Peakside chce zainwestować w nieruchomości 350 mln euro
Peakside Capital, firma zarządzająca inwestycjami i funduszami inwestycyjnymi na rynku nieruchomości, poszukuje rynkowych okazji dla swojego czwartego europejskiego funduszu Peakside Real Estate Found IV (PREF IV). Na inwestycje zamierza przeznaczyć do 350 mln euro głównie na rynku niemieckim. Peakside jako bardzo perspektywiczne ocenia również inwestycje na rynku polskim oraz Europy Środkowo-Wschodniej.
Peakside Capital, europejska firma private equity działająca na rynku nieruchomości, poszukuje atrakcyjnych nieruchomości dla swojego czwartego funduszu Peakside Real Estate Found IV (PREF IV). W ramach pierwszej transzy firma zebrała już od inwestorów 160 mln euro dla funduszu zamkniętego, a docelowo na potrzeby inwestycyjne zamierza pozyskać 350 mln euro.
„W obecnej sytuacji bacznie przyglądamy się w szczególności okazjom inwestycyjnym w sektorze logistyki i na rynku mieszkaniowym. Jednocześnie spodziewamy się pojawienia się pewnej liczby okazji inwestycyjnych wynikających z perturbacji rynkowych będących następstwem pandemii COVID-19, szczególnie w sektorze handlu detalicznego i w branży hotelarskiej, zwłaszcza w kontekście aktywów, które nadają się do przekształcenia w lokale biurowe lub mieszkania. Nieudane przedsięwzięcia inwestycyjne wymagające dofinansowania lub zrefinansowania również oferują atrakcyjne z naszego punktu widzenia możliwości. Pomimo wzrostu liczby osób pracujących zdalnie, jesteśmy nadal przekonani o wysokim potencjale nieruchomości biurowych jako klasy aktywów samej w sobie. Nasz portfel planowanych inwestycji jest obszerny i na bieżąco uzupełniany” – powiedział Boris Schran, Partner i założyciel Peakside Capital.
Działalność funduszu skupiać się będzie przede wszystkim na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, które na skutek aktualnej sytuacji zostały przecenione i które oferują wysoki potencjał wartości dodanej. Celem będą projekty w przedziale cenowym od 30 mln euro do 150 mln euro na każdą inwestycję. Peakside jako bardzo perspektywiczne ocenia również angażowanie się na rynku polskim oraz Europy Środkowo-Wschodniej. „Rynki Polski i Europy Środkowo-Wschodniej charakteryzują się wysokim stopniem aktywności deweloperskiej, inwestycyjnej i wynajmu. W połączeniu z solidną kondycją makroekonomiczną, minimalnym wzrostem czynszów na rynku oraz atrakcyjną stopą kapitalizacji, rynki oferują interesującą ofertę” – powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.
W ramach funduszu PREF IV jeden składnik aktywów został już objęty umową na wyłączność, a kolejne docelowe inwestycje znajdują się w fazie przygotowania. Menedżerowie Peakside spodziewają się, że więcej okazji inwestycyjnych pojawi się w drugiej połowie 2021 r.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.