PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK NOWĄ SERIĘ PROJEKTORÓW LASEROWYCH LCD
Podczas konferencji AVID 2021 w niemieckim Lindlar Panasonic ogłosił wprowadzenie na rynek nowej serii uniwersalnych projektorów laserowych LCD PT-MZ880, które doskonale nadają się dla branży korporacyjnej, edukacyjnej i muzealnej. To nowe projektory Solid Shine, które wyróżniają się doskonałą jakością obrazu, prostą konfiguracją i ekologiczną konstrukcją. Nowa seria to niejako udoskonalenie gamy PT-MZ770. Zaprezentowane podczas AVID urządzenia będą dostępne w sprzedaży od maja 2021 roku.
Na nową serię projektorów Panasonic składają się modele PT-MZ880 (8000 lm), PT-MZ780 (7000 lm) oraz PT-MZ680 (6000 lm). Projektory obsługują rozdzielczość WUXGA i są wyposażone w zaawansowane silniki z kilkoma napędami laserowymi, które pozwalają uzyskać wysoką jasność i żywe kolory oraz zmniejszyć wymagania w zakresie konserwacji.
Jedną z najważniejszych zalet nowych modeli jest wbudowana technologia łączenia krawędzi, która umożliwia wygenerowanie spójnego obrazu przy użyciu kilku ekranów. Urządzenia z nowej serii są również kompatybilne z nowym ultrakrótkoogniskowym obiektywem powiększającym o zerowym przesunięciu, który zostanie wprowadzony do sprzedaży jesienią tego roku. Dzięki temu projektory doskonale nadają się do tworzenia angażujących wszystkie zmysły projekcji w obiektach takich jak muzea.
Ponadto nowa seria jest przyjazna środowisku i niesamowicie niezawodna. Zużycie energii jest o około 20% mniejsze niż w przypadku poprzednich modeli. Ekologiczny, nadający się do mycia filtr oraz wyposażony w kilka napędów laserowych silnik z systemem zapobiegania awarii zapewniają w przybliżeniu 20,000 godzin pracy bez potrzeby konserwacji.
Projektory obsługują rozwiązania Crestron Connected™, Art-Net DMX i PJLink™, i są zoptymalizowane pod kątem integracji. Obsługują też sygnał 4K, dzięki czemu są wyjątkowo skalowalne. Nowa seria jest kompatybilna z oprogramowaniem Panasonic Multi-Monitoring & Control, które zapewnia dostęp do opcjonalnych funkcji usprawniających zarządzanie urządzeniami i zwiększających niezawodność systemu. Aplikacja Smart Projector Control umożliwia personalizację menu widocznego na ekranie w trybie czuwania oraz intuicyjne sterowanie przy użyciu zgodnego smartfona lub tabletu.
Nowa seria uniwersalnych projektorów i pasujący do nich ultrakrótkoogniskowy obiektyw powiększający umożliwiają użytkownikom niesamowicie kreatywne wykorzystanie przestrzeni. Zapewniają najwyższą jakość obrazu zarówno na jednym, jak i na kilku ekranach, w wielu różnych środowiskach, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager Panasonic Business.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Polityka
J. Scheuring-Wielgus: Napięcia geopolityczne wymagają silniejszego zjednoczenia państw Europy. To lekcja z II wojny światowej

Parlament Europejski podczas specjalnej sesji w Strasburgu uczcił 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Jesteśmy zdeterminowani, by stanąć razem i powiedzieć jasno i stanowczo: nigdy więcej – podkreśliła przewodnicząca PE Roberta Metsola. Zarówno kombatanci, których obecność uświetniła uroczystość, jak i europosłowie podkreślali, że projekt utworzenia europejskiej wspólnoty był odpowiedzią na ówczesne zagrożenia dla pokoju, o który nieustannie trzeba wspólnie dbać.
Ochrona środowiska
Budownictwo modułowe coraz popularniejsze w samorządach. Teraz rozwój sektora jest napędzany przez KPO

Rozwój budownictwa modułowego jest coraz bardziej zauważalny w inwestycjach samorządowych. Wpływa na to przede wszystkim szybsze tempo prowadzonych prac w porównaniu z tymi, w których wykorzystywane są tradycyjne technologie budowlane. Istotną kwestią jest również spełnianie warunków środowiskowych, w tym wysoka efektywność energetyczna budynków, która ma wpływ na możliwość uzyskania dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy. Samorządowcy mają już niewiele czasu na finalizację dotowanych inwestycji. Termin upływa 31 sierpnia 2026 roku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.