Optimus E-Sport GB450T-CR3 - wyważony desktop do zabawy i nauki
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 to propozycja adresowana do osób, które oczekują optymalnego stosunku jakości i wydajności do ceny. Zbudowany z myślą o osobach rozpoczynających przygodę z e-sportem, powinien sprawdzić się także przy bardziej wymagających pracach, dzięki obecności procesora Ryzen 5 3600.
Optimus E-Sport GB450T-CR3 to komputer ze średniej półki cenowej. Jest napędzany przez procesor AMD Ryzen 5 3600, który oferuje 6 rdzeni i 12 wątków. Współpracuje z 16 GB pamięci DDR4 RAM, którą można rozszerzyć do 64 GB. Za efekty wizualne odpowiada karta graficzna z układem GeForce GTX 1660 i 6 GB pamięci wideo. Taka kompozycja powinna z powodzeniem poradzić sobie także z nowszymi grami uruchamianymi w rozdzielczości Full HD.
Dość miejsca na rozbudowane tytuły mają zapewnić dwa dyski. Rolę nośnika systemowego pełni SSD w formie karty M.2. Oferuje on 480 GB przestrzeni na dane. Bardziej pojemny jest towarzyszący mu dysk twardy. Jego talerze wirują z prędkością 7200 RPM i pozwalają na zapisanie 1 TB danych. Komponenty osadzono na płycie głównej Gigabyte Aorus B450 Elite, która w przyszłości powinna obsłużyć także mocniejsze procesory z rodziny Ryzen. Energię dostarcza z kolei zasilacz o mocy 500 W.
Komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 posiada dwa wyjścia HDMI, trzy DisplayPort i jedno DVI. Do tego dochodzą cztery porty USB 3.0 typu A oraz kolejne cztery w standardzie 2.0. Jednostka jest wyposażona w gigabitową kartę sieciową LAN oraz komplet złączy audio. Całość pracuje pod kontrolą preinstalowanego systemu Windows 10 Home w wersji 64-bitowej.
Osoby, które chciałyby nabyć komputer Optimus E-Sport GB450T-CR3 powinny przygotować około 4600 zł. Sprzęt jest już dostępny w polskich sklepach. Producent udziela na niego trzy lata gwarancji.
Dane techniczne:
- model: E-Sport GB450T-CR3
- procesor: AMD Ryzen 5 3600
- 6 rdzeni/12 wątków
- taktowanie 3,6 - 4,2 GHz
- 35 MB L3 cache
- pamięć RAM: 16 GB DDR4 (dual-channel, 2 sloty wolne, maks. 64 GB)
- karta graficzna: z układem nVidia GeForce GTX 1660 i 6 GB VRAM
- dysk systemowy: SSD NVMe M.2 480 GB
- dysk na dane: SATA 6 Gbps, 1 TB, 7200 RPM
- łączność: 1 Gbps Ethernet
- porty:
- 4 x USB 3.0
- 4 x USB 2.0
- 1 x PS/2
- 1 x LAN
- 2 x HDMI
- 3 x DisplayPort
- 1 x DVI
- 6 x audio jack
- zasilacz: 500 W
- wymiary: 440 x 210 x 450 mm
- system operacyjny: Windows 10 Home Edition

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.