PANASONIC UDOSKONALA DOŚWIADCZENIA FANÓW E-SPORTU
E-sport szybko staje się jednym z najchętniej oglądanych sportów na świecie. Jednym z wyzwań stojących przed branżą jest zapewnienie publiczności widoku każdego szczegółu rozgrywki na ekranach w tym samym czasie, co gracze. Każde opóźnienie i każda niedoskonałość obrazu może popsuć doznania. Najnowsza aktualizacja High Frame Rate (HFR) (ET-SUK10) do projektora PT-RQ35K firmy Panasonic rozwiązuje te problemy i sprawia, że publiczność w studiach i na stadionach jest bliżej akcji niż kiedykolwiek wcześniej.
Uaktualnienie HFR oferuje lepszą jakość, szybki i płynny ruch oraz mniejsze opóźnienie w przesyłaniu obrazu dzięki umożliwieniu projektorowi Panasonic obsługi i generowania sygnału HD o częstotliwości 240 Hz za pomocą tylko jednego kabla. Aktualizacja wprowadza szereg usprawnień. Oprócz poprawy jakości obrazu, umożliwia zmniejszenie opóźnienia do zaledwie 5 ms (1920x1080 w rozdzielczości 240p) w porównaniu do 82 ms w starszych projektorach firmy Panasonic. Dzięki temu fani mogą doświadczyć prawdziwego dreszczyku emocji w czasie rzeczywistym.
Dzięki przełomowej poprawie jakości obrazu możemy zapewnić fantastyczne doznania podczas oglądania wydarzeń na żywo. Publiczność może oglądać akcję i reagować na sytuację bez żadnych opóźnień, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Jest to kolejny ważny element naszej kompletnej gamy rozwiązań do produkcji video „glass-to-glass” – od zarejestrowania, aż po dystrybucję, dodaje Kulessa.
Rozwiązanie do transmisji wydarzeń e-sportowych w rozdzielczości 4K firmy Panasonic wspomaga rozwój branży dzięki technologii, która ożywia obraz i pozwala dzielić się ekscytującymi emocjami towarzyszącymi rozgrywce z większą liczbą odbiorców. Panasonic oferuje szeroką gamę projektorów, które gwarantują fanom doskonałą jakość obrazu o jasności do 50,000 lumenów oraz wiodące w branży łatwość użytkowania i niezawodność. Dodatkowo, w skład bogatej oferty monitorów profesjonalnych firmy wchodzą interaktywne ekrany dotykowe, które idealnie się sprawdzają jako ściany video. Z kolei profesjonalne kamery i nowej generacji platforma IT/IP do przetwarzania materiałów video na żywo (KAIROS) firmy Panasonic sprosta potrzebom produkcji każdego wydarzenia e-sportowego.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.