Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu
Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ma charakter partnerski. Organizacje będą wspierać wzajemne działania w obszarze inicjatyw, projektów czy wydarzeń dla promowania zrównoważonego budownictwa i architektury. Porozumienie podpisano z końcem stycznia br. PLGBC stało się pierwszym instytucjonalnym partnerem akcji #ArchitekciDlaKlimatu.
Główną przesłanką partnerstwa była wspólna troska o stan i zmiany klimatu, dla aktywności i działań społecznych oraz edukacyjnych, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.
Przypomnijmy, iż celem ogólnopolskiej akcji #ArchitekciDlaKlimatu jest włączenie środowiska architektów w działania podkreślające wagę kryzysu klimatycznego i zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują, aby przeciwdziałać jego konsekwencjom. Akcja ma charakter społecznościowy, pokazuje, iż wielu architektów i projektantów w swojej codziennej pracy dostrzega problem negatywnego wpływu budownictwa na klimat.
W ramach działalności PLGBC i OW SARP, w odniesieniu do akcji #ArchitekciDlaKlimatu będą m.in. obejmować patronaty nad inicjatywami, współorganizować warsztaty, konferencje czy szkolenia, a także dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń.
Więcej informacji:
https://plgbc.org.pl/architekcidlaklimatu/
http://www.architekcidlaklimatu.pl/
Centrum Marszałkowska z nowym najemcą
Grupa Murapol zaprasza na ostatni w 2024 roku Mieszkaniowy Dzień Otwarty
Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.