Partnerstwo PLGBC i #ArchitekciDlaKlimatu


Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP ma charakter partnerski. Organizacje będą wspierać wzajemne działania w obszarze inicjatyw, projektów czy wydarzeń dla promowania zrównoważonego budownictwa i architektury. Porozumienie podpisano z końcem stycznia br. PLGBC stało się pierwszym instytucjonalnym partnerem akcji #ArchitekciDlaKlimatu.
Główną przesłanką partnerstwa była wspólna troska o stan i zmiany klimatu, dla aktywności i działań społecznych oraz edukacyjnych, która może mieć znaczący wpływ na przyszłość naszej planety.
Przypomnijmy, iż celem ogólnopolskiej akcji #ArchitekciDlaKlimatu jest włączenie środowiska architektów w działania podkreślające wagę kryzysu klimatycznego i zwrócenie uwagi na możliwości, jakimi dysponują, aby przeciwdziałać jego konsekwencjom. Akcja ma charakter społecznościowy, pokazuje, iż wielu architektów i projektantów w swojej codziennej pracy dostrzega problem negatywnego wpływu budownictwa na klimat.
W ramach działalności PLGBC i OW SARP, w odniesieniu do akcji #ArchitekciDlaKlimatu będą m.in. obejmować patronaty nad inicjatywami, współorganizować warsztaty, konferencje czy szkolenia, a także dzielić się wiedzą i obecnością ekspertów podczas wydarzeń.
Więcej informacji:
https://plgbc.org.pl/architekcidlaklimatu/
http://www.architekcidlaklimatu.pl/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.