Piotr Kowalski wzmacnia zespół MLP Group
MLP Group konsekwentnie rozbudowuje zespół menedżerski. Piotr Kowalski z początkiem listopada br. objął funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za planowanie, koordynację i monitorowanie realizacji projektów budowlanych na rynku polskim i rumuńskim.
Piotr Kowalski dołączył z początkiem listopada br. do zespołu MLP Group obejmując funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie polskimi i rumuńskimi projektami inwestycyjnymi począwszy od fazy koncepcyjnej aż do przekazania gotowych nieruchomości do użytkowania.
Piotr Kowalski posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów budowlanych w sektorze nieruchomości komercyjnych. Studiował inżynierię lądową na Politechnice Warszawskiej. Kompetencje poszerzał w różnych firmach pełniąc funkcje od inżyniera budowy, kierownika ds. kosztów i kontraktów do kierownika i starszego kierownika projektu i prowadząc liczne duże przedsięwzięcia inwestycyjne. Ostatnio pracował w MDC2 jako Head of Construction, gdzie był odpowiedzialny za nadzór nad projektami realizowanymi przez firmę, wsparcie zespołu doświadczonych kierowników projektów oraz współpracę z zarządem i inwestorami. Wcześniej związany był z Goodman Poland, gdzie realizował różne projekty przemysłowe i magazynowe. Doświadczenie zdobywał także m.in. w Bovis Lend Lease Polska oraz w Mostostalu Warszawa.
Poza działalnością zawodową, Piotr Kowalski pasjonuje się sportem, aktywnie uprawia kolarstwo górskie oraz skituring. W wolnym czasie bierze udział w górskich wyprawach z plecakiem, które pozwalają mu łączyć zamiłowanie do przyrody i aktywności fizycznej.
„MLP Group znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju. Bardzo cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza bardzo doświadczony profesjonalista z szerokimi kompetencjami w zakresie zarządzania projektami nieruchomościowymi. Polski rynek pozostaje naszym strategicznym obszarem rozwoju, gdzie konsekwentnie rozbudowujemy swoje portfolio magazynowe. Z kolei na rynku rumuńskim, który systematycznie zyskuje na popularności, widzimy duży potencjał do zwiększenia naszej skali działania – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.