Panattoni sprzedało LaSalle dwa parki miejskie w Warszawie
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Atrakcyjna „ostatnia mila”. Panattoni i Marvipol Development podpisały umowę sprzedaży Citi Logistics Warsaw Airport I oraz City Logistics Warsaw II na rzecz LaSalle Investment Management, firmy zarządzającej inwestycjami na rynku nieruchomości. Oba parki składają się z nowoczesnych budynków klasy A o powierzchni odpowiednio 10 715 m kw. oraz niemal 14 tys. m kw. Obiekty są w pełni wynajęte a ich atutem jest doskonałe położenie w granicach administracyjnych Warszawy. Citi Logistics Warsaw Airport I mieści się zaledwie 6 km od lotniska i 9 km od centrum stolicy, tuż obok węzła Opacz łączącego trasy S2 oraz S8, zapewniające idealne połączenie zarówno z centrum Warszawy jak i całym krajem. Citi Logistics Warsaw II położony jest z kolei przy ulicy Odlewniczej, w samym sercu industrialno-usługowego Annopola. Dzięki niedużej odległości od Centrum oraz bezpośrednim sąsiedztwie Trasy Toruńskiej park zapewnia regularne i terminowe dostawy na terenie całej Warszawy.
„Parki miejskie cieszą się ogromną popularnością, bo położenie obiektu w obrębie miasta znacznie ułatwia wydajną dystrybucję towarów na końcowym etapie tzw. "ostatniej mili” – tłumaczy Robert Dobrzycki, CEO Panattoni. - To jest szczególnie istotne w przypadku operatorów logistycznych i firm z branży e-commerce. Położenie wewnątrz miasta zapewnia także możliwość korzystania z doskonałej infrastruktury oraz szerokiego zasobu wysoce wykwalifikowanej kadry pracowniczej”.
Uwe Rempis, Managing Director and Fund Manager LaSalle E-REGI, powiedział: „Logistyka od dawna stanowi sektor docelowy dla LaSalle E-REGI, a ostatnie wydarzenia tylko wzmocniły nasz pogląd na klasę aktywów. Biorąc pod uwagę szybki rozwój handlu elektronicznego, rozwijającą się w Polsce krajową infrastrukturę drogową, dostęp do niskich kosztów pracy i relatywnie niskie czynsze w porównaniu z Europą Zachodnią, spodziewamy się, że w nadchodzących latach portfolio będzie miało korzystne fundamenty popytowe, zapewniając długoterminowo zabezpieczony dochód dla funduszu”.
Parki miejskie oferują uniwersalną i jednocześnie elastyczną powierzchnię, która może być dostosowana do potrzeb klientów różnych branż. Ze względu na swoje położenie w obrębie miast wykorzystywane są nie tylko jako zaplecze operacji logistycznych, ale także na lokalizację biura czy showroomu firmy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.