Osiedle Silesia z panelami fotowoltaicznymi
Fotowoltaika to nie tylko trend, ale też znak czasów. To także troska o planetę, a przy okazji niższe rachunki. Rozwiązania takie już od jakiegoś czasu są udziałem deweloperów. Również w Zielonej Górze, gdzie panele fotowoltaiczne powstaną w ramach projektu mieszkaniowego Osiedle Silesia.
Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania, które w szybkim tempie zyskują na popularności. Są nie tylko opłacalne, ale także ekologiczne. A w kontekście naszej planety to już nie tyle moda, ale konieczność. Świadomi tego są również inwestorzy, którzy wykorzystują energię ze słońca w swoich najnowszych projektach deweloperskich, czego przykładem jest Osiedle Silesia realizowane w Zielonej Górze przez spółkę Agrobex. - Panele fotowoltaiczne posiadają już nasze inne inwestycje na terenie Poznania. Kliencie chwalą sobie takie rozwiązanie, które może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd, na przykład w klatkach schodowych, czy przy oświetleniu terenów zielonych wspólnoty - mówi Krzysztof Kruszona, Prezes Zarządu firmy Agrobex. Osiedle Silesia realizowane jest w Zielonej Górze przy ulicy Osiedle Śląskie. Docelowo powstaną dwa budynki wielorodzinne z 117 mieszkaniami łącznie. Inwestycja została podzielona na etapy, a pierwszy z nich obejmuje 59 mieszkań o powierzchni od 43,46 do 59,04 mkw., czyli lokale 2- i 3- pokojowe. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki, a pozostałe lokale będą posiadały balkony. Wśród udogodnień dla mieszkańców warto wymienić, poza fotowoltaiką, także rowerownie, wózkarnie, windy, komórki lokatorskie oraz plac zabaw. Dla zmotoryzowanych nie zabraknie miejsca na naziemnym parkingu. Wszystkie mieszkania dostępne są w standardzie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz w jednym z proponowanych pakietów. - Budowa naszej najnowszej inwestycji w Zielonej Górze trwa bez zakłóceń, a nawet trochę przyspieszyliśmy przyjęty harmonogram. Na budynku nr 1 niedługo rozpoczniemy prace związane z pokryciem dachowym oraz montażem instalacji elektrycznych. Z kolei budynek nr 2 to stawianie murów 3 kondygnacji. - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Ceny mieszkań na Osiedlu Silesia rozpoczynają się od 4900 zł brutto za mkw, a planowany termin zakończenia realizacji pierwszego budynku to koniec II kwartału 2021 roku.
Ważnym atutem osiedla jest jego lokalizacja. Komunikacja z centrum oraz obwodnicą miasta pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście, czy wyjazd poza teren aglomeracji. W najbliższej okolicy inwestycji mieszczą się także wszystkie udogodnienia zapewniające komfort zamieszkiwania - szkoła, przedszkole, przychodnia, klub fitness, czy liczne punkty handlowo-usługowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.