Panoramiqa - inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!
Panoramiqa, to najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera, którą BPI Real Estate Poland buduje na Starołęce w Poznaniu. W ramach projektu powstaną dwa budynki wielorodzinne z 272 mieszkaniami i dostępnym dla mieszkańców tarasem na dachu z widokiem na panoramę miasta. Inwestycję, poza nowoczesną architekturą i doskonałą jakością wykonania, wyróżniają także proekologiczne rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Projekt wpisuje się również w koncepcję 15-minutowego miasta. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem - aktualnie wykonywane są stropy garaży podziemnych oraz pierwsze kondygnacje nadziemne.
- Panoramiqa odzwierciedla naszą strategię biznesową. Budujemy miastotwórcze projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Potwierdza to sprzedaż projektu, która postępuje zgodnie z naszymi założeniami i obecnie wynosi 10%. Widzimy duże zainteresowanie projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości o bardzo dobrym standardzie i od pewnego partnera. Duże grono kupujących to także osoby, dla których ważne jest, zamieszkanie w rozwijającej się dzielnicy, którą charakteryzuje spokój mniej centralnego położenia, ale z doskonałą komunikacją i dostępem do infrastruktury społeczno-opiekuńczo-usługowej. Krótko mówiąc w duchu koncepcji 15-minutowego miasta – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.
Panoramiqa składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie wyższego budynku znajdzie się, dostępny wyłącznie dla mieszkańców, taras z wyjątkowym widokiem na panoramę Poznania. W projekcie znajdą się 272 funkcjonalne i dobrze zaprojektowane mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią. Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.
Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Inwestycja została zaprojektowana tak, aby wychodzić naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców. - Panoramiqa trafia do naszych klientów także z uwagi na fakt, że powstaje zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami zrównoważonego rozwoju oraz naszym mottem „Ubran shapers for good” i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie. Budujemy miasta przyszłości, które zaspokoją potrzeby nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń. Widzimy na rynku rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami z balkonami i w inwestycjach z ekologicznymi rozwiązaniami, dużą ilością zieleni oraz rosnący trend powrotu ludności do miast - dodaje Wojciech Smolak.
W strukturze mieszkań przyjęto podział na część dzienną i nocną, jednak zaproponowany układ ścian konstrukcyjnych daje duże możliwości właścicielom na indywidualną aranżację wnętrz. Poza nowoczesną architekturą inwestycję wyróżniają wybrane rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne na dachu, retencjonowanie wód opadowych w celu wykorzystywania ich do podlewania zieleni w porach bezdeszczowych, jasne elewacje i białe dachy zmniejszające nagrzewanie się budynku w okresie letnim, czy możliwość instalacji ładowarek dla samochodów elektrycznych bezpośrednio przy miejscach postojowych. Zastosowane w projekcie zielone rozwiązania przyczynią się także do zmniejszenia opłat bieżących za utrzymanie budynku jakie będą ponosili mieszkańcy. Mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach części banków.
Usytuowanie inwestycji Panoramiqa w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej Poznania. Okolica charakteryzuje się również pełnym zapleczem społeczno-opiekuńczym.
Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem. Obecnie znajduje się na etapie finalizacji prac podziemnych, wykonywania ostatnich elementów stropów garaży podziemnych oraz pierwszych ścian kondygnacji nadziemnych. Wkrótce budowa przejdzie do fazy realizacji wyższych kondygnacji naziemnych i będzie bardziej widoczna z poziomu ulicy. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.
Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.
Więcej informacji nt. Chmielnej Duo można uzyskać na stronie: https://panoramiqa.pl/
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.
BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33] lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.
Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.
O BPI Real Estate Poland
Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.
Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:
www.bpi-realestate.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.