Otwarte inicjatywy 3DEXPERIENCE Lab w walce z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
3DEXPERIENCE Lab, otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny Dassault Systèmes, wraz ze startupami i producentami, podjęło szereg inicjatyw mających na celu zaspokojenie pilnych potrzeb związanych z pandemią COVID-19. Zaangażowane strony współpracują za pośrednictwem platformy 3DEXPERIENCE w zakresie wyszukiwania, analizy przydatności, projektowania, inżynierii i produkcji rozwiązań, które mogą rozwiązać problemy i przynieść korzyści lokalnym szpitalom. Wybrane inicjatywy:
Wsparcie dla startupów w programie „fast-track” bazującym na „data intelligence”: dedykowana komisja 3DEXPERIENCE Lab została powołana w rekordowo krótkim czasie, a jej zadaniem jest ewaluacja startupów z całego świata zajmujących się rozwiązaniami do walki z COVID-19 pod kątem kwalifikacji do tzw. programu „fast-track”. Startupy wybrano przy użyciu pulpitów „data intelligence” platformy 3DEXPERIENCE oraz wykorzystaniu sieci partnerskiej, tworzącej laboratoryjny inkubator biznesowy. Firmy zyskują dostęp do szeregu aplikacji umożliwiających współpracę w ramach platformy 3DEXPERIENCE, usług marketplace oraz mentoringu ekspertów Dassault Systèmes oraz społeczności 3DEXPERIENCE Lab, aby sprawnie opracowywać swoje rozwiązania.
Innowacje eliminują złożoność produktów i obniżają koszty: inżynierowie, projektanci, producenci, naukowcy, wytwórcy i mali producenci z USA, Wielkiej Brytanii, Indii, Francji i Holandii (a wkrótce także z innych krajów) używają platformy 3DEXPERIENCE, aby wspólnym wysiłkiem tworzyć rozwiązania dla złożonych problemów, z jakimi przyszło nam się zmierzyć podczas bieżącego kryzysu zdrowotnego. Nowoczesne technologie pozwalają m.in. drukować części zamienne w 3D, umożliwiają także tworzenie szybkich projektów do produkcji masek i respiratorów dla lokalnych szpitali. Projekty są udostępniane na platformie w postaci modeli 3D, a ich konstrukcja jest analizowana pod kątem przydatności przez ekspertów branżowych, specjalistów ds. służby zdrowia oraz naukowców z dziedziny medycyny.
Otwarte podejście projektowe: Dassault Systèmes sponsoruje wyzwania o charakterze otwartym na całym świecie oraz wspiera projektantów i inżynierów, udostępniając online środowisko SOLIDWORKS xDesign, aby pomóc im w szybkim opracowywaniu rozwiązań. Eksperci ds. aplikacji SIMULIA współpracują z naukowcami przy symulacjach i ocenie wydajności respiratorów oraz masek. Pierwszymi wyzwaniami są OpenSourceVentilator i Montreal Code Life Challenges.
Synergia ludzi, projektów i produkcji: platforma 3DEXPERIENCE zapewnia globalne mapowanie szpitali, fabryk i laboratoriów, które ułatwia realizację projektów w skali lokalnej. Dostęp do 3DEXPERIENCE Marketplace umożliwia zarządzanie produkcją w trybie online i współpracę między inżynierami i producentami w celu szybkiej produkcji starannie opracowanych projektów, odpowiadających na potrzeby lokalnych szpitali.
Więcej informacji na temat społeczności Dassault Systèmes skupionej wokół COVID-19: https://go.3ds.com/opencovid19
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.