Piotr Kowalski wzmacnia zespół MLP Group
MLP Group konsekwentnie rozbudowuje zespół menedżerski. Piotr Kowalski z początkiem listopada br. objął funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za planowanie, koordynację i monitorowanie realizacji projektów budowlanych na rynku polskim i rumuńskim.
Piotr Kowalski dołączył z początkiem listopada br. do zespołu MLP Group obejmując funkcję Head of Project Management Poland & Romania. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie polskimi i rumuńskimi projektami inwestycyjnymi począwszy od fazy koncepcyjnej aż do przekazania gotowych nieruchomości do użytkowania.
Piotr Kowalski posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w realizacji projektów budowlanych w sektorze nieruchomości komercyjnych. Studiował inżynierię lądową na Politechnice Warszawskiej. Kompetencje poszerzał w różnych firmach pełniąc funkcje od inżyniera budowy, kierownika ds. kosztów i kontraktów do kierownika i starszego kierownika projektu i prowadząc liczne duże przedsięwzięcia inwestycyjne. Ostatnio pracował w MDC2 jako Head of Construction, gdzie był odpowiedzialny za nadzór nad projektami realizowanymi przez firmę, wsparcie zespołu doświadczonych kierowników projektów oraz współpracę z zarządem i inwestorami. Wcześniej związany był z Goodman Poland, gdzie realizował różne projekty przemysłowe i magazynowe. Doświadczenie zdobywał także m.in. w Bovis Lend Lease Polska oraz w Mostostalu Warszawa.
Poza działalnością zawodową, Piotr Kowalski pasjonuje się sportem, aktywnie uprawia kolarstwo górskie oraz skituring. W wolnym czasie bierze udział w górskich wyprawach z plecakiem, które pozwalają mu łączyć zamiłowanie do przyrody i aktywności fizycznej.
„MLP Group znajduje się w okresie dynamicznego rozwoju. Bardzo cieszymy się, że do naszego zespołu dołącza bardzo doświadczony profesjonalista z szerokimi kompetencjami w zakresie zarządzania projektami nieruchomościowymi. Polski rynek pozostaje naszym strategicznym obszarem rozwoju, gdzie konsekwentnie rozbudowujemy swoje portfolio magazynowe. Z kolei na rynku rumuńskim, który systematycznie zyskuje na popularności, widzimy duży potencjał do zwiększenia naszej skali działania – podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.