przyznawany przez niezależne laboratorium badawcze AV-Comparatives. Jest to kolejne wyróżnienie uzyskane w ostatnich miesiącach przez firmę Bitdefender.  

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.