Panattoni prowadzi w rankingu BREEAM w Polsce
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, stawia na koncepcję zrównoważonego rozwoju. Wszystkie parki dewelopera realizowane od 2020 roku są certyfikowane metodą BREEAM New Construction International na poziomie VERY GOOD. Już dziś Panattoni ma 1 mln mkw. w procesie certyfikacji i 24 inwestycje zrealizowane zgodnie z BREEAM i LEED.
Panattoni certyfikuje najwięcej obiektów w branży magazynowej. Tylko w Polsce portfolio zrealizowanych przez dewelopera obiektów zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju to 24 inwestycje – 14 z nich przeszło certyfikację metodą BREEAM na poziomie GOOD, 8 pozytywnie ubiegało się o ocenę VERY GOOD i dwie zdobyły LEED na poziomie GOLD oraz SILVER. - „To najwięcej certyfikacji w Polsce przypadających na jednego dewelopera” – komentuje Robert Dobrzycki, CEO Panattoni i dodaje „dotychczas potwierdzonych certyfikatem BREEAM lub LEED mamy 770 000 m kw., na które składają się nasze własne parki jak w Sosnowcu, Kielcach czy w Pruszkowie, ale i obiekty realizowane dla naszych klientów, których wspieraliśmy w procesie certyfikacji np. H&M, Amazon, czy Decathlon”
Panattoni z BREEAM VERY GOOD dla wszystkich nowopowstałych parków. Deweloper od lat wprowadza do swoich obiektów rozwiązania ekologiczne, ale od 2020 roku wszystkie nowo realizowane parki Panattoni poddawane są wielokryterialnej ocenie metodą BREEAM New Construction International na poziomie VERY GOOD. Obecnie deweloper realizuje ponad 1 mln m kw. powierzchni będącej w procesie certyfikacji. Jak komentuje Robert Dobrzycki: „Wyposażanie obiektów w oświetlenie LED już dawno stało się dla nas standardem, podobnie jak podwyższona izolacyjność ścian i dachów, a także szczelność budynków, dzięki czemu zmniejszamy emisję spalin i dwutlenku węgla oraz jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet do 20 proc. energii cieplnej potrzebnej do ogrzania budynku. Teraz kolej na kolejne kroki”.
Zgodnie z podjętymi założeniami inwestycje będą wyposażone w inteligentne systemy zarządzania budynkiem. Tworzone są parkingi dla rowerów, a także stacje do ładowania samochodów. Woda deszczowa zostanie wykorzystana w toaletach oraz do podlewania terenów zewnętrznych.
Panattoni zadba również obioróżnorodność na terenie parków, tworząc domki dla bezkręgowców. Zwiększone zostaną nasadzenia drzew i krzewów, a także roślin niewymagających koszenia tzw. łąk kwietnych.
Realizowana polityka zrównoważonego rozwoju przez Panattoni obowiązuje w całej Europie. Tylko w ciągu ostatniego roku deweloper uzyskał dla swoich inwestycji 18 certyfikatów BREEAM na poziomie VERY GOOD w Wielkiej Brytanii i 5 w Czechach, w tym jeden przeszedł weryfikację na poziomie EXCELLENT.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.