Pierwszy selfpublishing o testowaniu
Podróż przez świat testowania
Pierwszy selfpublishing o testowaniu
W listopadzie ruszyła sprzedaż niezwykłej książki o testowaniu. To kurs pełen praktycznych przykładów i sporej dawki humoru. Autorki tej książki zainwestowały własne fundusze na jej publikację. W przedsprzedaży zakupiono cały dostępny nakład i potrzebny był dodruk.
Autorkami książki są Karolina Pawłowska, na co dzień testerka serwisów wymiany walut w Currency One oraz Natalia Pawlak, która obecnie testuje się w roli Scrum Mastera w firmie FlexDev. Jak same mówią, książka ma formę kursu, dzięki któremu czytelnik zdobędzie umiejętności junior tester oprogramowania.
- Książka przekazuje podstawy testowania w lekki i praktyczny sposób. Wiedza jest poparta mnóstwem ćwiczeń, dzięki temu łatwiej ją zapamiętać - przekonuje Karolina Pawłowska. – To co ją wyróżnia na rynku książek testerskich to przede wszystkim prosty język, duża dawka przykładów oraz humor, którego nam nie brakuje – dodaje.
„Podróż przez świat testowania” to publikacja wydana przez same autorki – selfpublishing. Dlaczego w ten sposób? Autorki chciały pozostać niezależne i mieć wpływ na dystrybucję i marketing książki. Jak podkreślają, nie udałoby się zrealizować tego projektu, gdyby nie wsparcie firm, w których pracują oraz koleżanek i kolegów testerów.
Książkę można zakupić na stronie https://www.funwithbugs.com/.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.