Otwarte inicjatywy 3DEXPERIENCE Lab w walce z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
3DEXPERIENCE Lab, otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny Dassault Systèmes, wraz ze startupami i producentami, podjęło szereg inicjatyw mających na celu zaspokojenie pilnych potrzeb związanych z pandemią COVID-19. Zaangażowane strony współpracują za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE w zakresie wyszukiwania, analizy przydatności, projektowania, inżynierii i produkcji rozwiązań, które mogą rozwiązać problemy i przynieść korzyści lokalnym szpitalom. Wybrane inicjatywy:
Wsparcie dla startupów w programie „fast-track” bazującym na „data intelligence”: dedykowana komisja 3DEXPERIENCE Lab została powołana w rekordowo krótkim czasie, a jej zadaniem jest ewaluacja startupów z całego świata zajmujących się rozwiązaniami do walki z COVID-19 pod kątem kwalifikacji do tzw. programu „fast-track”. Startupy wybrano przy użyciu pulpitów „data intelligence” platformy 3DEXPERIENCE oraz wykorzystaniu sieci partnerskiej, tworzącej laboratoryjny inkubator biznesowy. Firmy zyskują dostęp do szeregu aplikacji umożliwiających współpracę w ramach platformy 3DEXPERIENCE, usług marketplace oraz mentoringu ekspertów Dassault Systèmes oraz społeczności 3DEXPERIENCE Lab, aby sprawnie opracowywać swoje rozwiązania.
Innowacje eliminują złożoność produktów i obniżają koszty: inżynierowie, projektanci, producenci, naukowcy, wytwórcy i mali producenci z USA, Wielkiej Brytanii, Indii, Francji i Holandii (a wkrótce także z innych krajów) używają platformy 3DEXPERIENCE, aby wspólnym wysiłkiem tworzyć rozwiązania dla złożonych problemów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć podczas bieżącego kryzysu zdrowotnego. Nowoczesne technologie pozwalają m.in. drukować części zamienne w 3D, umożliwiają także tworzenie szybkich projektów do produkcji masek i respiratorów dla lokalnych szpitali. Projekty są udostępniane na platformie w postaci modeli 3D, a ich konstrukcja jest analizowana pod kątem przydatności przez ekspertów branżowych, specjalistów ds. służby zdrowia oraz naukowców z dziedziny medycyny.
Otwarte podejście projektowe: Dassault Systèmes sponsoruje wyzwania o charakterze otwartym na całym świecie oraz wspiera projektantów i inżynierów, udostępniając online środowisko SOLIDWORKS xDesign, aby pomóc im w szybkim opracowywaniu rozwiązań. Eksperci ds. aplikacji SIMULIA współpracują z naukowcami przy symulacjach i ocenie wydajności respiratorów oraz masek. Pierwszymi wyzwaniami są OpenSourceVentilator i Montreal Code Life Challenges.
Synergia ludzi, projektów i produkcji: platforma 3DEXPERIENCE zapewnia globalne mapowanie szpitali, fabryk i laboratoriów, które ułatwia realizację projektów w skali lokalnej. Dostęp do 3DEXPERIENCE Marketplace umożliwia zarządzanie produkcją w trybie online i współpracę między inżynierami i producentami w celu szybkiej produkcji starannie opracowanych projektów, odpowiadających na potrzeby lokalnych szpitali.
Więcej informacji na temat społeczności Dassault Systèmes skupionej wokół COVID-19: https://go.3ds.com/opencovid19

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.