Komunikaty PR

PANASONIC PREZENTUJE NOWE PROCESORY MULTIMEDIALNE PODCZAS ISE

2024-01-31  |  12:00
Biuro prasowe

Dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalna płyta zgodna ze specyfikacją Intel® SDM (ET-SBFMP10), stworzone specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych

 

Na targach ISE 2024, Panasonic Connect Europe przedstawiło serię ET-FMP50, która składa się z trzech procesorów multimedialnych, mających na celu uproszczenie procesów pracy i poprawę doświadczeń przy multiprojekcji w środowiskach immersyjnych. Seria zawiera dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz funkcjonalną płytę zgodną ze standardem Intel® SDM SLOT (ET-SBFMP10). Przygotowana specjalnie do zastosowań wieloprojekcyjnych, linia produktów ET-FMP50 dostarcza możliwość zarówno ręcznego, jak i automatycznego dostosowania obrazu za pomocą kamery oraz posiada funkcję odtwarzania mediów. Te rozwiązania znacząco usprawniają proces pracy i zwiększają niezawodność w ekosystemie wieloprojekcyjnym firmy Panasonic. 

W warunkach, gdzie integratorzy budują atrakcje immersyjne przy ograniczonym czasie i budżecie, seria FMP50 skupia się na zapewnieniu prostoty i niezawodności w złożonych środowiskach wieloprojekcyjnych. Dostarcza kompleksowe rozwiązanie do dystrybucji mediów dla ekosystemu projektorów Panasonic, tłumaczy Hartmut Kulessa, European Marketing Manager dla Visual System Solutions w Panasonic Connect Europe. Redukuje konieczność korzystania z zaawansowanego serwera multimedialnego, upraszcza rozmieszczenie kabli i proces instalacji, poprawia interoperacyjność oraz podnosi jakość wizualną dla gości.

Usprawniony przepływ pracy, który uprości każdy krok

 

Modele FMP50 i FMP20 posiadają kompaktową formę, co pozwala na ich instalację blisko projektorów w celu zmniejszenia ilości okablowania bądź w standardowej szafie przy użyciu opcjonalnego zestawu montażowego. Obsługują one wyjście treści o rozdzielczości 3840 x 2160p[1] za pomocą 4x HDMI™. Możliwa jest synchronizacja wielu jednostek, umożliwiając łączenie flot o różnych skalach. Model SBFMP10 jest wsuwany do zgodnego projektora, który posiada gniazdo przygotowane pod standard Intel® SDM, aby dekodować sygnały o rozdzielczości 3840 x 2160p.

 

Wszystkie produkty oferują wbudowane ręczne lub automatyczne dostosowanie geometrii, łączenie krawędzi oraz regulację poziomu czerni na płaskich lub zakrzywionych powierzchniach, zarówno przy użyciu kamery, jak i w sposób manualny. Są one zoptymalizowane dla bezproblemowej kompatybilności z projektorami Panasonic, co pozwala operatorom na łatwiejsze rozwiązywanie problemów i otrzymywanie wsparcia od jednego producenta. Dzięki zgodności z oprogramowaniem Multi Monitoring & Control[2] firmy Panasonic, można przeprowadzać zdalne kontrole statusu, a oba urządzenia typu box doskonale współpracują z ekologicznymi projektorami Panasonic, charakteryzującymi się niskim zużyciem energii. Ponadto, odtwarzanie treści można zautomatyzować zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 

Precyzyjna regulacja zapewniająca bezkompromisową jakość

 

Seria FMP50 wykorzystuje dostosowanie oparte na pikselach, a nie blokach, aby ograniczyć nierówności w łączeniach i utratę jakości obrazu po dostosowaniach, zachowując precyzję porównywalną do dostępnego w projektorze dostosowania, zarówno wbudowanego, jak i opartego na oprogramowaniu. Do korzystania z automatycznych funkcji opartych na kamerze nie są wymagane żadne licencje.

 

 

 

Seria zapewnia zaawansowane możliwości tworzenia dowolnych kształtów i maskowania linii, co umożliwia użytkownikom tworzenie efektów wizualnych o niezwykłej dokładności. Panasonic Connect planuje przyszłe aktualizacje oprogramowania, które dodadzą urządzeniom dodatkowe funkcje, takie jak mapowanie kopułowe i obiektów 3D, a także automatyczną kalibrację balansu kolorów i jednolitości. Regulacja jest wykonywana na poziomie piksela, co pozwala na bardziej precyzyjne i szczegółowe dostosowania. W rezultacie jakość obrazu po dostosowaniach zostaje poprawiona, co przekłada się na bardziej gładki wygląd i dokładne oddanie detali.

 

 

Płynne i ciągłe odtwarzanie obrazu 4K 

 

Dostępna w wersjach o pojemności pamięci od 512 GB  do 4 TB, seria FMP50 oparta na systemie Linux umożliwia ciągłe odtwarzanie wideo w wysokiej jakości przy przepływie danych sięgającym nawet 300 Mbps. Wszystkie produkty obsługują dekodowanie formatów H.265 i H.264, a model FMP50 dodatkowo wspiera kodek HAP[3]. Kompatybilność z NDI® umożliwia ekonomiczną transmisję sygnałów wideo o jakości nadawczej przez sieć LAN.

 

W przyszłości firma Panasonic Connect planuje wdrażanie aktualizacji oprogramowania dla tych urządzeń, które umożliwią zdalne sterowanie i przewidywaną konserwację. Wizją firmy jest dalsze upraszczanie systemów AV i przepływów pracy dla branży rozrywki opartej na lokalizacji (LBE) oraz dla stałych instalacji zapewniających immersyjne doświadczenia. Panasonic Connect rozwija nową funkcjonalność systemu, jednocześnie zapewniając użytkownikom elastyczność w zakresie aktualizacji tylko tych funkcji, których potrzebują. 

FMP50 i FMP20 będą dostępne od Q2 CY2024, a ET-SBFMP10 od Q4 CY2024.

 


[1] Maksymalna rozdzielczość wyjściowa wideo: 3840 x 2160/60p x 1 lub 1920 x 1080/60p x 4.

[2] Wymaga oprogramowania Multi Monitoring & Control dla systemu Windows® w wersji 3.3.31 lub nowszej, dostępnego bezpłatnie na globalnej stronie internetowej Panasonic. W momencie wprowadzenia na rynek, funkcjonalność oprogramowania jest ograniczona do włączania i wyłączania zasilania.

[3] Dostępne od czwartego kwartału CY2024 tylko dla modelu ET-FMP50.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.

Polityka

Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.

Transport

Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.