Panattoni buduje magazyn BTS w Ostródzie - ponad 10 tys. m kw. dla producenta mi
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje obiekt magazynowy dla producenta i eksportera mięsa. Budynek o charakterze BTS (built-to-suit) i powierzchni 10 153 m kw. powstaje pod Ostródą w województwie warmińsko-mazurskim.
Panattoni ma mięso. Budowa centrum magazynowo-dystrybucyjnego dla producenta i eksportera mięsa wieprzowego i drobiowego właśnie ruszyła. W ramach inwestycji Panattoni wybuduje halę magazynową o łącznej powierzchni 10 153 m kw. z czego nieco ponad 330 m kw. przeznaczono na pomieszczenia socjalno-biurowe. Ponad 4500 m kw. zajmą trzy chłodnie, w których temperatura może się wahać w zakresie od 0 do +6 stopni C. Będzie je obsługiwać 8 doków z domkami przeładunkowymi. Na kolejnych 2500 m kw. hali utworzona zostanie mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22 stopni C. Blisko 2000 m kw. przeznaczono na magazyn suchy. Obiekt oddany zostanie do użytku w pierwszym kwartale 2021 roku.
Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni przyznaje, że budowa tej inwestycji będzie wyzwaniem: „Obiekt nie jest duży, ale ma powstać zaledwie w siedem miesięcy. Przy czym, ze względu na branżę to obiekt wymagający. Mamy do czynienia z żywnością więc trzeba pozyskać dla zastosowanych rozwiązań niezbędne certyfikaty, takie jak m.in. HACCP, które będą potwierdzać bezpieczeństwo przechowywanej żywności. Zgodna z normami musi być też izolacja termiczna dostosowana do pomieszczeń chłodniczych branży spożywczej”.
Nowa realizacja BTS, tym razem dla branży mięsnej, powstanie w Tyrowie pod Ostródą na działce o powierzchni 2,7 hektara. Atutem lokalizacji jest natychmiastowy dostęp do autostrady S7 (Warszawa-Gdańsk), a tym samym portu morskiego w Trójmieście. Gmina Ostróda to dynamicznie rozwijający się region, dysponujący wieloma istotnymi czynnikami z punktu widzenia inwestorów. Intensywne rozmowy, dotyczące lokalizacji tej inwestycji na terenie Gminy Ostróda trwały już od dłuższego czasu, co komentuje Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas: „Nowe przedsięwzięcie z pewnością poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy. To już kolejny nakład gospodarczy na terenie gminy, który świadczy o tym, że te obszary są atrakcyjne dla inwestorów, a klimat dla biznesu jest przyjazny. Staramy się być otwarci na przedsiębiorców, nie stwarzać sztucznych problemów, lecz pomagać w każdym stopniu realizacji zadania. Jestem przekonany, że dalsza współpraca będzie przebiegać równie pomyślnie jak do tej pory, gdyż jest to główny element strategii działań prorozwojowych Gminy Ostróda. Proinwestycyjna polityka gminy, sukcesywnie zwiększa zainteresowanie inwestorów jej terenami.
Panattoni lubi „szyć na miarę”. To już kolejny obiekt realizowany przez Panattoni w formule BTS, czyli pod konkretne potrzeby najemcy. Do tej pory deweloper oddał już ponad 3 mln m kw. powierzchni tego typu, a kolejne są w trakcie realizacji. Projekty BTS powstały m.in. dla Amazon, BSH, DSV, DPD, Flextronics, GE, H&M, Kellogs, K-flex, Knauff Industries, Leroy Merlin, Bombardier, Pilkington, Recticel Komfort Snu, Faurecia, Sauer Danfoss czy Hydroline. Obejmują zarówno powierzchnie produkcyjne, jak i duże centra dystrybucyjne, dostosowane do potrzeb e-commerce.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.