Panattoni buduje dla AZZ Specialty Welding Europe – 12 820 m kw. w Radomiu
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, zbuduje zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe, dostawcy specjalistycznych usług spawalniczych dla klientów z różnych sektorów, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej. Obiekt o powierzchni 12 820 m kw. powstanie w Radomiu. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał br., a najemca będzie się mógł do niego wprowadzić w marcu 2021 roku.
Z energetyką na ty. Amerykańska firma AZZ Inc., notowana na nowojorskiej giełdzie (NYSE), jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej. Innowacyjna technologia firmy zapewnia precyzję i moc wymaganą na rynkach wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii oraz rynku przemysłowym. Na potrzeby AZZ Specialty Welding Europe Panattoni wybuduje w Radomiu obiekt w formule BTS o powierzchni 12 820 m kw., z czego 2 160 m kw. przeznaczone zostanie na biuro. Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim m.in. kompresorownia z rozprowadzoną instalacja sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz zamontowane będą suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze mogące obsługiwać elementy o dł. 15 m , w związku z tym na obszarze 2 000 m kw. wysokość hali zostanie podniesiona do 17 m w świetle. Różne parametry będzie miała też posadzka, by przyjąć zwiększone obciążenie ustawionych maszyn. Dodatkowo wzmocniony zostanie także dach - zarówno ze względu na suwnice, jak i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych. Ze względu na pracowników obiekt zyska także dodatkowe doświetlenie (12.5% doświetlenia światłem dziennym poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji) oraz rozwiązania klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie w budynku stałej temperatury (min. 18 C). Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodnie z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 r., cały zaś budynek certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie VER GOOD.
„Działalność w Polsce rozpoczęliśmy w 2004 roku w Radomiu i nasz obecny zakład przestał zaspokajać rosnące potrzeby produkcyjne. Stąd zdecydowaliśmy o budowie nowego, zaawansowanego technicznie obiektu, który zwiększy nasze moce produkcyjne” – wyjaśnia Wojciech Alzak, Operations Director, AZZ Specialty Welding Europe.
„Radom, zlokalizowany w Polsce Centralnej, jest doskonałą alternatywą dla Warszawy. Ceny gruntów i najmu są tu niższe niż w stolicy, a lokalny rynek oferuje dostęp do dobrze wykwalifikowanej kadry, co było istotne dla inwestora. Po Warszawie, jest to największe na Mazowszu miasto z 14 uczelniami wyższymi i liczbą studentów przekraczającą 14 000 oraz wygodnym dostępem do sieci autostrad” – mówi o atutach lokalizacji Dariusz Proniewiecz, Development Director z Panattoni.
Nowy zakład AZZ zlokalizowany będzie na działce przy ul. Hodowlanej, tuż przy drodze S7 (Warszawa-Kraków) oraz niedaleko autostrady A2. Do Warszawy jest stąd 1 godzina jazdy, Krakowa – 2 godziny, a śląskiego klastra przemysłowego – 3 godziny jazdy. Dodatkowym atutem będzie planowany międzynarodowy port lotniczy w Radomiu, obsługujący Warszawę i region.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.