Osiedle Poznań Malarska - premiera na poznańskim rynku mieszkaniowym
Na granicy Poznania i Szczytnik powstaje zupełnie nowa inwestycja deweloperska. Osiedle Poznań Malarska, od KDM Deweloper wyróżnia się kompleksową realizacją z szeregiem udogodnień oraz szeroką ofertą. Realizacja projektu została podzielona na 6 etapów, a budowa już trwa.
Osiedle Poznań Malarska to premierowa inwestycja na poznańskim rynku mieszkaniowym, a jej realizacja została podzielona na sześć etapów. Docelowo zostanie zrealizowane kompleksowe osiedle z placem zabaw dla najmłodszych, przedszkolem, strefą sportową, strefą zieleni oraz 27 lokalami handlowo-usługowymi. Tak liczne udogodnienia wyróżniają ten projekt na tle innych inwestycji deweloperskich.
W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. Wśród nich będą 4 domy po 4 – lokale każdy. W tej zabudowie znajdą się 2 typy mieszkań - mniejsze o powierzchni od 108,54 do 109,99 mkw. oraz większe o powierzchni 145,27 mkw. Przestrzeń każdego z lokali zostanie podzielona na dwa poziomy, tj. parter i piętro. Właściciele lokali mniejszych będą mieli do dyspozycji przestronny salon z aneksem kuchennym, 3 sypialnie i 2 łazienki, spiżarnię, ogródek, garaż o powierzchni 18 mkw., dodatkowe miejsce postojowe przed domem oraz taras (dla wybranych lokali). Z kolei w przypadku lokali o powierzchni 145,27 mkw., dostępny będzie duży salon z aneksem kuchennym, 5 sypialni, 3 łazienki, garderoba, pralnia, garaż oraz miejsce postojowe przed domem. Wielkość działki uzależniona jest od wyboru konkretnego lokalu.
Ponadto w I etapie będzie przygotowany szereg z 22 mieszkaniami o powierzchni od 60,54 do 94,81 mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców są lokale parterowe i na piętrze. W ramach tego projektu, w każdym mieszkaniu znajdzie się salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie (w zależności od wybranego metrażu), łazienka i garaż. Projekt uzupełni ogródek – dla lokali na parterze lub przestronny taras – przy mieszkaniach na piętrze. Budowa I etapu już się rozpoczęła, a planowany termin zakończenia to III kwartał 2022 roku. W tej części osiedla niemal wszystkie lokale mieszkalne znalazły już swoich nabywców.
Natomiast II etap inwestycji składać się będzie z domów 4 – lokalowych oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Wśród tych pierwszych znajdzie się łącznie 12 lokali dwupoziomowych o powierzchniach 108,04 mkw. lub 107,12 mkw. Podobnie, jak w I etapie, będą mieć klasyczny podział przestrzeni na parter i piętro. Powierzchnie uzupełniają ogródki o metrażu od 60,3 do 180 mkw. oraz tarasy – od 11,74 do 33,02 mkw. W ramach II etapu w ofercie są znalazły się także 24 mieszkania w zabudowie szeregowej o powierzchni od 80,92 do 99,68 mkw. W zależności od wyboru konkretnego mieszkania klient ma do dyspozycji salon z aneksem kuchennym, 2 lub 3 sypialnie oraz 1 lub 2 łazienki. Łącznie w ramach II etapu powstanie więc 36 lokali. Do każdego przynależy garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe przed budynkiem.
Docelowo inwestycja będzie liczyć ponad 400 mieszkań i domów oraz 27 lokali usługowych.
Osiedle Poznań Malarska zostało zaprojektowane i zostanie przygotowane kompleksowo. KDM Deweloper jest odpowiedzialny za wszelkie aspekty, począwszy od prac koncepcyjnych i projektu, poprzez prace budowalne, a skończywszy na usługach posprzedażowych.
- Kompleksowość rozumiemy również poprzez przygotowanie ergonomicznej, a zarazem estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni, która dzięki swoim licznym udogodnieniom przyczyni się do komfortowego zamieszkiwania. Dlatego zaplanowaliśmy przedszkole, plac zabaw, lokale handlowo-usługowe, specjalną strefę sportową z boiskiem, tereny spacerowe oraz rozwiązania eko i rzecz jasna małą architekturę – mówi Marcin Ostojski, członek zarządu KDM Deweloper. Osiedle powstaje na granicy administracyjnej Poznania i Szczytnik. Dzięki temu komunikacja zarówno z metropolią, jak i przy wyjazdach na autostradę czy drogi szybkiego ruchu będzie sprawna. Drogą ekspresową S11 dotrzemy do Poznania w kilkanaście minut. Do centrum stolicy Wielkopolski dojedziemy również drogą przez Głuszynę i Starołękę. Sprawnie działa komunikacja miejska. Autobusy linii 511 i 512 zawiozą nas na poznańskie Franowo. Natomiast w Gądkach znajduje się przystanek PKP. Szczytniki to urokliwe lasy i tereny zielone, a tym samym liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe, które z pewnością zadowolą osoby lubiące aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyszli mieszkańcy będą cieszyć się sąsiedztwem doliny Michałówki, a w kilka minut dojadą autem nad jeziora: Kórnickie i Bnińskie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.