Komunikaty PR

Panattoni wybuduje Panattoni Park Zabrze II - firma Zarys zajmie 14 000 m kw.

2020-07-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, wybuduje kolejny park magazynowo-produkcyjny na Śląsku – Panattoni Park Zabrze II Inwestycja o powierzchni 44 tys. m kw. powstanie w Zabrzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszy klient – firma Zarys International Group, producent i dostawca produktów medycznych m in. do szpitali – wynajął już w nim 14 tys. m kw.

Budowa Panattoni Park Zabrze II ruszy w lipcu bieżącego roku. Obiekt będzie miał 44 000 m kw. z czego 14 000. (w tym 600 m kw. biura) zajął już pierwszy najemca – firma Zarys. To jeden z największych producentów i dostawców produktów medycznych, głównie sprzętu jednorazowego, obsługujących szpitale oraz inne placówki medyczne w kraju. Jest też dystrybutorem innych uznanych światowych producentów branży medycznej. Zarys wprowadzi się do parku w lutym 2021, ale wcześniejszy dostęp do obiektu uzyska już w grudniu tego roku.

„Nasze magazyny produktów medycznych już teraz są największymi w Europie Centralnej i Wschodniej. Powiększamy je systematycznie, bo obsługujemy także rynki krajów sąsiadujących z Polską, takie jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa i Niemcy. Stąd lokalizacja naszego nowego centrum dystrybucyjnego w Zabrzu jest kluczowa, bo dzięki dostępowi do infrastruktury drogowej możemy szybko zaspokoić nasz rosnący eksport” – mówi Paweł Ossowski, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający ZARYS International Group.

Śląsk przyciąga jak magnez. Górny Śląsk to jeden z największych rynków logistycznych w Polsce. Jest nie tylko najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanym obszarem w kraju (380 mieszkańców/km kw.), ale i jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

„Nasz najnowszy projekt ulokowany będzie w jednym z kluczowych centrów logistycznych kraju, obsługujących zarówno region, kraj jak i zagranicę. Wynika to z łatwego dostępu do głównych arterii komunikacyjnych jak autostrada A1 i A2 oraz portów lotniczych w Katowicach i Krakowie. Dodatkowym atutem jest to, że Panattoni Park Zabrze II znajdzie się na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co oznacza wielu ulg podatkowych dla inwestora. W 2019 roku właśnie ta strefa została uznana w rankingu FDI Business Financial Times nie tylko za najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, ale i drugą na świecie” – Aurelia Rachtan Senior Development Manager Panattoni i dodaje: „Cieszymy się, że pierwszym najemcą jest właśnie firma Zarys, z którą mieliśmy przyjemność współpracować w kwietniu, przy okazji zaangażowania się Panattoni w walkę z koronawirusem. Przedsiębiorstwo jest liderem produktów medycznych, a dzięki jego otwartości i szybkiej reakcji w ówcześnie trudnej sytuacji na rynku z dostępem do tego typu asortymentu, Panattoni mogło zrealizować akcję pomocową. Zakupiony najwyższej jakości sprzęt od firmy Zarys, trafił do najbardziej potrzebujących szpitali.

Sprzęt za 500 000 PLN trafił do trzech placówek: Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Białostockiego Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Deweloper dostarczy łącznie 100 000 masek medycznych, 200 000 rękawic nitrylowych, 300 termometrów bezdotykowych oraz 100 opakowań czepków medycznych.

Panattoni Park Zabrze II, który powstanie przy ul. K. Goduli w Zabrzu, będzie certyfikowany
w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Obiekt uzyska także nowy wygląd. Zgodnie z najnowszymi standardami wdrożonymi przez Panattoni, magazyn będzie miał nowy układ kolorystyczny, szklano-aluminiowe fasady w części biurowej i więcej zieleni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Prawo

Tylko co piąty nakaz powrotu migranta do kraju pochodzenia jest realizowany. UE chce wprowadzić nowe skuteczne procedury

Obecnie w Unii Europejskiej obowiązuje 27 różnych systemów odsyłania migrantów. W efekcie tylko co piąty nakaz powrotu jest faktycznie realizowany. Komisja Europejska zaproponowała wspólny europejski system powrotów, który ma na celu szybsze, prostsze i skuteczniejsze procedury. Nowe przepisy uzupełnią pakt o migracji i azylu przyjęty w zeszłym roku. – Nie rozwiązuje to jednak wszystkich problemów. Konieczna jest restrykcyjna kontrola i wsparcie krajów, żeby zapobiec dalszej migracji – ocenia europoseł Arkadiusz Mularczyk.

Handel

Rekordowy eksport polskiej żywności. Koszty produkcji będą jednak rosły z powodu zmieniających się norm wraz z wprowadzaniem Zielonego Ładu

W 2024 roku eksport polskich produktów i przetworów rolno-spożywczych wzrósł w porównaniu z rokiem poprzednim do rekordowej wartości w euro. Pozytywną dynamikę odnotował handel zarówno z krajami Unii, jak i spoza wspólnoty. Dalsze sukcesy polskich eksporterów będą zależały m.in. od zwiększania udziału produktów wysokoprzetworzonych w zagranicznej sprzedaży. Wszystko zależeć jednak będzie od popytu i międzynarodowych regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.