Piątkowska 103 z pierwszymi murami
- Klienci, którzy wybrali mieszkania na parterze, w zasadzie mogą zobaczyć kształt swojego nowego lokum. Wszystkie prace budowlane postępują sprawnie, co oznacza, że w II kwartale 2021 nasze osiedle będzie gotowe, a następnie rozpoczniemy przekazywać klucze do lokali – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. W ramach całej inwestycji będą gotowe 42 mieszkania o powierzchni od 27 do 71 m kw., zlokalizowane w budynku wielorodzinnym o pięciu kondygnacjach. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a na piętrze przestronne balkony aż do 14 m kw. i tym elementem inwestycja zdecydowanie się wyróżnia. Architekci zaplanowali w projekcie dodatkowe udogodnienia, jak: naziemne miejsca postojowe. Inwestycja będzie otoczona zielenią, ponieważ zostanie pozostawionych kilkanaście starodrzewi w bezpośrednim sąsiedztwie.
Nowe mieszkania przy Piątkowskiej 103 cieszą się popularnością i zostało dosłownie kilka ostatnich lokali, o zróżnicowanej powierzchni od 57 do 71 m kw. Każde mieszkanie ma inną architekturę i rozkład pomieszczeń, dzięki czemu nabywcy mają spory wybór i możliwości dostosowania lokum do indywidualnych oczekiwań.
Portfolio Quadro powiększa się
Osiedle Piątkowska 103 jest kolejną realizacją Quadro Development w Poznaniu. W II kwartale 2020 została zakończona inwestycja Sielska 14, w ramach której powstał niewielki budynek wielorodzinny z 22 lokalami i podziemną halą garażową. Natomiast przy Bosej 7 trwają prace końcowe na elewacji i w zagospodarowaniu terenu. We wrześniu nabywcy odbiorą klucze. Pod tym adresem znajdzie się 27 mieszkań, z czego ostatnie, o powierzchni 67 m kw. jest na sprzedaż w cenie 6900 zł brutto za m kw. Jednym z udogodnień tego projektu mieszkaniowego jest podziemna hala garażowa. Oba osiedla wyróżniają się kameralnym charakterem, lokalizacją na styku Grunwaldu i Górczyna oraz blisko centrum.
- Portfolio inwestycji Quadro Development wypełniają dwie inwestycje blisko ul. Głogowskiej, Sielska 14 i Bosa 7 oraz Piątkowska 103, zlokalizowana na poznańskich Winiarach. Wkrótce dołączy do nich zupełnie nowa propozycja. Pozostajemy w okolicy Winiar i stawiamy na jeszcze spokojniejsze miejsce, podwyższony standard wykonania oraz duży wybór mieszkań 2-pokojowych – podsumowuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.