PANASONIC PRZEDSTAWIA SYSTEM KAMER STUDYJNYCH 4K
Panasonic zaprezentował dziś nowy model AK-UC3300, czyli system kamer studyjnych 4K wyposażony w dużą matrycę MOS S35mm 4K, która umożliwia rejestrację wysokiej jakości materiałów telewizyjnych. Urządzenie doskonale sprawdza się w różnych zastosowaniach produkcyjnych, np. w studiach wirtualnych czy podczas transmitowania wydarzeń sportowych, a także emisji na żywo. Jego premiera planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku.
System AK-UC3300 jest wyposażony w dużą 11-megapikselową matrycę 4K umożliwiającą uzyskanie rozdzielczości 2000 linii telewizyjnych i obsługuje standardy HDR (HLG) oraz ITU-R BT.2020. Wysoka czułość F10 (2000 lx) pozwala na nagrywanie obrazu w doskonałej jakości przy niskim poziomie szumów – urządzenie zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu wynoszący 62 dB lub więcej.
System kamer obsługuje wiele formatów 4K i HD, dzięki czemu sprawdza się w różnego rodzaju zastosowaniach produkcyjnych. Model AK-UC3300 znacząco usprawnia proces produkcji programów w rozdzielczości 4K za sprawą interfejsów i udostępnia sygnał wyjściowy 12G-SDI, który umożliwia przesyłanie nieskompresowanego wideo 4K przy użyciu pojedynczego kabla. Urządzenie obsługuje też nowoczesny standard transmisji IP SMPTE ST2110*2 oraz przesyłanie sygnału wyjściowego TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI), który umożliwia transmisję sygnału 4K za pomocą standardowych kabli 3G-SDI.
System kamer studyjnych UHD AK-UC3300 został zaprojektowany z myślą o optymalnej produkcji telewizyjnej w nawet najbardziej dynamicznych warunkach. Urządzenie umożliwia pracę z prędkością ×2 w rozdzielczości HD, a także redukcję pochylenia obrazu – funkcję wykorzystującą szybkie skanowanie z prędkością 10 milisekund, która zapewnia doskonałą wydajność podczas nagrywania dynamicznych ujęć, np. w trakcie wydarzeń sportowych i na żywo.
System kamer został wyposażony w nowy panel zdalnego sterowania AK-HRP1015GJ z kolorowym wyświetlaczem LCD do montowania na stelażu, który umożliwia korzystanie z graficznego interfejsu użytkownika i obsługuje standard PoE+ oraz sterowanie przez sieć IP. System jest również zgodny z istniejącymi panelami zdalnego sterowania AK-HRP1000/AK-HRP1005 firmy Panasonic.
Urządzenie umożliwia też wygodne rejestrowanie obrazu w wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem kolorowego wizjera OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala), który został opracowany z myślą o tym produkcie.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Panasonic Business.
Podsumowanie głównych cech i funkcji systemu
- 11-megapikselowa matryca 4K, wysoka czułość F10 i rozdzielczość 2000 linii telewizyjnych przy zachowaniu wysokiego stosunku sygnału do szumu wynoszącego 62 dB lub więcej
- Obsługa wielu formatów 4K/HD gwarantująca możliwość elastycznej pracy dostosowanej do różnych zastosowań produkcyjnych
- Obsługa HDR(HLG) oraz ITU-R BT.2020
- Obsługa kompensacji aberracji chromatycznej
- Obsługa różnych interfejsów, takich jak sygnały wyjściowe 12G-SDI oraz TICO*1 przez SDI (4K przez 3G-SDI) czy standard SMPTE ST2110*2
- Obsługa nagrywania w trybie HD z prędkością ×2 w rozdzielczościach 1080p, 1080i i 720p
- Szybkie skanowanie obrazów z prędkością 10 milisekund umożliwiające redukcję pochylenia obrazu
- System kamer opracowany z myślą o wygodnym rejestrowaniu video w wysokiej jakości
Panel zdalnego sterowania (ROP)
- AK-HRP1015GJ (premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.)
- Możliwość sterowania kamerami przez port szeregowy i sieć IP
- Możliwość sterowania aż 99 kamerami studyjnymi
- Obsługa standardu PoE+ i wytrzymały terminal LAN
Kolorowy wizjer OLED Full HD AJ-CVF70GJ o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Kolorowy panel OLED Full HD o przekątnej 1,78 cm (0,7 cala)
- Możliwość uzyskania wysokiego współczynnika kontrastu i czystej czerni
- Okular o średnicy 38 mm z soczewką wyposażoną w funkcję zoomu cyfrowego
- Premiera planowana na czwarty kwartał 2020 r.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.