PANASONIC PREZENTUJE AKTUALIZACJĘ KAIROS
Najnowsze, wydajne i ciche komputery mainframe Kairos Core są wyposażone w karty SDI I/O, które umożliwiają 48 wejść/wyjść wraz z nowymi funkcjami oprogramowania układowego
Podczas targów ISE 2024 firma Panasonic Connect Europe poinformowała o znaczących ulepszeniach w swojej zaawansowanej platformie do produkcji na żywo - KAIROS. Opierając się na elastyczności systemu, karty SDI I/O (AT-KC20M1) zostały wprowadzone dla trzech najnowszych komputerów mainframe Kairos Core, AT-KC200 i AT-KC2000/KC2000S1. Dzięki możliwości dodania do każdego rdzenia Kairos maksymalnie 4 jednostek AT-KC20M1[1], te wydajne i niezawodne karty I/O SDI zwiększają pojemność, oferując maksymalnie 48 wejść/wyjść (32 wejścia x 16 wyjść) przy wsparciu dla 3G SDI i 4 kart. Pozwala to obsługiwać produkcje większe i bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej.
Nowe oprogramowanie sprzętowe (V1.6) dla systemu KAIROS, dostępne w pierwszym kwartale 2024 r., będzie nadal zapewniać ulepszoną funkcjonalność. Wprowadza nowe filtry zwiększające kreatywność, w tym korekcję kolorów. Dodane zostaną niezależne funkcje zarządzania użytkownikami. Pojawi się również nowy sklep z nieruchomymi obrazami z listą odtwarzania i funkcją przejścia, co ułatwi i przyspieszy produkcję. Odblokowane zostanie również nowe opcjonalne oprogramowanie dla Kairos Core Manager (AT-SFCM10), aby zapewnić użytkownikom system tworzenia kopii zapasowych Core, przywracanie nośników i synchronizację. Rozdzielczość natywna 16:10 w ST 2110, która będzie obsługiwana w przyszłości, również została zaprezentowana na ISE.
Dwa z trzech nowych komputerów mainframe Kairos Core ogłoszonych w 2023 roku, AT-KC200 i AT-KC2000, można zobaczyć po raz pierwszy w akcji na stoisku Panasonic podczas targów ISE 2024. Nowa obudowa 4RU dla obu modeli charakteryzuje się wysokim przepływem powietrza przy niższych prędkościach wentylatora, co pozwala na znaczną redukcję hałasu i umożliwia umieszczenie platformy w dowolnej lokalizacji.
Platforma KAIROS natywnie obsługuje przejście na przepływy pracy IP z jednoczesną obsługą SDI, ST 2110 i przesyłania strumieniowego. Wsparcie dla standardu ST 2110 ułatwia połączenie z najnowszymi kamerami kompatybilnymi z tym standardem firmy Panasonic, takimi jak kamera PTZ AW-UE160 i kamera studyjna PL AK-PLV100GJ, doskonałymi do produkcji wielokamerowych.
Idealne do produkcji od studiów telewizyjnych po zdalne produkcje i transmisje wydarzeń sportowych i koncertów na żywo, KAIROS przeprowadza wirtualizację tradycyjnych funkcji przełącznika, eliminując wiele ograniczeń związanych z tradycyjnym sprzętem przełącznikowym dzięki innowacyjnej architekturze CPU/GPU oraz wykorzystuje funkcję wieloformatowego Agile I/O, aby pozbyć się ograniczeń wynikających z przetwarzania one-to-one tylko w standardzie SDI.
Po wprowadzeniu rewolucyjnego rozwiązania KAIROS, nieustannie rozszerzamy zakres istotnych możliwości i funkcji dostępnych dla naszych użytkowników z branży mediów i nadawczej, a także na rynku wynajmu i sceny, co czyni tę platformę standardem, którym należy się kierować, mówi Andre Meterian, Director of Professional Video Systems w Panasonic Connect Europe. Kairos to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą przejść na platformę nowej generacji IT/IP dla nieograniczonej kreatywności produkcyjnej, niezależnie od formatu i treści.
Po więcej informacji, odwiedź stronę: https://eu.connect.panasonic.com/gb/en/products/broadcast-proav/itip-centric-video-platform-kairos
[1] AT-KC200S1 umożliwia dodanie do 2 jednostek.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.