Komunikaty PR

Panattoni wzmacnia obecność w Wielkopolsce – ponad 45 000 m kw. w Swarzędzu

2021-01-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wielkopolsce. Na działce o powierzchni 10 hektarów w gminie Swarzędz pod Poznaniem powstanie Panattoni Park Poznań East Gate o powierzchni 45 100 m kw. To pierwszy park Panattoni na wschód od Poznania. Jego budowa ruszy w drugim kwartale br.

Wielkopolski potencjał. Poznań to jeden z 5 najatrakcyjniejszych rynków logistycznych i dystrybucyjnych w Polsce, a Panattoni dysponuje tutaj ogromnym zapleczem magazynowym – to już ok. 940 000 m.kw. wybudowanej powierzchni. Są to zarówno obiekty typu BTS dla firm takich jak Amazon czy Raben jak i parki magazynowo-produkcyjne typu multi-let. Do tej pory wszystkie obiekty Panattoni były jednak zlokalizowane na zachód i południe od stolicy Wielkopolski, w bliskim sąsiedztwie autostrady A2 i obwodnicy Poznania.

Panattoni Park Poznań East Gate jest pierwszą inwestycją dewelopera bezpośrednio na wschód od Poznania, chociaż z bardzo dobrym połączeniem z drogą ekspresową S5 a tym samym autostradą A2. – „Strategiczne położenie geograficzne Poznania, w połowie drogi między Berlinem a Warszawą, oraz dogodna infrastruktura komunikacyjna otwierają szereg możliwości do prowadzenia dystrybucji tak na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Kolejnym jest potencjał ekonomiczny regionu, bo Wielkopolska zawsze była jednym z najbardziej rozwiniętych obszarów gospodarczych w kraju. Do tego dochodzi solidne zaplecze wykwalifikowanej siły roboczej, gdyż w 650-tysięcznym mieście studiuje kilkadziesiąt tysięcy osób” – tak Katarzyna Kujawiak z Panattoni tłumaczy duże zainteresowanie najemców, także zagranicznych, powierzchniami magazynowymi w rejonie Poznania.

Panattoni Park Poznań East Gate będzie składał się z jednej hali o powierzchni 45 100 m kw. Najemcy z różnych branż będą mogli korzystać z elastycznych modułów, które pozwolą na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good co oznacza, że spełni wysokie wymagania środowiskowe, a jego eksploatacja będzie tańsza. Budynek zostanie wyposażony m.in. w systemy ograniczające zbędne zużycie energii i wody, a dzięki zwiększonej izolacji ścian i dachu przyczyni się do mniejszej emisji CO2. Na terenie parku znajdą się także poszerzone strefy zielone z ławkami, stojakami i wiatami na rowery oraz miejscami do ładowania samochodów elektrycznych.

Park będzie dogodnie położony w Paczkowie, w pobliżu drogi krajowej nr 92, która łączy Rzepin przy granicy z Niemcami z Poznaniem i Warszawą. Droga wiedzie przez tereny województwa lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego, a jej trasa jest równoległa do autostrady A2. Pobliski węzeł Kostrzyn łączy z kolei drogę nr 92 z drogą ekspresową S5 (Wrocław – Poznań – Bydgoszcz i docelowo Ostróda) a dzięki niej także z autostradą A2 w Kleszczewie. Z kolei położenie parku w pobliżu Poznania oraz bliskość kampusów uczelni wyższych, zapewni dopływ wykwalifikowanych pracowników oraz doskonałą komunikację.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.