Oprogramowanie Bitdefender znowu z tytułem TOP PRODUCT firmy AV-TEST
Po raz kolejny niezależne laboratorium badawcze AV-TEST uhonorowało tytułem TOP PRODUCT oprogramowanie firmy Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych. I tym razem rozwiązanie zanotowało wynik prawie idealny, zdobywając 17,5 punktu na 18 możliwych.
Eksperci AV-TEST przeprowadzając test antywirusów, skupili się na ochronie przed malware'em, użyteczności (wykrywaniu fałszywych alarmów) i efektywności. Wyniki tego testu są zwykle bardzo interesujące, ponieważ wyróżnienie TOP PRODUCT jest przyznawane tylko wtedy, gdy rozwiązanie zdobędzie co najmniej 17,5 punktu (na 18 możliwych).
W sierpniu i wrześniu 2020 roku laboratorium AV-TEST przebadało 5 systemów antywirusowych do użytku domowego dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina 10.15.5. Naturalnie użyli przy tym najbardziej aktualnych wersji tych programów. W przypadku firmy Bitdefender był to Antivirus for Mac 8.1 dla komputerów domowych.
Jak podkreślają eksperci AV-TEST, użytkownicy nie zastanawiają się już, czy potrzebują pakietu antywirusowego, ale który antywirus jest najlepszy. Jaki jest zatem dobry pakiet antywirusowy dla systemu operacyjnego Mac OS Catalina? System Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 zdobył 17,5 punktu i tytuł TOP PRODUCT.
Jeżeli chodzi o ochronę przed zagrożeniem malware'em (wirusy, robaki i konie trojańskie) odnotowanym w ciągu ostatnich czterech miesięcy (według zestawu referencyjnego AV-TEST), program Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 wykrył 97,3 procent zagrożeń, za co uzyskał 5,5 punktu na 6 możliwych.
Biorąc pod uwagę efektywność, system Bitdefender nie powoduje opóźnień w ładowaniu powszechnie używanych aplikacji. Natomiast spowalnia uruchamianie standardowych aplikacji i kopiowanie plików (zarówno lokalnie, jak i w sieci) mniej niż przeciętnie w przebadanym zbiorze. Dlatego w kategorii efektywność otrzymał 6 punktów na 6 możliwych.
W czasie testu pakiet bezpieczeństwa przeskanował prawie dwieście tysięcy plików. Nie zanotowano przy tym żadnych fałszywych alarmów. System Bitdefender miał wskaźnik błędów wynoszący 0. Otrzymał więc 6 punktów na 6 możliwych. Oznacza to łącznie 17,5 punktu w całym teście, za co laboratorium AV-TEST przyznało programowi Bitdefender Antivirus for Mac 8.1 tytuł TOP PRODUCT.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.