Partnerswo Rockwell Automation i Fortinet
Rockwell Automation właśnie ogłosiła, że firma Fortinet, światowy lider w dziedzinie kompleksowych, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, dołączyła do programu PartnerNetwork jako Złoty Partner Technologiczny.
Dzięki partnerstwu Fortinet i Rockwell Automation będą w stanie zapewnić potężną ochronę cyberbezpieczeństwa klientom na całym świecie za pomocą konwergencji zaawansowanych funkcji sieciowych i zabezpieczeń. Różnice między środowiskami technologii operacyjnej (OT) i technologii informacyjnej (IT) oznaczają, że systemy ICS często stają w obliczu różnych zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego i unikalnego krajobrazu zagrożeń, który wymaga rozwiązań bezpieczeństwa dostosowanych do ich wyzwań. Fortinet ma wieloletnie doświadczenie w zabezpieczaniu środowisk OT za pomocą rozwiązań, które mogą pomóc połączonym organizacjom chronić, konsolidować i skalować ich zabezpieczenia.
Tradycyjnie firmy OT polegały na „szczelinach powietrznych” jako kluczowej części swojej strategii bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu braku łączności sieciowej między sieciami OT i IT możliwe było zmniejszenie narażenia komponentów ICS na cyber zagrożenia. Ale dzisiaj luki powietrzne między sieciami OT i IT szybko się zacierają. Jako wiodący dostawca rozwiązań bezpieczeństwa OT, Fortinet pomoże firmie Rockwell bezpiecznie wspierać jej zmieniającą się bazę klientów na całym świecie.
Dan DeYoung, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Rockwell Automation: „Coraz więcej klientów firmy Rockwell zastanawia się, w jaki sposób połączone produkty lub usługi mogą zapewnić nowe źródła przychodów. Szukają sposobów na zmniejszenie złożoności dzięki zintegrowanym produktom zabezpieczającym, które są specjalnie zaprojektowane dla środowisk OT. Współpraca z Fortinet zapewnia skuteczność i niezawodność zabezpieczeń, których potrzebują”.
„Firmy będą nadal obserwować konwergencję OT i IT, a ta ewolucja będzie miała znaczący wpływ na bezpieczeństwo cybernetyczne produkcji” — powiedział John Maddison, wiceprezes ds. produktów i CMO w firmie Fortinet. „Partnerstwo Fortinet z Rockwell Automation pomoże klientom w bezpiecznym poruszaniu się po cyfrowej transformacji. Nasza współpraca z Rockwell wesprze połączone organizacje, znacznie redukując ryzyko narażenia na zagrożenia cybernetyczne i pomoże im scentralizować widoczność i zarządzanie architekturą bezpieczeństwa”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.