PANASONIC PRZEDSTAWIA SYSTEM KAMER STUDYJNYCH 4K
Panasonic zaprezentował dziś nowy model AK-UC3300, czyli system kamer studyjnych 4K wyposażony w dużą matrycę MOS S35mm 4K, która umożliwia rejestrację wysokiej jakości materiałów telewizyjnych. Urządzenie doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach produkcyjnych, np. w studiach wirtualnych czy podczas transmitowania wydarzeń sportowych, a także emisji na żywo. Jego premiera planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku.
System AK-UC3300 jest wyposażony w dużą 11-megapikselową matrycę 4K umożliwiającą uzyskanie rozdzielczości 2000 linii telewizyjnych i obsługuje standardy HDR (HLG) oraz ITU-R BT.2020. Wysoka czułość F10 (2000 lx) pozwala na nagrywanie obrazu w doskonałej jakości przy niskim poziomie szumów – urządzenie zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu wynoszący 62 dB lub więcej.
System kamer obsługuje wiele formatów 4K i HD, dzięki czemu sprawdza się w różnego rodzaju zastosowaniach produkcyjnych. Model AK-UC3300 znacząco usprawnia proces produkcji programów w rozdzielczości 4K za sprawą interfejsów i udostępnia sygnał wyjściowy 12G-SDI, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego wideo 4K przy użyciu pojedynczego kabla. Urządzenie obsługuje też nowoczesny standard transmisji IP SMPTE ST2110*2 oraz przesyłanie sygnału wyjściowego TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI), który umożliwia transmisję sygnału 4K za pomocą standardowych kabli 3G-SDI.
System kamer studyjnych UHD AK-UC3300 został zaprojektowany z myślą o optymalnej produkcji telewizyjnej w nawet najbardziej dynamicznych warunkach. Urządzenie umożliwia pracę z prędkością ×2 w rozdzielczości HD, a także redukcję pochylenia obrazu – funkcję wykorzystującą szybkie skanowanie z prędkością 10 milisekund, która zapewnia doskonałą wydajność podczas nagrywania dynamicznych ujęć, np. w trakcie wydarzeń sportowych i na żywo.
System kamer został wyposażony w nowy panel zdalnego sterowania AK-HRP1015GJ z kolorowym wyświetlaczem LCD do montowania na stelażu, który umożliwia korzystanie z graficznego interfejsu użytkownika i obsługuje standard PoE+ oraz sterowanie przez sieć IP. System jest również zgodny z istniejącymi panelami zdalnego sterowania AK-HRP1000/AK-HRP1005 firmy Panasonic.
Urządzenie umożliwia też wygodne rejestrowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem kolorowego wizjera OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala), który został opracowany z myślą o tym produkcie.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Panasonic Business.
Podsumowanie głównych cech i funkcji systemu
- 11-megapikselowa matryca 4K, wysoka czułość F10 i rozdzielczość 2000 linii telewizyjnych przy zachowaniu wysokiego stosunku sygnału do szumu wynoszącego 62 dB lub więcej
- Obsługa wielu formatów 4K/HD gwarantująca możliwość elastycznej pracy dostosowanej do różnych zastosowań produkcyjnych
- Obsługa HDR(HLG) oraz ITU-R BT.2020
- Obsługa kompensacji aberracji chromatycznej
- Obsługa różnych interfejsów, takich jak sygnały wyjściowe 12G-SDI oraz TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI) czy standard SMPTE ST2110*2
- Obsługa nagrywania w trybie HD z prędkością ×2 w rozdzielczościach 1080p, 1080i i 720p
- Szybkie skanowanie obrazów z prędkością 10 milisekund umożliwiające redukcję pochylenia obrazu
- System kamer opracowany z myślą o wygodnym rejestrowaniu video w wysokiej jakości
Panel zdalnego sterowania (ROP)
- AK-HRP1015GJ (premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.)
- Możliwość sterowania kamerami przez port szeregowy i sieć IP
- Możliwość sterowania aż 99 kamerami studyjnymi
- Obsługa standardu PoE+ i wytrzymały terminal LAN
Kolorowy wizjer OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Kolorowy panel OLED Full HD o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Możliwość uzyskania wysokiego współczynnika kontrastu i czystej czerni
- Okular o średnicy 38 mm z soczewką wyposażoną w funkcję zoomu cyfrowego
- Premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.