PANASONIC SKUPI SIĘ NA NARZĘDZIACH DO WSPÓŁPRACY DLA PRZEDSIĘBIORSTW
Firma Panasonic ogłosiła zamiar rozszerzenia swojej oferty produktowej w 2021 r. W przyszłym roku zaproponuje więcej rozwiązań do współpracy, aby sprostać zmieniającym się potrzebom europejskich przedsiębiorstw. Większa koncentracja na zdalnych prezentacjach oraz rozwiązaniach do komunikacji w połączeniu z cieszącymi się uznaniem ekranami dotykowymi i projektorami ułatwi udostępnianie danych, współpracę i prezentowanie informacji. Ponadto firma Panasonic będzie pełnić rolę jednego zintegrowanego dostawcy oferującego pełen zakres rozwiązań technologicznych dopasowanych do wszelkich potrzeb.
Tendencje społeczne i biznesowe są zbieżne i z pewnością zmienią specyfikę naszej pracy, wyjaśnia Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Wejście na rynek pracy przedstawicieli pokolenia Z spowodowało wzrost zapotrzebowania na intuicyjną technologię, natomiast możliwość korzystania z własnych urządzeń (ang. Bring Your Own Device, BYOD) zwiększyła zapotrzebowanie na szybką, otwartą i bezprzewodową łączność. Obserwujemy odchodzenie od formalnych prezentacji na rzecz przestrzeni roboczych opartych w większym stopniu na współpracy. Wobec tego organizacje potrzebują szeregu zintegrowanych rozwiązań do zdalnej współpracy i prezentacji, które są od razu gotowe do użycia w dowolnym środowisku. Panasonic dostarcza właśnie takie produkty, dodaje Kulessa.
Panasonic oferuje szereg bezprzewodowych technologii Plug & Play dla miejsc pracy umożliwiających korzystanie z własnych urządzeń. Pozwalają one pracownikom szybko przystąpić do realizacji powierzonych zadań niezależnie od sprzętu. Na przykład niedawno wprowadzony na rynek przez firmę Panasonic bezprzewodowy system prezentacji PressIT to wygodne i przystępne rozwiązanie, które za pomocą jednego przycisku umożliwia współdzielenie treści przez aż cztery osoby jednocześnie. Organizacje, które potrzebują wysokiej klasy zintegrowanego rozwiązania do prezentacji, mogą w pełni połączyć bezprzewodowy system prezentacji WolfVision Cynap Pure z monitorami Panasonic SQ1 za pomocą modułu Intel SDM, całkowicie eliminując konieczność używania kabla, adaptera i dekodera. Bezprzewodowe projektory Panasonic również zmniejszają do minimum konieczność stosowania kabli. Moduł komunikacji bezprzewodowej umożliwia przystosowanie wielu różnych modeli projektorów do zmieniających się miejsc pracy.
Panasonic oferuje również szereg monitorów dotykowych na podczerwień oraz monitorów z technologią dotykową InGlass stworzonych z myślą o współpracy i nauce, które umożliwiają robienie notatek na ekranie z niezwykłą precyzją. Oprócz nich dostępne są wszechstronne interaktywne tablice i interaktywne projektory. Wspólnie zapewniają one odpowiednie rozwiązania dla każdego środowiska opartego na współpracy.
Aby umożliwić osobom pracującym zdalnie komunikację ze współpracownikami, Panasonic oferuje system wideokonferencji na odległość HD Visual Communications oraz monitory z technologią optymalizującą platformę CISCO WebEx, które ułatwiają użytkowanie oraz poprawiają jakość dźwięku i obrazu w trakcie wirtualnych spotkań.
Na 2021 r. planowane jest wprowadzenie do oferty gamy dodatkowych, nowych produktów do współpracy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/presentation-collaboration-solutions

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.