Komunikaty PR

Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi

2020-07-28  |  11:00
Biuro prasowe

Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów. To także troska o planetę, a przy okazji niższe rachunki. Rozwiązania takie już od jakiegoś czasu są udziałem deweloperów. Również w Zielonej Górze, gdzie panele fotowoltaiczne powstaną w ramach projektu mieszkaniowego Osiedle Silesia.

Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania, które w szybkim tempie zyskują na popularności. Są nie tylko opłacalne, ale także ekologiczne. A w kontekście naszej planety to już nie tyle moda, ale konieczność. Świadomi tego są również inwestorzy, którzy wykorzystują energię ze słońca w swoich najnowszych projektach deweloperskich, czego przykładem jest Osiedle Silesia realizowane w Zielonej Górze przez spółkę Agrobex. - Panele fotowoltaiczne posiadają już nasze inne inwestycje na terenie Poznania. Kliencie chwalą sobie takie rozwiązanie, które może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych, czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Osiedle Silesia realizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Osiedle Śląskie. Docelowo powstaną dwa budynki wielorodzinne z 117 mieszkaniami łącznie. Inwestycja została podzielona na etapy, a pierwszy z nich obejmuje 59 mieszkań o powierzchni od 43,46 do 59,04 mkw., czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, a pozostałe lokale będą posiadały balkony. Wśród udogodnień dla mieszkańców warto wymienić, poza fotowoltaiką, także rowerownie, wózkarnie, windy, komórki lokatorskie oraz plac zabaw. Dla zmotoryzowanych nie zabraknie miejsca na naziemnym parkingu. Wszystkie mieszkania dostępne są w standardzie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz w jednym z proponowanych pakietów. - Budowa naszej najnowszej inwestycji w Zielonej Górze trwa bez zakłóceń, a nawet trochę przyspieszyliśmy przyjęty harmonogram. Na budynku nr 1 niedługo rozpoczniemy prace związane z pokryciem dachowym oraz montażem instalacji elektrycznych. Z kolei budynek nr 2 to stawianie murów 3 kondygnacji. - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Ceny mieszkań na Osiedlu Silesia rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku.

Ważnym atutem osiedla jest jego lokalizacja. Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście, czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania - szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness, czy liczne punkty handlowo-usługowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.