Osiedle Nowa Murowana 2 w budowie
W ramach zupełnie nowego projektu powstanie niewielkie osiedle złożone z dwóch budynków wielorodzinnych. Budowa pierwszego z nich, będącego jednocześnie etapem nr 6 całości osiedla, od lipca jest już w toku. Wykonano fundamenty i aktualnie są stawiane mury parteru i pierwszego piętra. Finalnie w tej części inwestycji znajdzie się 26 lokali na trzech kondygnacjach. Zróżnicowany projekt zakłada pełną rozpiętość powierzchni - od 26 do 73 m kw., z czego większość będą stanowić mieszkania 2- i 3-pokojowe. Do lokali na parterze będą przynależeć ogrody, cieszące się dużym wzięciem, a na piętrze – przestronne balkony. Do każdego mieszkania dostępne są bezpłatne komórki lokatorskie, stanowiące nowoczesną formę zastąpienia piwnicy. Podobnie jak w inwestycji Nowa Murowana, w nowym projekcie wszystkie lokale będą oddawane w standardzie deweloperskim, który gwarantuje m.in. kaloryfery, parapety wewnętrzne, kontakty, włączniki, domofon, piec kondensacyjny dwufunkcyjny, a także rolety zewnętrzne dla mieszkań parterowych. Klienci będą mogli zakupić miejsca postojowe w granicach osiedla na własność w przystępnej cenie od 5999 zł brutto. Ponadto, w pobliżu znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Zakończenie prac budowlanych jest planowane na czerwiec 2021.
Nowa Murowana to znak jakości
Warto podkreślić, że miejscowość Murowana Goślina mocno zyskała na popularności. Pełne zaplecze handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, zakłady pracy są dostępne na miejscu, a w razie potrzeby możemy w nieco ponad 20 minut dojechać szynobusem do Poznania. Stacja kolejowa jest niecałe 300 m od inwestycji. Ponadto w granicach gminy Murowana Goślina znajduje się Puszcza Zielonka. - Nie brakuje osób, których urzekła ta lokalizacja. Do naszego osiedla przekonali się także poznaniacy, co nas bardzo cieszy – podkreśla Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana 2. Pierwsze osiedle od momentu premiery w listopadzie 2017, cieszyło się sporym zainteresowaniem. Powstało 91 mieszkań w pięciu budynkach wielorodzinnych. W sierpniu tego roku całość inwestycji została zakończona.
- Z taką samą dbałością przygotujemy osiedle Nowa Murowana 2. Dotyczy to nie tylko mieszkań, ale i części wspólnych, jak: drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie. Jesteśmy gwarancją jakości, co może potwierdzić blisko 90 zadowolonych klientów. Projektujemy i budujemy kompleksowo. Przyszli mieszkańcy z pewnością to zauważą – podsumowuje Patrycja Pilarczyk.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.