PANASONIC PRZEDSTAWIA SYSTEM KAMER STUDYJNYCH 4K
Panasonic zaprezentował dziś nowy model AK-UC3300, czyli system kamer studyjnych 4K wyposażony w dużą matrycę MOS S35mm 4K, która umożliwia rejestrację wysokiej jakości materiałów telewizyjnych. Urządzenie doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach produkcyjnych, np. w studiach wirtualnych czy podczas transmitowania wydarzeń sportowych, a także emisji na żywo. Jego premiera planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku.
System AK-UC3300 jest wyposażony w dużą 11-megapikselową matrycę 4K umożliwiającą uzyskanie rozdzielczości 2000 linii telewizyjnych i obsługuje standardy HDR (HLG) oraz ITU-R BT.2020. Wysoka czułość F10 (2000 lx) pozwala na nagrywanie obrazu w doskonałej jakości przy niskim poziomie szumów – urządzenie zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu wynoszący 62 dB lub więcej.
System kamer obsługuje wiele formatów 4K i HD, dzięki czemu sprawdza się w różnego rodzaju zastosowaniach produkcyjnych. Model AK-UC3300 znacząco usprawnia proces produkcji programów w rozdzielczości 4K za sprawą interfejsów i udostępnia sygnał wyjściowy 12G-SDI, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego wideo 4K przy użyciu pojedynczego kabla. Urządzenie obsługuje też nowoczesny standard transmisji IP SMPTE ST2110*2 oraz przesyłanie sygnału wyjściowego TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI), który umożliwia transmisję sygnału 4K za pomocą standardowych kabli 3G-SDI.
System kamer studyjnych UHD AK-UC3300 został zaprojektowany z myślą o optymalnej produkcji telewizyjnej w nawet najbardziej dynamicznych warunkach. Urządzenie umożliwia pracę z prędkością ×2 w rozdzielczości HD, a także redukcję pochylenia obrazu – funkcję wykorzystującą szybkie skanowanie z prędkością 10 milisekund, która zapewnia doskonałą wydajność podczas nagrywania dynamicznych ujęć, np. w trakcie wydarzeń sportowych i na żywo.
System kamer został wyposażony w nowy panel zdalnego sterowania AK-HRP1015GJ z kolorowym wyświetlaczem LCD do montowania na stelażu, który umożliwia korzystanie z graficznego interfejsu użytkownika i obsługuje standard PoE+ oraz sterowanie przez sieć IP. System jest również zgodny z istniejącymi panelami zdalnego sterowania AK-HRP1000/AK-HRP1005 firmy Panasonic.
Urządzenie umożliwia też wygodne rejestrowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem kolorowego wizjera OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala), który został opracowany z myślą o tym produkcie.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Panasonic Business.
Podsumowanie głównych cech i funkcji systemu
- 11-megapikselowa matryca 4K, wysoka czułość F10 i rozdzielczość 2000 linii telewizyjnych przy zachowaniu wysokiego stosunku sygnału do szumu wynoszącego 62 dB lub więcej
- Obsługa wielu formatów 4K/HD gwarantująca możliwość elastycznej pracy dostosowanej do różnych zastosowań produkcyjnych
- Obsługa HDR(HLG) oraz ITU-R BT.2020
- Obsługa kompensacji aberracji chromatycznej
- Obsługa różnych interfejsów, takich jak sygnały wyjściowe 12G-SDI oraz TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI) czy standard SMPTE ST2110*2
- Obsługa nagrywania w trybie HD z prędkością ×2 w rozdzielczościach 1080p, 1080i i 720p
- Szybkie skanowanie obrazów z prędkością 10 milisekund umożliwiające redukcję pochylenia obrazu
- System kamer opracowany z myślą o wygodnym rejestrowaniu video w wysokiej jakości
Panel zdalnego sterowania (ROP)
- AK-HRP1015GJ (premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.)
- Możliwość sterowania kamerami przez port szeregowy i sieć IP
- Możliwość sterowania aż 99 kamerami studyjnymi
- Obsługa standardu PoE+ i wytrzymały terminal LAN
Kolorowy wizjer OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Kolorowy panel OLED Full HD o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Możliwość uzyskania wysokiego współczynnika kontrastu i czystej czerni
- Okular o średnicy 38 mm z soczewką wyposażoną w funkcję zoomu cyfrowego
- Premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.