PGE Systemy na dłużej w Warsaw Towers!
Warszawa, 26 maja 2021 r. – CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu powierzchni biurowej w Warsaw Towers. PGE Systemy S.A. zdecydowało się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i przenieść tutaj swoją siedzibę z innej lokalizacji.
PGE Systemy S.A. jest spółką z Grupy Kapitałowej PGE zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych. Firma odpowiada za wdrażanie nowych technologii i budowę wiodących na rynku centrów kompetencji. Liczący kilkuset ekspertów zespół zajmuje się dostarczaniem wartości liniom biznesowym Grupy PGE.
– Grupa Kapitałowa PGE od lat jest naszym najemcą. Nasza współpraca układa się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest kolejna już umowa najmu. Nasz partner docenił doskonałą lokalizację Warsaw Towers w ścisłym centrum stolicy, komfortowe i funkcjonalne przestrzenie biurowe oraz najwyższą jakość zarządzania budynkiem. Dzięki przeprowadzce PGE Systemy S.A., Warsaw Towers może pochwalić się komercjalizacją na poziomie 94%. Ten bardzo dobry wynik dodatkowo zyskuje na znaczeniu w tych szczególnych czasach – powiedział Dawid Wątorski, Leasing Manager w CA Immo.
W procesie negocjacji najemcy doradzała firma CBRE.
Warsaw Towers to nowoczesny, 15-piętrowy biurowiec klasy A, położony w ścisłym centrum Warszawy, oferujący łącznie 21 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Poza przestrzeniami biurowymi, na terenie Warsaw Towers znajduje się także pasaż handlowo-usługowy na parterze budynku z m.in. restauracją, kwiaciarnią i sklepami. Na terenie obiektu znajduje się także parking podziemny oferujący 240 miejsc postojowych, myjnia samochodowa i nowoczesna rowerownia. Do dyspozycji najemców obiektu są również przestronne tarasy z widokiem na panoramę Warszawy, które zlokalizowane są na 5, 7 i 15 piętrze.
Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Siennej 39, w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, centrum handlowego Złote Tarasy, hotelu InterContinental i dworca kolejowego Warszawa Centralna. Położenie obiektu gwarantuje doskonały dostęp do wszystkich środków transportu publicznego (stacji metra, przystanków autobusowych i tramwajowych, rowerów miejskich), a tym samym do niezwykle bogatej oferty usług nie tylko w najbliższej okolicy, ale i w każdej dzielnicy Warszawy.
Warsaw Towers od wielu lat doceniają firmy będące liderami w swoich branżach. Wśród najemców inwestycji, oprócz PGE Systemy S.A., znajdują się m.in. takie firmy jak: Accenture, Coty, Grafton i Idom.
Biurowiec może pochwalić się również certyfikatami ekologicznymi BREEAM na poziomie „Excellent” (przyznanemu za znakomite zarządzanie budynkiem) oraz „Very Good” (za rozwiązania techniczne zastosowane w projekcie).
O CA Immo
CA Immo jest międzynarodową firmą działającą w sektorze nieruchomości biurowych w Europie Centralnej i Środkowej. Aktywność firmy koncentruje się na kompleksowym zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi, ich wynajmie, jak również realizacji projektów deweloperskich w oparciu o wieloletnie doświadczenie. CA Immo zostało założone w 1987 roku i jest notowane w ramach głównego indeksu ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Portfolio firmy obejmuje projekty o łącznej wartości 5,2 mld euro, które zlokalizowane są w Austrii, Niemczech, Czechach, Polsce, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Słowacji oraz na Węgrzech
Warszawa to jeden z głównych rynków dla CA Immo, na którym jest obecna od 2001 roku. Wśród inwestycji należących do polskiego portfela firmy znajdują się: Warsaw Spire (Budynki B i C), Postępu 14, Warsaw Towers, Sienna Center, Saski Crescent, Saski Point, Bitwy Warszawskiej Business Center oraz Wspólna 47/49. Łączna powierzchnia aktywów wchodzącychw skład portfolio CA Immo w Polsce wynosi ponad 170 000 mkw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.