Panattoni buduje nowoczesną i ekologiczną fabrykę dla Danfoss Poland - 12 000 m
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę nowoczesnej fabryki dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim. Inwestycja o powierzchni 12 000 m kw. będzie wyposażona w szereg rozwiązań proekologicznych pozwalających osiągnąć wysoką efektywność energetyczną budynku, a także poprawiających komfort pracy zatrudnionych łącznie ok. 400 pracowników. Zakończenie obiektu zaplanowano na listopad 2021 roku.
Godny zaufania partner dla tworzenia technologii. Panattoni rozpoczęło kolejną realizację zawansowanego technicznie obiektu w formule BTO (built-to-own). Tym razem deweloper dostarczy zaawansowaną fabrykę o powierzchni 12 950 m kw. dla Danfoss Poland – oddziału duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych. Uroczystość inauguracji budowy inwestycji odbyła się 13 października 2020 r. na terenie fabryki Danfoss w Grodzisku Mazowieckim.
Technologicznie i ekologicznie. W realizowanym przez Panattoni obiekcie dla Danfoss Poland będą wytwarzane energooszczędne rozwiązania (przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne), które przyczynią się do większej dbałości o środowisko – oszczędności zasobów, wody i energii oraz ograniczenia strat żywności. Inwestycja powstanie zgodnie z założeniami zrównoważonego budownictwa i będzie wyposażona w zaawansowane instalacje pozwalające na osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej, a także poprawiające komfort pracy zatrudnionych. Z tego względu deweloper zastosuje m.in. wentylację z rekuperacją, ogrzewanie i chłodzenie z wykorzystaniem odzysku ciepła z agregatów wody lodowej oraz ze sprężarek powietrza, czy kontrolę termowizyjną instalacji elektrycznych. Obniżone zostaną współczynniki przenikania ciepła wybiegające poza warunki techniczne na 2021 r. - izolacyjność termiczna dachu wyniesie 0,12 W/m2K. Zastosowane zostaną również żaluzje sterowane mechanicznie na przeszkleniach budynku biurowego. Dach będzie dodatkowo przystosowany do montażu paneli fotowoltaicznych, a parking wyposażony w zasilanie na potrzeby ładowania aut elektrycznych. Całość będzie kontrolowana przez zaawansowany system zarządzania budynkiem BMS - sam obiekt o łącznej powierzchni 12 950 m kw. podzielony został na strefy – produkcyjną (7220 m kw.), magazynową (1650 m kw.), laboratorium i część biurową (2450 m kw.), Ponadto, na terenie inwestycji będzie znajdować się budynek techniczny (1405 m kw.) oraz obsługowy (225 m kw.).
Krótki termin realizacji. Inwestycja powstaje w dwóch fazach. Koniec pierwszego zaplanowano już na połowę kwietnia 2021, z wcześniejszym dostępem na miesiąc przed wyznaczonym terminem, zaś finalne przekazanie obiektu Danfoss Poland odbędzie się 30 listopada 2021 r. Jak komentuje Marek Foryński, BTS Managing Director z Panattoni: „Harmonogram inwestycji przewiduje realizację hali produkcyjnej oraz obiektu biurowego pełniącego docelowo siedzibę Danfoss Poland w około 4 miesięcy. To niezwykle napięty scenariusz zwłaszcza, że do zadań Panattoni należy również dostosowanie istniejącej infrastruktury na terenie działki do wymogów zaawanasowanej fabryki Danfoss Poland” i dodaje „Jestem dumny z wyboru Panattoni na dewelopera tej inwestycji i dziękuję za zaufanie. Obiekty realizowane na zamówienie wymagają od deweloperów rozwiązań najlepszej jakości i sprostania bardzo konkretnym i różnorodnym oczekiwaniom klientów - zadbania o każdy detal oraz indywidualnego podejścia do każdego projektu. My to lubimy, czego dowodem jest nasze portfolio”.
Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni. Deweloper oferuje nowoczesne, komercyjne powierzchnie przemysłowe o charakterze produkcyjnym, magazynowym i biurowym, a także kompleksowo zarządza swoimi nieruchomościami. Panattoni, jako pierwszy na polskim rynku, dostrzegł potrzebę realizacji projektów przemysłowych opracowywanych zgodnie z wytycznymi indywidualnego odbiorcy – BTS. Inwestycje realizowane są dla klientów, którzy posiadają zindywidualizowane potrzeby, zaś projekty BTO, stanowią uzupełnienie bogatej oferty dewelopera. Do dziś Panattoni dostarczyło na rynek ponad 10 mln m kw. powierzchni przemysłowej, z czego prawie połowa to realizacje na indywidualne zamówienia przyszłych użytkowników.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.