Komunikaty PR

Panattoni buduje dla AZZ Specialty Welding Europe – 12 820 m kw. w Radomiu

2020-07-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zbuduje zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe, dostawcy specjalistycznych usług spawalniczych dla klientów z różnych sektorów, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej. Obiekt o powierzchni 12 820 m kw. powstanie w Radomiu. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał br., a najemca będzie się mógł do niego wprowadzić w marcu 2021 roku.

Z energetyką na ty. Amerykańska firma AZZ Inc., notowana na nowojorskiej giełdzie (NYSE), jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej. Innowacyjna technologia firmy zapewnia precyzję i moc wymaganą na rynkach wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii oraz rynku przemysłowym. Na potrzeby AZZ Specialty Welding Europe Panattoni wybuduje w Radomiu obiekt w formule BTS o powierzchni 12 820 m kw., z czego 2 160 m kw. przeznaczone zostanie na biuro. Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim m.in. kompresorownia z rozprowadzoną instalacja sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz zamontowane będą suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze mogące obsługiwać elementy o dł. 15 m , w związku z tym na obszarze 2 000 m kw. wysokość hali zostanie podniesiona do 17 m w świetle. Różne parametry będzie miała też posadzka, by przyjąć zwiększone obciążenie ustawionych maszyn. Dodatkowo wzmocniony zostanie także dach - zarówno ze względu na suwnice, jak i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych. Ze względu na pracowników obiekt zyska także dodatkowe doświetlenie (12.5% doświetlenia światłem dziennym poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji) oraz rozwiązania klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie w budynku stałej temperatury (min. 18 C). Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodnie z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 r., cały zaś budynek certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie VER GOOD.

„Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2004 roku w Radomiu i nasz obecny zakład przestał zaspokajać rosnące potrzeby produkcyjne. Stąd zdecydowaliśmy o budowie nowego, zaawansowanego technicznie obiektu, który zwiększy nasze moce produkcyjne” – wyjaśnia Wojciech Alzak, Operations Director, AZZ Specialty Welding Europe.

„Radom, zlokalizowany w Polsce Centralnej, jest doskonałą alternatywą dla Warszawy. Ceny gruntów i najmu są tu niższe niż w stolicy, a lokalny rynek oferuje dostęp do dobrze wykwalifikowanej kadry, co było istotne dla inwestora. Po Warszawie, jest to największe na Mazowszu miasto z 14 uczelniami wyższymi i liczbą studentów przekraczającą 14 000 oraz wygodnym dostępem do sieci autostrad” – mówi o atutach lokalizacji Dariusz Proniewiecz, Development Director z Panattoni.

Nowy zakład AZZ zlokalizowany będzie na działce przy ul. Hodowlanej, tuż przy drodze S7 (Warszawa-Kraków) oraz niedaleko autostrady A2. Do Warszawy jest stąd 1 godzina jazdy, Krakowa – 2 godziny, a śląskiego klastra przemysłowego – 3 godziny jazdy. Dodatkowym atutem będzie planowany międzynarodowy port lotniczy w Radomiu, obsługujący Warszawę i region.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.