Piotr Kowalski wzmacnia zespół MLP Group
MLP Group konsekwentnie rozbudowuje zespół menedżerski. Piotr Kowalski z początkiem listopada br. objął funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za planowanie, koordynację i monitorowanie realizacji projektów budowlanych na rynku polskim i rumuńskim.
Piotr Kowalski dołączył z początkiem listopada br. do zespołu MLP Group obejmując funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie polskimi i rumuńskimi projektami inwestycyjnymi począwszy od fazy koncepcyjnej aż do przekazania gotowych nieruchomości do użytkowania.
Piotr Kowalski posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów budowlanych w sektorze nieruchomości komercyjnych. Studiował inżynierię lądową na Politechnice Warszawskiej. Kompetencje poszerzał w różnych firmach pełniąc funkcje od inżyniera budowy, kierownika ds. kosztów i kontraktów do kierownika i starszego kierownika projektu i prowadząc liczne duże przedsięwzięcia inwestycyjne. Ostatnio pracował w MDC2 jako Head of Construction, gdzie był odpowiedzialny za nadzór nad projektami realizowanymi przez firmę, wsparcie zespołu doświadczonych kierowników projektów oraz współpracę z zarządem i inwestorami. Wcześniej związany był z Goodman Poland, gdzie realizował różne projekty przemysłowe i magazynowe. Doświadczenie zdobywał także m.in. w Bovis Lend Lease Polska oraz w Mostostalu Warszawa.
Poza działalnością zawodową, Piotr Kowalski pasjonuje się sportem, aktywnie uprawia kolarstwo górskie oraz skituring. W wolnym czasie bierze udział w górskich wyprawach z plecakiem, które pozwalają mu łączyć zamiłowanie do przyrody i aktywności fizycznej.
„MLP Group znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju. Bardzo cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza bardzo doświadczony profesjonalista z szerokimi kompetencjami w zakresie zarządzania projektami nieruchomościowymi. Polski rynek pozostaje naszym strategicznym obszarem rozwoju, gdzie konsekwentnie rozbudowujemy swoje portfolio magazynowe. Z kolei na rynku rumuńskim, który systematycznie zyskuje na popularności, widzimy duży potencjał do zwiększenia naszej skali działania – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.
TEAL Z NOWYM NAJEMCĄ. DO OFF PIOTRKOWSKA CENTER WPROWADZA SIĘ NEST LEASING S.A
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.