Komunikaty PR

Panattoni sprzedało dwa obiekty logistyczne HANSAINVEST Real Assets

2021-11-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, sprzedało funduszowi HANSAINVEST Real Assets dwa obiekty logistyczne o łącznej powierzchni 43 700 m kw. Obie, zlokalizowane w Polsce inwestycje, zostały niedawno oddane do użytku i są w pełni wynajęte klientom o wysokim ratingu kredytowym. HANSAINVEST Real Assets nabył te nieruchomości dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF).

Nieruchomości sprzedane przez Panattoni zostały wybudowane w 2021 r. i są zlokalizowane na uznanych rynkach logistycznych zachodniej Polski, tj. w Poznaniu (19 800 m kw.) i Wrocławiu (23 900 m kw.).

- "Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość pozytywnych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się z kolei na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji" - wyjaśnia Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

HANSAINVEST Real Assets GmbH inwestuje w sektorze nieruchomości i infrastruktury. Zarządzane przez spółkę aktywa sięgają ok. 6,5 mld euro i obejmują nieruchomości biurowe, handlowe, hotelowe, logistyczne i mieszkaniowe w 19 krajach. Obok zarządzania portfelem różnych nieruchomości, firma zajmuje się również ich zakupem, sprzedażą oraz dalszym rozwojem.

- „Nabyte nieruchomości to nowoczesne obiekty typu multi-tenant, niezwykle użyteczne do wykorzystania przez  strony trzecie, a do tego zlokalizowane w dwóch kluczowych węzłach logistycznych i komunikacyjnych Polski zachodniej - idealnie pasują do profilu nabywczego naszego funduszu. Dzięki temu zakupowi zwiększamy dywersyfikację portfela inwestycyjnego i po raz kolejny wykorzystujemy nasze doświadczenie w dziedzinie logistyki" - komentuje Nicholas Brinckmann, prezes zarządu HANSAINVEST Real Assets.

Głównymi najemcami w Poznaniu są m.in. międzynarodowa firma kurierska DPD, grupa z branży dóbr konsumpcyjnych oraz hurtownia spożywcza. Na cele biurowe przeznaczono łącznie 1600 m kw., natomiast pozostała część to klasyczna powierzchnia logistyczna. Wrocławska nieruchomość jest wynajęta przez lidera polskiego rynku produkcji maseczek medycznych oraz firmę Selsey, specjalizującą się w produkcji mebli. Uzupełnieniem powierzchni logistycznej jest około 1 900 m kw. powierzchni biurowej. Obie nieruchomości są w 100 proc. wynajęte.

Firma MFC Real Estate pełniła rolę doradcy kupującego, a Greenberg Traurig zapewnił wsparcie prawne. Doradcą Panattoni była kancelaria DLA Piper, reprezentowana przez: Agnieszkę Lehwark (Counsel), Agatę Kaczorowską (Senior Associate) oraz Miłosza Dykacza (Associate). Doradztwo podatkowe po stronie kupującego zapewniła firma TPA Poland.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower Biuro prasowe
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające
Nieruchomości Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań
2024-05-16 | 12:00

Dom Development z rosnącą sprzedażą mieszkań i rekordowym potencjałem przekazań

W I kwartale 2024 roku Grupa Dom Development sprzedała 1 011 lokali netto, tj. o 11% więcej niż w analogicznym okresie 2023 roku, umacniając wiodącą pozycję na rynku mieszkaniowym
Nieruchomości Tajlandia – rajskie krajobrazy i zawiłe przepisy dotyczące inwestycji
2024-05-16 | 09:52

Tajlandia – rajskie krajobrazy i zawiłe przepisy dotyczące inwestycji

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości poza granicami naszego kraju. Polacy poszukują alternatywnych metod inwestycji oraz sposobów na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Finanse

Trwają prace nad reformą finansowania samorządów. Mają zyskać większą autonomię i niezależność budżetu od zmian w podatkach

Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Transport

Nadchodzi kumulacja inwestycji finansowanych ze środków UE. Wykonawcy muszą się przygotować na problemy z dostępnością kadr i zasobów

W związku z odblokowaniem środków unijnych firmy – zwłaszcza z sektora budowlanego – spodziewają się w tym roku boomu w inwestycjach infrastrukturalnych. Barierą dla ich realizacji może się jednak okazać dostępność rąk do pracy. Przedsiębiorcy obawiają się też, że kumulacja inwestycji w krótkim czasie może pociągnąć za sobą wzrost popytu nie tylko na kadry, ale i materiały czy specjalistyczne usługi podwykonawcze, co z kolei może się przełożyć na wzrost cen. – Od strony formalnej jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z tą kumulacją. Jest możliwość punktowych zmian w prawie zamówień publicznych i tego nie wykluczam – mówi Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.